Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Κάτι έχει γίνει στο site και ζητάει για εισιτήρια λιγότερα μίλια απ' ό,τι συνήθως ανά διαδρομή. Μήπως ανακοινωθεί κάποια προσφορά εξαργύρωσης αλλά δεν έχει αναρτηθεί ακόμα...
 
D

Delmem38110

Guest
Κάτι έχει γίνει στο site και ζητάει για εισιτήρια λιγότερα μίλια απ' ό,τι συνήθως ανά διαδρομή. Μήπως ανακοινωθεί κάποια προσφορά εξαργύρωσης αλλά δεν έχει αναρτηθεί ακόμα...
δεν έχει συμβεί τίποτε είναι σύνηθες.
θέλει όμως προσοχή δεν είναι εισιτήρια staralliance αλλα της αιγαίου μόνο.
αν ας πούμε γίνει κάποια αλλαγή πτήσεων θα σου τα αλλάξουν εφόσον έχει διαθεσιμότητα με τα δικά της δρομολόγια και όχι με αυτά της συμμαχίας.
η συμμαχία για Ευρώπη ας πούμε θέλει 15κ εκονομυ και 25κ μπίζνες. η αιγαίου ζητάει λιγότερα η και τα μισά σε κοντινούς προορισμούς. αλλά αποκλειστικά με το δίκτυο της.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Δεν θυμάμαι να μου είχε ξανατύχει, μόνο πριν 3-4 χρόνια που είχαν βγάλει και ανακοίνωση προσφοράς. Αλλά μπορεί εγώ να μην το είχα πάρει είδηση.
Ναι, το είδα ότι είναι μόνο δρομολόγια aegean, αλλά ξαφνικά κάποιες διαδρομές που ήθελαν πολλά μίλια γίνονται πιο συμφέρουσες, π.χ. Μαδρίτη, άλλο 23.000 άλλο 17.000...
Θα αλλάξω ένα εισιτήριο για Μαδρίτη που το σέρνω 3 χρόνια τώρα και όλο το μετακινώ, και θα πάρω 6.000 πίσω. Μόνο που αυτή τη φορά θα πρέπει να πάω...
 
D

Delmem38110

Guest
Δεν θυμάμαι να μου είχε ξανατύχει, μόνο πριν 3-4 χρόνια που είχαν βγάλει και ανακοίνωση προσφοράς. Αλλά μπορεί εγώ να μην το είχα πάρει είδηση.
Ναι, το είδα ότι είναι μόνο δρομολόγια aegean, αλλά ξαφνικά κάποιες διαδρομές που ήθελαν πολλά μίλια γίνονται πιο συμφέρουσες, π.χ. Μαδρίτη, άλλο 23.000 άλλο 17.000...
Θα αλλάξω ένα εισιτήριο για Μαδρίτη που το σέρνω 3 χρόνια τώρα και όλο το μετακινώ, και θα πάρω 6.000 πίσω. Μόνο που αυτή τη φορά θα πρέπει να πάω...
αν είναι με 25κ θα σου το ακυρώσουν με πληρωμή 20 ευρώ και θα βγάλεις εσύ καινούριο εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα. από το σύστημα τους μόνη σου δεν νομίζω να μπορέσεις να το κάνεις.
ελπίζω να κάνω λάθος.
όταν το μετακινήσεις να μας πεις.
Μαδρίτη 23κ περίεργο. ήξερα η 15 η 25.
 
  • Like
Reactions: Pel

pan82

Member
Μηνύματα
624
Likes
774
Δεν θυμάμαι να μου είχε ξανατύχει, μόνο πριν 3-4 χρόνια που είχαν βγάλει και ανακοίνωση προσφοράς. Αλλά μπορεί εγώ να μην το είχα πάρει είδηση.
Ναι, το είδα ότι είναι μόνο δρομολόγια aegean, αλλά ξαφνικά κάποιες διαδρομές που ήθελαν πολλά μίλια γίνονται πιο συμφέρουσες, π.χ. Μαδρίτη, άλλο 23.000 άλλο 17.000...
Θα αλλάξω ένα εισιτήριο για Μαδρίτη που το σέρνω 3 χρόνια τώρα και όλο το μετακινώ, και θα πάρω 6.000 πίσω. Μόνο που αυτή τη φορά θα πρέπει να πάω...
Προφανώς επειδή το κοίταξα λίγο έχει βάλει 30% λιγότερα μίλια για τους προορισμούς της. Δε ξέρω αν παίρνεις μίλια πίσω όμως αν αλλάξεις τα εισιτήρια, το σκέφτηκα κι εγώ αλλα προς το παρόν δε σε αφήνει να κάνεις αλλαγή καθόλου βλέπω βγαζει σφάλμα.

YΓ: Το θέμα στην αντίθετη περίπτωση τι γίνεται; Αν βγάλει κάποιος με το -30% εισιτήριο δε μπορεί πρακτικά να το αλλάξει δωρεάν ή θα βγάζει το σύστημα να σου κρατήσει τους επιπλέον πόντους αν το πας σε άλλη ημερομηνια;
Του έχει τύχει κάποιου στο παρελθόν;
 
  • Like
Reactions: Pel

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
αν είναι με 25κ θα σου το ακυρώσουν με πληρωμή 20 ευρώ και θα βγάλεις εσύ καινούριο εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα. από το σύστημα τους μόνη σου δεν νομίζω να μπορέσεις να το κάνεις.
ελπίζω να κάνω λάθος.
όταν το μετακινήσεις να μας πεις.
Μαδρίτη 23κ περίεργο. ήξερα η 15 η 25.
23.638 βλέπω είχα εξαργυρώσει (πήγαινε-έλα economy)


Προφανώς επειδή το κοίταξα λίγο έχει βάλει 30% λιγότερα μίλια για τους προορισμούς της. Δε ξέρω αν παίρνεις μίλια πίσω όμως αν αλλάξεις τα εισιτήρια, το σκέφτηκα κι εγώ αλλα προς το παρόν δε σε αφήνει να κάνεις αλλαγή καθόλου βλέπω βγαζει σφάλμα.

YΓ: Το θέμα στην αντίθετη περίπτωση τι γίνεται; Αν βγάλει κάποιος με το -30% εισιτήριο δε μπορεί πρακτικά να το αλλάξει δωρεάν ή θα βγάζει το σύστημα να σου κρατήσει τους επιπλέον πόντους αν το πας σε άλλη ημερομηνια;
Του έχει τύχει κάποιου στο παρελθόν;
Ούτε εμένα με αφήνει online, μου βγάζει ότι έχει πρόβλημα το επώνυμο (..???...). Θα τους πάρω τηλ. το βράδυ.

Ακόμα και ένα που έκλεισα τώρα με μειωμένα μίλια, ούτε αυτό με αφήνει να το αλλάξω online (σε αυτό δεν λέει για το επώνυμο, απλά δεν με αφήνει).
 
D

Delmem38110

Guest
Προφανώς επειδή το κοίταξα λίγο έχει βάλει 30% λιγότερα μίλια για τους προορισμούς της. Δε ξέρω αν παίρνεις μίλια πίσω όμως αν αλλάξεις τα εισιτήρια, το σκέφτηκα κι εγώ αλλα προς το παρόν δε σε αφήνει να κάνεις αλλαγή καθόλου βλέπω βγαζει σφάλμα.

YΓ: Το θέμα στην αντίθετη περίπτωση τι γίνεται; Αν βγάλει κάποιος με το -30% εισιτήριο δε μπορεί πρακτικά να το αλλάξει δωρεάν ή θα βγάζει το σύστημα να σου κρατήσει τους επιπλέον πόντους αν το πας σε άλλη ημερομηνια;
Του έχει τύχει κάποιου στο παρελθόν;
από Αθήνα η διαφορά είναι αισθητή, από τις άλλες πόλεις με ανταπόκριση δεν είναι μεγάλη.
 

pan82

Member
Μηνύματα
624
Likes
774
από Αθήνα η διαφορά είναι αισθητή, από τις άλλες πόλεις με ανταπόκριση δεν είναι μεγάλη.
Σε μακρίνές διαδρομές η διαφορά σε ένα πηγαινε έλα μπορεί να είναι και 10000 μίλια (πχ σκανδιναβια, εδιμβούργο, πορτογαλια )
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.026
Likes
41.016
Εκανα τις προαλλες αλλαγη ενω το συστημα δεν μου επετρεπε με οδηγιες της υπαλληλου. Μου ειπε
να μην κανω log in στον λογαριασμο μου
Να μπω στη διαχειριση πληκτρολογωντας τον αριθμο κρατησης.
Ετσι μπηκα και βρηκα ελευθερη τη δυνατοτητα για αλλαγη εισιτηριου.

Παρολα αυτα, προ καραντινας εχω παρει πισω μιλια και ξανακλεισα με -30% αφου ακυρωσα τα προηγουμενα με κοστος 20 ευρω. Ηταν Ταλιν, ηταν μεγαλη η διαφορα στα μιλια και χαλαλισα το 20ευρο.
 
D

Delmem38110

Guest
Προφανώς επειδή το κοίταξα λίγο έχει βάλει 30% λιγότερα μίλια για τους προορισμούς της. Δε ξέρω αν παίρνεις μίλια πίσω όμως αν αλλάξεις τα εισιτήρια, το σκέφτηκα κι εγώ αλλα προς το παρόν δε σε αφήνει να κάνεις αλλαγή καθόλου βλέπω βγαζει σφάλμα.

YΓ: Το θέμα στην αντίθετη περίπτωση τι γίνεται; Αν βγάλει κάποιος με το -30% εισιτήριο δε μπορεί πρακτικά να το αλλάξει δωρεάν ή θα βγάζει το σύστημα να σου κρατήσει τους επιπλέον πόντους αν το πας σε άλλη ημερομηνια;
Του έχει τύχει κάποιου στο παρελθόν;
είχα αγοράσει κάποτε με μειωμένα μίλια. κάποια στιγμή ακυρώθηκε το δρομολόγιο και ζήτησα να μου βρουν άλλες πτήσεις τηλεφωνικά.
έγινε αλλά μόνο με το δίκτυο τους. όχι με το δίκτυο της συμμαχίας οπου μου είπαν ότι δεν μπορούσε να γινει.
αλλαγές πιστεύω ότι γίνονται. αν όχι από μας σίγουρα μέσω του τηλεφωνικού και χωρίς τέλος εξυπηρέτησης αν δεν μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας.
αλλά καλύτερα όποιος ενδιαφέρετε ας πάρει τηλέφωνο την αιγαίου να ρωτήσει σχετικά να ξέρουμε κι εμείς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.026
Likes
41.016
αλλαγές πιστεύω ότι γίνονται. αν όχι από μας σίγουρα μέσω του τηλεφωνικού και χωρίς τέλος εξυπηρέτησης αν δεν μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας. αλλά καλύτερα όποιος ενδιαφέρετε ας πάρει τηλέφωνο την αιγαίου να ρωτήσει σχετικά να ξέρουμε κι εμείς.
Δινουν οδηγιες πλεον πως να παρακαμψεις το bug γιατι τους εχουν πρηξει στα αιτηματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.422
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom