Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εκανα τις προαλλες αλλαγη ενω το συστημα δεν μου επετρεπε με οδηγιες της υπαλληλου. Μου ειπε
να μην κανω log in στον λογαριασμο μου
Να μπω στη διαχειριση πληκτρολογωντας τον αριθμο κρατησης.
Ετσι μπηκα και βρηκα ελευθερη τη δυνατοτητα για αλλαγη εισιτηριου.
Το προσπάθησα αλλά και πάλι δεν μ' αφήνει. Στο ένα λέει δεν είναι δυνατή η αλλαγή online, στο άλλο με αφήνει να διαλέξω εναλλακτική πτήση αλλά μετά μου βγάζει σφάλμα.
Απλά θα πρήξω κι εγώ το βράδυ έναν υπάλληλο στο τηλεφωνικό κέντρο... Προς το παρόν η αναμονή είναι 20λεπτη
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Απορία αν πάω και κάνω νέα εξαργύρωση σε εισιτήριο στη διαδρομή που έχω ήδη βγάλει εισιτήριο αλλά με μειωμένα μίλια (20€ για 9000+ μίλια συμφέρει νομίζω) θα με αφήσει; Η επειδή έχω ήδη κράτηση στην ίδια πτήση θα έχω πρόβλημα. Απλά σκέφτηκα να βγάλω έξτρα αφού έχει και μετά ή να το μετακινήσω το παλιό σε άλλη ημερομηνία μήπως τύχει καμιά ακύρωση ή να το ακυρωσω μελλοντικά αφού αφορά πτήση 8 μηνών μετά


Το προσπάθησα αλλά και πάλι δεν μ' αφήνει. Στο ένα λέει δεν είναι δυνατή η αλλαγή online, στο άλλο με αφήνει να διαλέξω εναλλακτική πτήση αλλά μετά μου βγάζει σφάλμα.
Απλά θα πρήξω κι εγώ το βράδυ έναν υπάλληλο στο τηλεφωνικό κέντρο... Προς το παρόν η αναμονή είναι 20λεπτη
Eνημέρωσε μας τι σου είπαν τηλεφωνικά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Απορία αν πάω και κάνω νέα εξαργύρωση σε εισιτήριο στη διαδρομή που έχω ήδη βγάλει εισιτήριο αλλά με μειωμένα μίλια (20€ για 9000+ μίλια συμφέρει νομίζω) θα με αφήσει; Η επειδή έχω ήδη κράτηση στην ίδια πτήση θα έχω πρόβλημα. Απλά σκέφτηκα να βγάλω έξτρα αφού έχει και μετά ή να το μετακινήσω το παλιό σε άλλη ημερομηνία μήπως τύχει καμιά ακύρωση ή να το ακυρωσω μελλοντικά αφού αφορά πτήση 8 μηνών μετά
.
Ναι, θα σε αφησει.
Ειδικα αν ειναι πηγαινε ελα το παλιο, διπλασιαζεις τις πιθανοτητες αλλαγης ωρας, γιατι και τοτε δεχονται δωρεαν ακυρωση.
Εδω το πετυχα σε 2 χωριστες πτησεις, ακυρωση / αλλαγη ωρας 2 στις 2, εσωσα 80 ευρω.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Ναι, θα σε αφησει.
Ειδικα αν ειναι πηγαινε ελα το παλιο, διπλασιαζεις τις πιθανοτητες αλλαγης ωρας, γιατι και τοτε δεχονται δωρεαν ακυρωση.
Εδω το πετυχα σε 2 χωριστες πτησεις, ακυρωση / αλλαγη ωρας 2 στις 2, εσωσα 80 ευρω.
Mα εσύ μου έδωσες την ιδέα και επειδή πολλές φορές μου έχει τύχει να αλλάξει κανά δέκα λεπτο η μία από τις δύο πτήσεις και να με ρωτήσουν αν θέλω να κρατήσω ή να ακυρώσω ατελώς λέω να ακολουθήσω τη τακτική σου...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Mα εσύ μου έδωσες την ιδέα και επειδή πολλές φορές μου έχει τύχει να αλλάξει κανά δέκα λεπτο η μία από τις δύο πτήσεις και να με ρωτήσουν αν θέλω να κρατήσω ή να ακυρώσω ατελώς λέω να ακολουθήσω τη τακτική σου...
Μη νομιζεις, την πατησα μια φορα κι εμαθα. Ακυρωσε φιλικο ατομο πτηση, χρεωθηκε το 20ρικο και μεχρι να ακυρωσω κι εγω τη δικη μου που πετουσαμε μαζι ακυρωθηκε, 2 μερες μετα κι εγω δεν το πληρωσα :D.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Δεν ξερω, Ειναι υφαρπαγη μιλιων, εντελως ανηθικη προσφορα.
Για καποιον ομως που δεν ταξιδευει καθολου συχνα και μαζευει μιλια απο αγορες, δεν εχει νοημα; Γιατι πώς θα επωφεληθει απο τα μιλια εφοσον δεν ταξιδευει κ εκεινη την σπανια φορα που θα ταξιδεψει δεν θα βρισκει εισιτηρια με μιλια για την πτηση που θελει..;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Για καποιον ομως που δεν ταξιδευει καθολου συχνα και μαζευει μιλια απο αγορες, δεν εχει νοημα; Γιατι πώς θα επωφεληθει απο τα μιλια εφοσον δεν ταξιδευει κ εκεινη την σπανια φορα που θα ταξιδεψει δεν θα βρισκει εισιτηρια με μιλια για την πτηση που θελει..;
Εχω κανει με 8000 μιλια συν 10 ευρω μια διαμονη σε Ibis για 2 ατομα.
Οριστε πως πιανουν τοπο για 2 ατομα η και 3 σε τρικλινο. Ειμαι υπερ του να χαιρομαστε 2 ατομα με τα ιδια μιλια και να παρατεινουμε τις μερες. Αεροπορικα πουλανε κι οι low cost.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Εχω κανει με 8000 μιλια συν 10 ευρω μια διαμονη σε Ibis για 2 ατομα.
Οριστε πως πιανουν τοπο για 2 ατομα η και 3 σε τρικλινο. Ειμαι υπερ του να χαιρομαστε 2 ατομα με τα ιδια μιλια και να παρατεινουμε τις μερες. Αεροπορικα πουλανε κι οι low cost.
Κανενα προβλημα δεν εχω με τις low cost, αλλα η πτηση που θελω δεν βγαινει καθολου πιο low cost με easyjet (η μονη εναλλακτικη που πεταει απευθειας εκει) τελικα αν βαλεις κ βαλιτσες για 4 ατομα χειμωνιατικα.. Εν τελει, η πιο οικονομικη επιλογη ειναι με το miles+cash αλλα δεν δουλευει με τιποτα (3 μερες το παλευω) και νομιζω δεν ειναι τυχαιο (too good to be true εμοιαζε η τελικη τιμη).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Κανενα προβλημα δεν εχω με τις low cost, αλλα η πτηση που θελω δεν βγαινει καθολου πιο low cost με easyjet (η μονη εναλλακτικη που πεταει απευθειας εκει) τελικα αν βαλεις κ βαλιτσες για 4 ατομα χειμωνιατικα.
Η easy εχει μεγαλυτερη χειραποσκευη απο τη Ryan. Αν προλαβεις να κλεισεις priority εχεις βαλιτσακια για ολους με πολυ λιγη επιβαρυνση και ισως θες μονο μια μεγαλη βαλιτσα. Κατι δεν κολλαει στο "4 βαλιτσες για 4 ατομα". Ποτε δεν εχω κλεισει 1 προς 1 βαλιτσα με low cost.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Η easy εχει μεγαλυτερη χειραποσκευη απο τη Ryan. Αν προλαβεις να κλεισεις priority εχεις βαλιτσακια για ολους με πολυ λιγη επιβαρυνση και ισως θες μονο μια μεγαλη βαλιτσα. Κατι δεν κολλαει στο "4 βαλιτσες για 4 ατομα". Ποτε δεν εχω κλεισει 1 προς 1 βαλιτσα με low cost.
Ναι δικιο εχεις, δεν το εθεσα καλα, δεν κοιταζω 4 μεγαλες βαλιτσες γιατι επισης με 2 παιδια δεν θα μπορουσα καν να τις κουμανταρω τοσες βαλιτσες!! ;) 2 μεγαλες (23kg) κοιταζω αλλα και παλι δεν ειναι οικονομικο.. Με βλεπω να κανω 3 διαφορετικες κρατησεις κ ο θεος βοηθος!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom