Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Εν τω μεταξύ σήμερα στο account μου στο section "Intra lounge reward" είδα ότι έχω κουπόνι έκπτωσης στα Attica 10%
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Screenshot_20221129_091743.jpg

Σύμφωνα με τους ορους της Aegean έχω 12 μήνες για να αναβαθμιστώ σε gold , παρόλα αυτά στο app , έχω 6 μήνες περιθώριο.
Παιδιά ας αποφασίσουμε....
Screenshot_20221129-091435_Aegean Airlines.jpg
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Οι ημερομηνίες σχετικά με την αναβάθμιση δεν είναι fixed όπως για τη διατήρηση, αλλά rolling (το οποίο σε συμφέρει).
Οι 12 μήνες της διατήρησης είναι από την ημερομηνία της αναβάθμισης ή διατήρησης της βαθμίδας, ενώ για την αναβάθμιση είναι οι τελευταίοι 12 μήνες από την εκάστοτε τρέχουσα ημερομηνία.
Προφανώς είχες πτήση την 31.5.2022, τα tier μίλια της οποίας χάνονται μετά από 1 έτος
 

nick07

Member
Μηνύματα
290
Likes
526
View attachment 411610
Σύμφωνα με τους ορους της Aegean έχω 12 μήνες για να αναβαθμιστώ σε gold , παρόλα αυτά στο app , έχω 6 μήνες περιθώριο.
Παιδιά ας αποφασίσουμε....
View attachment 411611
Ενα χρονο εχεις. Απλα μεχρι τις 31 Μαιου 2023 υπαρχει προσφορα απο την Aegean για αναβαθμιση με 25% χαμηλοτερα μιλια. Επομενως μεχρι 31 Μαιου χρειαζεσαι 18,000 αντι 24,000 για να αναβαθμιστεις σε gold. Αν δεν εχεις αναβαθμιστει εως τοτε, θα εχεις τη δυνατοτητα μεχρι τον Νοεμβριο αλλα θα χρειαζεσαι 6,000 περισσοτερα μιλια. Το περιεργο ειναι πως (εχω την εντυπωση, αλλα δεν ειμαι 100% βεβαιος) θα επρεπε να σου δινει την ιδια δυνατοτητα και για τη διατηρηση της Silver (να χρειαζεσαι 6,000 μιλια μεχρι 31 Μαιου, αντι 8,000 που ειναι το κανονικο).

+++++

Για να αναβαθμιστείτε από τη Silver στη Gold βαθμίδα χρειάζεται να συγκεντρώσετε μέσα στην περίοδο της βαθμίδας σας, 18.000 μίλια αναβάθμισης (από 24.000) πραγματοποιώντας τουλάχιστον 4 πτήσεις με AEGEAN ή Olympic Air, ή συνολικά 48.000 μίλια αναβάθμισης ανεξάρτητα από τη συνεργαζόμενη αεροπορική εταιρία.

Για περισσοτερες λεπτομερειες εδω:
Παράταση της αλλαγής κανόνων για την αναβάθμιση και τη διατήρηση της βαθμίδας σας! | Miles+Bonus

+++++
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Kαι σήμερα ψάχνοντας στο ανανεωμένο site της aegean να δω κάτι πτήσεις αν έχει εισιτήρια με μίλια δε κατάφερα να βρω που πάω. Α λεω δε πάω καλά είναι πρωί ακόμα ας δω από το κινητό. Άφαντη η επιλογή... Και στο app αν πατήσεις το κουμπί Miles&bonus και πατήσεις ο λογαριασμός μου σε πετάει στις κρατήσεις μου. Να ανησυχήσω ή να είναι κάποια προσωρινή δυσλειτουργια άραγε;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Kαι σήμερα ψάχνοντας στο ανανεωμένο site της aegean να δω κάτι πτήσεις αν έχει εισιτήρια με μίλια δε κατάφερα να βρω που πάω. Α λεω δε πάω καλά είναι πρωί ακόμα ας δω από το κινητό. Άφαντη η επιλογή... Και στο app αν πατήσεις το κουμπί Miles&bonus και πατήσεις ο λογαριασμός μου σε πετάει στις κρατήσεις μου. Να ανησυχήσω ή να είναι κάποια προσωρινή δυσλειτουργια άραγε;
Ωχ τι νέο είναι αυτό πάλι?? Όντως ενώ συνδέομαι κανονικά στο Miles & Bonus βάζοντας κωδικό κλπ, με πάει στο προφίλ μου και λέει μια σαχλαμάρα ότι δεν είμαι μέλος o_O:mad: πάει τάπαιξε η Aegean

Πείτε μου σας παρακαλώ αν έχετε κ άλλοι τέτοιο θέμα γιατί έχω αγριευτεί
 
D

Delmem38110

Guest
Ωχ τι νέο είναι αυτό πάλι?? Όντως ενώ συνδέομαι κανονικά στο Miles & Bonus βάζοντας κωδικό κλπ, με πάει στο προφίλ μου και λέει μια σαχλαμάρα ότι δεν είμαι μέλος o_O:mad: πάει τάπαιξε η Aegean

Πείτε μου σας παρακαλώ αν έχετε κ άλλοι τέτοιο θέμα γιατί έχω αγριευτεί
έχει θέμα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Φαίνεται πως crashαρει ο κώδικας του Site. Είναι γενικό, οπότε αναμφίβολα το έχουν πάρει χαμπάρι και λογικά το κοιτάνε.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Φαίνεται πως crashαρει ο κώδικας του Site. Είναι γενικό, οπότε αναμφίβολα το έχουν πάρει χαμπάρι και λογικά το κοιτάνε.
Αμ δε... Μόλις το είδα (πριν λίγο) πήρα τηλ στην Aegean κ ο υπάλληλος δεν είχε ιδέα.. Μάλιστα μου είπε ότι δε το είχε αναφέρει κανείς άλλος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom