Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ρε παιδιά ψάχνω να δω που να εξαργυρώσω το κουπόνι με το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο συνοδού, αλλά δεν συμφέρει τίποτα...Χίλιες φορές με τα μίλια ! Π.χ (λέμε τώρα) για Μάλτα με μίλια βγαίνει 105ΕΥΡΩ και με το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο 179ΕΥΡΩ...
Με μίλια και για τους 2 βγαίνει 105 ευρώ; Να δώσεις 22.400 μίλια για να γλιτώσεις 75 ευρώ; Κρίμα είναι, καλύτερα το κουπόνι.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ε κάπου που δε θα βρισκεις με μίλια τις συγκεκριμένες ημερομηνίες που ψάχνεις, ή κάτι πολύ ακριβό - μακρινό που θα πρέπει να δώσεις όλα σου τα μίλια. Επίσης τα μίλια δεν είναι δώρο, έχουν κάποια αξία, ενώ το κουπόνι μιας και το έχεις δε χάνεις κάτι να το δώσεις.
Ναι αλλά ο σκοπός του κουπονιού είναι να γλυτώσεις και κάτι ουσιώδης και όχι να το χρησιμοποιήσεις απλα για να το κάνεις! Γιατί φαντάσου ότι εμένα λήγει σε 2 μηνες...Και απο το να πάει έτσι κάπου θέλω να το βαλω...

Με μίλια και για τους 2 βγαίνει 105 ευρώ; Να δώσεις 22.400 μίλια για να γλιτώσεις 75 ευρώ; Κρίμα είναι, καλύτερα το κουπόνι.
Ναι και για τους 2. Απο την άλλη όμως, αν το σκεφτείς 180 ΕΥΡΩ για τέτοιους προορισμούς είναι πολλά..Βέβαια σαν παράδειγμα το έφερα!

Το έχω ξανα πει, δεν είμαι καλός στους υπολογισμούς μιλίων :D
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Ναι αλλά ο σκοπός του κουπονιού είναι να γλυτώσεις και κάτι ουσιώδης και όχι να το χρησιμοποιήσεις απλα για να το κάνεις! Γιατί φαντάσου ότι εμένα λήγει σε 2 μηνες...Και απο το να πάει έτσι κάπου θέλω να το βαλω...



Ναι και για τους 2. Απο την άλλη όμως, αν το σκεφτείς 180 ΕΥΡΩ για τέτοιους προορισμούς είναι πολλά..Βέβαια σαν παράδειγμα το έφερα!

Το έχω ξανα πει, δεν είμαι καλός στους υπολογισμούς μιλίων :D
Νομίζω ότι ο λάθος "υπολογισμός" που κάνεις είναι που συγκρίνεις το χρηματικό κέρδος με αυτό της αγοράς με μίλια, αγνοώντας (μη βάζοντας στον υπολογισμό) οτι τα μίλια έχουν μια χρηματική αξία. Έχεις τόσο πολλά μίλια που να μη σε νοιάζει; Το κουπόνι είναι ένα δωρεάν εισιτήριο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Ρε παιδιά ψάχνω να δω που να εξαργυρώσω το κουπόνι με το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο συνοδού, αλλά δεν συμφέρει τίποτα...Χίλιες φορές με τα μίλια ! Π.χ (λέμε τώρα) για Μάλτα με μίλια βγαίνει 105ΕΥΡΩ και με το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο 179ΕΥΡΩ...
Το κουπονι συμφερει για business που θα παρεις πολλα προνομια, κατι που δυσκολα θα εκανες δωρο στο ετερον ημισυ. Θα σε λατρεψει. Και μην πεις οτι ειναι δωρεαν, ασε να πλανιεται στον αερα οτι το προσφερεις γιατι εισαι γενναιοδωρος. Thank me later.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Σημερα τσεκαρα τα εισιτηρια που ειχα βρει σε προσφορα χθες. Αυξηθηκε η τιμη κατα 15%!
Σωστοι....
Επιβεβαιώνω. Αυτά που κοιτούσα εγώ αυξήθηκαν από χτες βράδυ 30%. Αν αφαιρέσεις το κουπόνι, έχεις αύξηση 15% ακριβώς.
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Νομίζω ότι ο λάθος "υπολογισμός" που κάνεις είναι που συγκρίνεις το χρηματικό κέρδος με αυτό της αγοράς με μίλια, αγνοώντας (μη βάζοντας στον υπολογισμό) οτι τα μίλια έχουν μια χρηματική αξία. Έχεις τόσο πολλά μίλια που να μη σε νοιάζει; Το κουπόνι είναι ένα δωρεάν εισιτήριο.
Τα μίλια ποτέ δεν είναι αρκετά... Οπότε δεν τα έχουμε και για πετάμε, όπως λες κ εσύ..

Το κουπονι συμφερει για business που θα παρεις πολλα προνομια, κατι που δυσκολα θα εκανες δωρο στο ετερον ημισυ. Θα σε λατρεψει. Και μην πεις οτι ειναι δωρεαν, ασε να πλανιεται στον αερα οτι το προσφερεις γιατι εισαι γενναιοδωρος. Thank me later.
Φοβερή ιδέα πράγματι....Φοβάμαι όμως μην κολλήσει και θέλει συνέχεια μετά... Εκεί το χάσαμε το τραίνο για ένα δωρεάν εισιτήριο :haha:
 
D

Delmem38110

Guest
την μαύρη Παρασκευή με αυτό το κουπόνι του δωρεάν εισιτηρίου αγοράσαμε δυο μπίζνες για Λισσαβόνα. τιμή καπου στα 570 με επιστροφή συνολικά. θα μας δώσει όμως αναβάθμιση βαθμίδας σε μένα που πάει να πει δύο κουπόνια αναβάθμισης θέσης συν την παραμονή για δεύτερο χρόνο χωρίς κόπο του έτερων ήμισυ (όχι ότι το χρειαζόταν) στο Χρυσή βαθμίδα με άλλα 4 κουπόνια αναβάθμισης θέσης αλλά το σημαντικότερο κάπου 130κ μίλια με την προσφορά 6Χ. δεν το λες και άσχημο.
άρα το κουπόνι το χρησιμοποιούμε σωστά εκεί που πρέπει και μπορεί ο καθένας.
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Έχουν προσθέσει και τους γύρους/επίπεδα στην εφαρμογή.Τώρα είμαστε στο start.Τα επόμενα είναι shaper,influencer,innovator.Δεν άνοιξαν/άρχισαν ακόμη.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Είχα προχωρήσει να κλείσω 2 πρωινά εισιτήρια για Κωνσταντινούπολη και ενώ είχα φτάσει στο σημείο και είχα επιλέξει θέσεις, παρατήρησα ότι έχω επιλέξει λάθος ημέρα επιστροφής.

Μπήκα να κάνω αλλαγή στην πτήση και μετά δεν μου έβγαζε διαθέσιμες θέσεις για το πήγαινε.

Παίζει να έχει φάει προσωρινό σκάλωμα προς το παρών γιατί και καλά φαίνεται ότι έχω κλείσει τις θέσεις; Η απλά είμαι τόσο γκαντέμης;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Είχα προχωρήσει να κλείσω 2 πρωινά εισιτήρια για Κωνσταντινούπολη και ενώ είχα φτάσει στο σημείο και είχα επιλέξει θέσεις, παρατήρησα ότι έχω επιλέξει λάθος ημέρα επιστροφής.

Μπήκα να κάνω αλλαγή στην πτήση και μετά δεν μου έβγαζε διαθέσιμες θέσεις για το πήγαινε.

Παίζει να έχει φάει προσωρινό σκάλωμα προς το παρών γιατί και καλά φαίνεται ότι έχω κλείσει τις θέσεις; Η απλά είμαι τόσο γκαντέμης;
μαλλον σκαλωμα ειναι σε παρομοια περιπτωση έκανε αρκετές ώρες να φανουν τα εισητήρια ... το νου σου μην στις φάνε
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
μαλλον σκαλωμα ειναι σε παρομοια περιπτωση έκανε αρκετές ώρες να φανουν τα εισητήρια ... το νου σου μην στις φάνε
Τελικά είχε φάει σκάλωμα.. Μόλις τα έκλεισα. :xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.492
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom