Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

D

Delmem38110

Guest
οκ. ειχα κανει απλες κρατησεις μια βδομαδα πριν. κ ειπα να παρω χτες για πλακα κ για να ξεφορτωθω τα κουπονια που ληγουν σε λιγο. αμεσα επιβεβαιωσαν κ τις 3 πτησεις που ειπα κ σε 5 λεπτα ειχα τα νεα μειλ με μπιζνες ολες. εντυπωσιακο για τις 2 του αυγουστου ειδικα. για Ιταλια μιλαμε, οχι για ποζναν.
είσαι από τους τυχερούς. εγώ σε αναμονή αλλα δεν πτοούμαι πάντα μου δίνουν όταν υπάρχει κενή.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
218
πλακα εχει η συμπτωση...χτες εξαργυρωσα 3, ολα διεθνεις πτησεις. 31/7, 17/8 κ νοεμβριο. αμεσα επιβεβαιωση σε 5 λεπτα ειχα το email της νεας κρατησης. δεν νομιζω να περιμενουν να πουλησουν πρωτα..δεν ηταν βεβαια αθηνα-λονδινο η ρωμη καλοκαιριατικα αλλα κ παλι ηταν τουριστικη γραμμη με 100% πληροτητα αυγουστου υποθετω.
Οκ ! Εγώ ρώτησα πιο πολύ για να δώ αν έχει νόημα να... συνχίζω να κάνω αίτησεις η εξαργυρώνονται μόνο σε καμμιά πτήση εσωτερικού οπότε με κάλυψες!! Thanks
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κουπόνια αναβάθμισης σε business έχετε εξαργυρώσει ποτέ; Εμένα 4-5 φορές που έχω δοκιμάσει με βάζουν σε λίστα αναμονής και τελικά τίποτα. Φαντάζομαι ότι πουλάνε τις θέσεις και αν περισσέψει καμμία τελευταία στιγμή σε βάζουν..
Συνεχώς. Πρέπει να υπάρχει φυσικα διαθεσιμότητα θέσεων για αναβάθμιση (είναι ο ίδιος "κουβάς" με τα award εισιτήρια business class, οπότε κοιτάς εύκολα και γρήγορα αν για την πτήση σου υπάρχει διαθεσιμότητα, χωρίς να τους καλέσεις...)
 
D

Delmem38110

Guest
Συνεχώς. Πρέπει να υπάρχει φυσικα διαθεσιμότητα θέσεων για αναβάθμιση (είναι ο ίδιος "κουβάς" με τα award εισιτήρια business class, οπότε κοιτάς εύκολα και γρήγορα αν για την πτήση σου υπάρχει διαθεσιμότητα, χωρίς να τους καλέσεις...)
δεν είναι ο ίδιος κουβάς αγαπητέ taver. εδώ επεκτείνετε και στις κενές θέσεις.
έσω και μια να υπάρχει πριν την επιβίβαση και φυσικά έχεις κάνει αίτηση για αναβάθμιση, θα στην δώσουν.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
δεν είναι ο ίδιος κουβάς αγαπητέ taver. εδώ επεκτείνετε και στις κενές θέσεις.
έσω και μια να υπάρχει πριν την επιβίβαση και φυσικά έχεις κάνει αίτηση για αναβάθμιση, θα στην δώσουν.
Είναι ο ίδιος κουβας και αυτό είναι απόλυτο, όσον αφορά στο σύστημα κρατήσεων (Amadeus). Αν θέλετε επιβεβαιωμένη από πριν κράτηση χωρίς λίστες αναμονής, ισχύει αυτό και μόνον αυτό.
Απλά στο αεροδρόμιο (φάση checkin) γίνονται και αναβαθμίσεις πέραν του συστήματος κρατήσεων.
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
χιλή
Εγώ γιατί δε βρίσκω πώς κάνουμε αίτημα αναβάθμισης με μίλια σε πτήση της Αιγαίου; Help!
 
D

Delmem38110

Guest
Εγώ γιατί δε βρίσκω πώς κάνουμε αίτημα αναβάθμισης με μίλια σε πτήση της Αιγαίου; Help!
για να κάνεις αίτημα αναβάθμισης με μίλια μονο με τηλέφωνο όπως είπε και ο προλαλήσας και το εισιτήριο σου να μην είναι σε ναύλο U P T και φυσικά να υπάρχει διαθεσημοτητα.

2.png
 
Last edited by a moderator:

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Αν θέλεις να ακυρώσεις εισιτήριο αγορασμένο με μίλια και οι φόροι είναι 12,5 ευρώ, πληρώνεις επιπλέον 7,5 ευρώ για να πάρεις πίσω τα 5000 μίλια;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Μιας και μιλάμε για κουπόνια business, πριν κανα 3βδομαδο, από Βρυξέλλες για Αθήνα, πήρα τηλέφωνο για αναβάθμιση σε business την ώρα που πήγαινα στο αεροδρόμιο. Ήταν πτήση που δεν ήξερα εάν θα την προλάβαινα γιαυτό και ήταν όλα τελευταία στιγμή. Μου λένε στο τηλεφωνικό κέντρο της Aegean ότι με βάζουν στην αναμονή για business και να ρωτήσω στο αεροδρόμιο.

Πάω στο gate και η ενήμερωση ήταν ότι υπάρχει διαθεσιμότητα, αλλά από Αθήνα είχαν πάρει 7 μερίδες φαγητού, όσες ήταν και οι επιβεβαιωμένες business για το BRU-ATH και έτσι εάν έμπαινα business δε θα είχα παροχή φαγητού.... Επομένως έμεινα στο κλασικό 30A.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom