Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
ίδιο κονσεπτ, στη Θεσσαλονίκη σε επιβιβάζουν στο αεροπλάνο κατευθείαν από το lounge χωρίς να πας στην πύλη αναχώρησης.
Στην Θεσσαλονίκη πάντα ίσχυε αυτό.Και πριν την ανακαίνιση.
 

Sexyflyer

Member
Μηνύματα
13
Likes
11
Καλησπέρα στην παρέα,

Κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν με συμφέρει να χρησιμοποιήσω την κάρτα της Aegean (έχω την καινούργια την χρυσή με 80 Ευρώ συνδρομή) για να αγοράσω εισiτήρια...Αν θυμάμαι καλά νομίζω ότι έχω δωρεάν ταξιδιωτική ασφάλιση;;; Τι καλύπτει όμως η συγκεκριμένη ασφάλιση;

Το ρωτάω αυτό γιατί έχω και μια χρυσή κάρτα πιστωτική της Alpha bank που η Aegean ειναι βασικός συνεργάτης της Alpha και δίνει πόντους x8 με τη συγκεριμένη κάρτα που έχω και όχι x4 που δίνει η πιστωτική της Aegean.

Τελικά συμφέρει να αγοράζω εισiτήρια με την κάρτα της Aegean;;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Καλησπέρα στην παρέα,

Κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν με συμφέρει να χρησιμοποιήσω την κάρτα της Aegean (έχω την καινούργια την χρυσή με 80 Ευρώ συνδρομή) για να αγοράσω εισiτήρια...Αν θυμάμαι καλά νομίζω ότι έχω δωρεάν ταξιδιωτική ασφάλιση;;; Τι καλύπτει όμως η συγκεκριμένη ασφάλιση;

Το ρωτάω αυτό γιατί έχω και μια χρυσή κάρτα πιστωτική της Alpha bank που η Aegean ειναι βασικός συνεργάτης της Alpha και δίνει πόντους x8 με τη συγκεριμένη κάρτα που έχω και όχι x4 που δίνει η πιστωτική της Aegean.

Τελικά συμφέρει να αγοράζω εισiτήρια με την κάρτα της Aegean;;
Αν είχα τις κάρτες σου θα αγόραζα τα πάντα με τη χρυσή, θα έβγαζα μία απλή aegean σε ένα κοντινό μου άτομο, θα έκανα μετά το μαγείρεμα των μιλίων με την Premium και δεν θα έσκαγα καθόλου για την ταξιδιωτική ασφάλεια που προσφέρει η premium (οι καλύψεις αναφέρονται στους όρους της κάρτας, δεν τους έχεις δει; ) ...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Δεν έχω καταλάβει σ αυτό το lounge μπαίνεις μόνο όταν έχεις πτήση εκτός Σένγκεν ;
Τι φοβερό λαουντζ έφτιαξε η Α3 στα εκτός Σένγκεν; Μεγάλη έκπληξη, διεθνών προδιαγραφών, χίλια μπράβο!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν με συμφέρει να χρησιμοποιήσω την κάρτα της Aegean (έχω την καινούργια την χρυσή με 80 Ευρώ συνδρομή) για να αγοράσω εισiτήρια...Αν θυμάμαι καλά νομίζω ότι έχω δωρεάν ταξιδιωτική ασφάλιση;;; Τι καλύπτει όμως η συγκεκριμένη ασφάλιση;

Το ρωτάω αυτό γιατί έχω και μια χρυσή κάρτα πιστωτική της Alpha bank που η Aegean ειναι βασικός συνεργάτης της Alpha και δίνει πόντους x8 με τη συγκεριμένη κάρτα που έχω και όχι x4 που δίνει η πιστωτική της Aegean.

Τελικά συμφέρει να αγοράζω εισiτήρια με την κάρτα της Aegean;;
Σου απάντησε η Sassenach77 για την αξιοποίηση των δύο καρτών, σε περίπτωση που δεν μπορείς να μπεις στη διαδικασία να προσθέσω ότι και η κράτηση με χρυσή κάρτα της Alpha παρέχει ταξιδιωτική ασφάλιση, την ίδια που παρέχει η Aegean Premium.
 
D

Delmem38110

Guest
Σου απάντησε η Sassenach77 για την αξιοποίηση των δύο καρτών, σε περίπτωση που δεν μπορείς να μπεις στη διαδικασία να προσθέσω ότι και η κράτηση με χρυσή κάρτα της Alpha παρέχει ταξιδιωτική ασφάλιση, την ίδια που παρέχει η Aegean Premium.
και η νταινερς επίσης. έχει τα προνόμια της χρυσής Χ8 και ταξιδιωτική ασφάλεια. δεν είναι ευρέως αποδεκτή στην Ελλάδα αλλά κάνει τη δουλειά της και έξω δουλεύει μια χαρά.
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Μετά από ποσό καιρό συνήθως βλέπετε τα μίλια από αγορές με την alpha της Aegean?
 
D

Delmem38110

Guest
Μετά από ποσό καιρό συνήθως βλέπετε τα μίλια από αγορές με την alpha της Aegean?
άμεσα από μεγάλους συνεργάτες, ειδικά από εκείνους που σου δίνουν τη δυνατότητα εξαργύρωσης.
από την αιγαίου και όλους τους υπόλοιπος μερικές μέρες 3 η 4 το πολύ.
αν καθυστερήσουν στέλνεις μειλ η παίρνεις τηλέφωνο και λες το παράπονο σου.
 

Sexyflyer

Member
Μηνύματα
13
Likes
11
Έχετε δίκιο ευχαριστώ για τις απαντήσεις, όντως η χρυσή σου καλύπτει ταξιδιωτική ασφάλιση. Άρα κανένα όφελος από τη κάρτα της Aegean όσον αφορά τις αγορές! Κρίμα γιατί είχα αγοράσει αρκετά εισιτήρια, γιατι νόμιζα οτι είχα κέρδος

Νομίζω δίνουν σε όλους αυτήν την κάρτα τη χρυσή και δεν έχει συνδρομή!
 

PaniosBis

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,

Την τρίτη 7/6 το site της Aegean έλεγε πως χρειάζομαι 571 μίλια για GOLD. Επέστρεψα από Βουκουρέστι και πήρα 1000 μίλια. Τώρα λέει πως χρειάζομαι 29.571...
Πήρα τηλέφωνο στο customer care και μια κοπέλα μου είπε πως απλά βλέπω τον κουβά των μιλίων για πτήσεις Star alliance επειδή συμπλήρωσα τα μίλια για πτήσεις Aegean και πως θα γίνω GOLD 27/8 που λήγει η χρονική περίοδος!
Ισχύει αυτό? δεν θυμάμαι να χρειάζεται να περιμένεις τη λήξη της χρονικής περιόδου για να αναβαθμίσεις βαθμίδα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους,

Την τρίτη 7/6 το site της Aegean έλεγε πως χρειάζομαι 571 μίλια για GOLD. Επέστρεψα από Βουκουρέστι και πήρα 1000 μίλια. Τώρα λέει πως χρειάζομαι 29.571...
Πήρα τηλέφωνο στο customer care και μια κοπέλα μου είπε πως απλά βλέπω τον κουβά των μιλίων για πτήσεις Star alliance επειδή συμπλήρωσα τα μίλια για πτήσεις Aegean και πως θα γίνω GOLD 27/8 που λήγει η χρονική περίοδος!
Ισχύει αυτό? δεν θυμάμαι να χρειάζεται να περιμένεις τη λήξη της χρονικής περιόδου για να αναβαθμίσεις βαθμίδα.
Tο 29571 είναι προφανώς λάθος, κανείς δε χρειάζεται πάνω από 24.000 μίλια, ούτε καν ο κουβάς που αναφέρεται η άσχετη που μίλησες. Περίμενε 1-2 μέρες να ενημερωθεί το σύστημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom