Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Έχει εξαφανιστεί όλη η διαθεσιμότητα πτήσεων με την Turkish Airlines. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;
Μαζί με United.

Επικοινωνία με τηλεφωνικό κέντρο και κράτηση μέσω αυτού χωρίς χρέωση.

Λογικά κάποια στιγμή θα επανέλθουν.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
δλδ παιρνεις τηλ και βρισκεις διαθεσιμοτητα σε εισητήρια που δεν φαίνονται? έχει κάποιος εμπειρία να μας πει?
 
D

Delmem38110

Guest
δλδ παιρνεις τηλ και βρισκεις διαθεσιμοτητα σε εισητήρια που δεν φαίνονται? έχει κάποιος εμπειρία να μας πει?
για πτήσεις που δεν μπορείς να δεις εσύ αλλά μόνο αυτοί, ζητάς έκδοση εισιτηρίου με υπεξαίρεση του τέλους εξυπηρέτησης. θα σου ζητήσουν στιγμιότυπο οθόνης άρα να έχεις ένα έτοιμο φρέσκο με την ημερομηνία που ψάχνεις για να επιβεβαιώσουν τις πτήσεις που δεν μπορείς να δεις, θα σου στείλουν μειλ και εσύ θα απαντήσεις στέλνοντας το στιγμιότυπο. μην ξεχάσεις να βάλεις μέσα στο κάδρο της φωτό το όνομα και επίθετο που εμφανίζετε πάνω δεξιά για να είναι 100% σίγουροι ότι είσαι εσύ. το έχω κάνει πολλές φορές.
επίσης έχουν και αυτοί λογαριασμό και μπαίνουν από κανονικούς υπολογιστές άρα ξέρουν τι παίζει.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Καλησπέρα, για να χρησιμοποιήσω τα δωρεάν κουπόνια βαθμίδας για πρόσβαση στα Aegean club lounges, απλά κατεβάζω η εκτυπώνω το κουπόνι και το δείχνω στην είσοδο του lounge? Ή χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια μέσω της διαχείρισης κράτησης από πριν? Σας ευχαριστώ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Καλησπέρα, για να χρησιμοποιήσω τα δωρεάν κουπόνια βαθμίδας για πρόσβαση στα Aegean club lounges, απλά κατεβάζω η εκτυπώνω το κουπόνι και το δείχνω στην είσοδο του lounge? Ή χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια μέσω της διαχείρισης κράτησης από πριν? Σας ευχαριστώ
Το δείχνεις στην είσοδο του lounge (τυπωμένο ή ηλεκτρονικά) μαζί με την κάρτα επιβίβασης (την οποία συνήθως σκανάρεις στο μηχάνημα)
 

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
403
Είναι μερικές μέρες που οι πτήσεις της TK δεν εμφανίζεται στο σάιτ.
Μπορούν να γίνουν οι κρατήσεις όμως τηλεφωνικά , χωρίς τη χρέωση των 20€.
Πάντως ενώ τις περασμένες χρονιές ήταν η εταιρεία που είχε μεγάλη διαθεσιμότητα business σε υπερπόντιες πτήσεις , φέτος και το 2023 η διαθεσιμότητα είναι πολύ περιορισμένη.
Ενώ παλαιότερα , η ΤΚ έδινε το δικό της κωδικό κράτησης , που αντιστοιχούσε στον κωδικό κράτησης award εισιτηρίων πτήσεων της που εξέδιδε η Aegean, τώρα (μετά από προσωπική ενημέρωση από τα γραφεία της) , απλώς επιβεβαιώνει την κράτηση χωρίς να δίνει τον αντίστοιχο δικό της κωδικό και επομένως δεν είναι ορατή στο σάϊτ της ΤΚ , η κράτηση.
 
D

Delmem38110

Guest
Ενώ παλαιότερα , η ΤΚ έδινε το δικό της κωδικό κράτησης , που αντιστοιχούσε στον κωδικό κράτησης award εισιτηρίων πτήσεων της που εξέδιδε η Aegean, τώρα (μετά από προσωπική ενημέρωση από τα γραφεία της) , απλώς επιβεβαιώνει την κράτηση χωρίς να δίνει τον αντίστοιχο δικό της κωδικό και επομένως δεν είναι ορατή στο σάϊτ της ΤΚ , η κράτηση.
κάντο λίγο πιο απλό αυτό γατί δεν το κατάλαβα..

ξέρω ότι ο κωδικός κράτησης που βγάζει η Αιγαίου για κρατήσεις εισιτηρίων με τουρκις δεν είναι ίδιος. όπως ειπες
πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο να σου τον δώσουν η όπως είπε και ο φίλος ταβέρν σε παλιότερη συζήτηση να μπεις στο σάιτ του checkmytrip και να τον βρεις.
μετά τον βάζεις στο σάιτ της τουρκις και κάνεις διαχείριση κράτησης.
αυτό το λέω με σιγουριά γιατί η τελευταία κράτηση μαζί τους ήταν τον περασμένο Νοέμβρη.

έχει αλλάξει κάτι; τώρα η τουρκις δεν δίνει κωδικό δηλαδή;
και πως κάποιος διαχειρίζεται μια κράτηση με αυτούς;
αν κάποιος φίλος έχει τωρα κράτησης με τους Τούρκους μέσω της αιγαίου ας μας διαφωτίσει.
 

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
403
Έχω την ίδια απορία.
Μάλιστα ο υπάλληλος μου είπε ότι το σύστημα δε δίνει κωδικό αντιστοίχισης και με παρέπεμψε στην Α3.
Υπέθεσα ότι η ΤΚ δε θέλει να μας επιτρέψει την προεπιλογή θέσεων και η απορία μου είναι , αν στο check in στο αεροδρόμιο , μπορεί να δώσει χωριστές θέσεις σε ζευγάρι που έχει κοινό κωδικό κράτησης class I.
 
D

Delmem38110

Guest
Έχω την ίδια απορία.
Μάλιστα ο υπάλληλος μου είπε ότι το σύστημα δε δίνει κωδικό αντιστοίχισης και με παρέπεμψε στην Α3.
Υπέθεσα ότι η ΤΚ δε θέλει να μας επιτρέψει την προεπιλογή θέσεων και η απορία μου είναι , αν στο check in στο αεροδρόμιο , μπορεί να δώσει χωριστές θέσεις σε ζευγάρι που έχει κοινό κωδικό κράτησης class I.
άρα ο υπάλληλος σου είπε χαζομάρες δεν υφίσταται κράτηση χωρίς αντίστοιχο κωδικό.
μπες
CheckMyTrip: Your personal travel app
η κάλεσε την αιγαίου να σου δώσει κωδικό κράτησης με τους Τούρκους. και να διαχειριστείς την κράτηση σου.
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Τελικά κατάφερε κάνεις να κάνει αλλαγη κράτησης σε εισιτήρια με μίλια; εγώ πλέον κατάφερα να μου βγάλει επιλογές που εχει με μίλια να μου δείξει ότι με αλλαγή έχω επιστροφή Χ μιλιων αλλα όταν πατάω το επόμενο βημα μου βγάζει σφάλμα και να επικοινωνησω με εξυπηρέτηση πελατών. Το θέμα από κει το κάνουν χωρίς χρέωση η τσάμπα θα περιμένω αναμονή. Οπότε αν κάνενας το κατάφερε η μίλησε μαζί τους ενημέρωνει
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εγώ έπεσα σε υπάλληλο που, ελέγχοντας το σύστημα, έβλεπε ότι εγώ μπορώ να κάνω αλλαγή online, ενώ δεν μπορούσα, και επέμενε να πληρώσω το 20ευρω. Με έβαλε να του στείλω print screen για απόδειξη ότι δεν μπορώ να το κάνω online και από Δευτέρα βράδυ ακόμα περιμένω να κάνει την αλλαγή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Εγώ έπεσα σε υπάλληλο που, ελέγχοντας το σύστημα, έβλεπε ότι εγώ μπορώ να κάνω αλλαγή online, ενώ δεν μπορούσα, και επέμενε να πληρώσω το 20ευρω. Με έβαλε να του στείλω print screen για απόδειξη ότι δεν μπορώ να το κάνω online και από Δευτέρα βράδυ ακόμα περιμένω να κάνει την αλλαγή.
Εμενα ευτυχως μου ειπαν το κολπο με τη διαχειριση χωρις log in και το εκανα αμεσως. Μαλιστα επεμεινε η υπαλληλος, ενω εδειξα αδιαφορια αρχικα και ελεγα για αλλαγη απο αυτους, κατι που φαινεται οτι τους εχει φορτωσει δουλεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom