Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Εγώ βλέπω μια χαρα πτήσεις ακόμα και τον Φλεβάρη 2024. Κατάλαβα κάτι λάθος από αυτά που αναφέρεις;

View attachment 424891
Εγώ πάλι βλέπω ότι από τον Σεπτέμβριο το low fare σε πάει Φεβρουάριο...
Κοίτα, για να ηρεμήσεις: Δεν είναι ότι έχουν τελειώσει οι award θέσεις για Κύθηρα μετά το Νοέμβρη, είναι ότι δεν έχουν δοθεί ακόμη. Κάποια στιγμή θα δοθούν. Άσε που χάσαμε τον Aegean Runner και δεν έχουμε όρεξη :p
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εγώ πάλι βλέπω ότι από τον Σεπτέμβριο το low fare σε πάει Φεβρουάριο...
Κοίτα, για να ηρεμήσεις: Δεν είναι ότι έχουν τελειώσει οι award θέσεις για Κύθηρα μετά το Νοέμβρη, είναι ότι δεν έχουν δοθεί ακόμη. Κάποια στιγμή θα δοθούν. Άσε που χάσαμε τον Aegean Runner και δεν έχουμε όρεξη :p
Δυστυχώς δεν έχω περιθώριο. Τέλη Μαρτίου είναι η πτήση. Ας πάει χαμένη. Δεν θα πεθάνω για τα 40€ που έδωσα. Η μακακια είναι τα χαμένα 18.000 μίλια.
 

pan82

Member
Μηνύματα
624
Likes
774
Δυστυχώς δεν έχω περιθώριο. Τέλη Μαρτίου είναι η πτήση. Ας πάει χαμένη. Δεν θα πεθάνω για τα 40€ που έδωσα. Η μακακια είναι τα χαμένα 18.000 μίλια.
Kαι προτιμάς να χάσεις μίλια και λεφτά αντί να δώσεις τα 23€ για ακύρωση; Αφού θα πάρεις πίσω τους φόρους οπότε κερδισμένος θα είσαι
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Kαι προτιμάς να χάσεις μίλια και λεφτά αντί να δώσεις τα 23€ για ακύρωση; Αφού θα πάρεις πίσω τους φόρους οπότε κερδισμένος θα είσαι
Δεν το κατάλαβα. Θα δώσω 46€ για ακυρώση άρα μαζί με τα 40€ συνολικά 84€.

Τι θα πάρω πίσω από χρήματα;
 

pan82

Member
Μηνύματα
624
Likes
774
Δεν το κατάλαβα. Θα δώσω 46€ για ακυρώση άρα μαζί με τα 40€ συνολικά 84€.

Τι θα πάρω πίσω από χρήματα;
Δε καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβως; θα δώσεις 23€ για ακύρωση ανα εισιτήριο πήγαινε ελα και θα πάρεις πίσω τους φόρους (20€) αρα θα δώσεις συνολικά 3€ και θα πάρεις και πίσω ολα τα μίλια σου. 18000 μίλια είναι 60-80€ εξαργύρωση ανάλογα με το συνεργάτη.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Δεν το κατάλαβα. Θα δώσω 46€ για ακυρώση άρα μαζί με τα 40€ συνολικά 84€.

Τι θα πάρω πίσω από χρήματα;
Το κόστος ακύρωσης είναι 23 ευρώ ανά εισιτήριο.
Αν έδωσες 40 ευρώ και τα εισιτήρια είναι δυο αλερετούρ, τότε θα τους δώσεις άλλα 6 ευρώ επιπλέον.
Αν είναι παραπάνω εισιτήρια γιατί επέλεξες να τα αγοράσεις ξεχωριστά ανά διαδρομή, τότε πληρώνεις Χ 23 ευρώ για κάθε εισιτήριο μείον το ποσό που πλήρωσες στο σύνολο τους.
Όπως και να έχεις συμφέρει να πάρεις τα μίλια πίσω.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δε καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβως; θα δώσεις 23€ για ακύρωση ανα εισιτήριο πήγαινε ελα και θα πάρεις πίσω τους φόρους (20€) αρα θα δώσεις συνολικά 3€ και θα πάρεις και πίσω ολα τα μίλια σου. 18000 μίλια είναι 60-80€ εξαργύρωση ανάλογα με το συνεργάτη.
Το κόστος ακύρωσης είναι 23 ευρώ ανά εισιτήριο.
Αν έδωσες 40 ευρώ και τα εισιτήρια είναι δυο αλερετούρ, τότε θα τους δώσεις άλλα 6 ευρώ επιπλέον.
Αν είναι παραπάνω εισιτήρια γιατί επέλεξες να τα αγοράσεις ξεχωριστά ανά διαδρομή, τότε πληρώνεις Χ 23 ευρώ για κάθε εισιτήριο μείον το ποσό που πλήρωσες στο σύνολο τους.
Όπως και να έχεις συμφέρει να πάρεις τα μίλια πίσω.
Σας ευχαριστώ θερμά και τοις δύο. Τώρα το κατάλαβα.

22.000 μίλια για ενοικίαση αυτοκινήτου τις ημέρες του Πάσχα, θεωρείτε οκ;

Βέβαια, από το να τα έχω να κάθονται και να πληρώνω πόσα ευρώ σε ενοικίαση, μάλλον θεωρείτε οκ.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Σας ευχαριστώ θερμά και τοις δύο. Τώρα το κατάλαβα.

22.000 μίλια για ενοικίαση αυτοκινήτου τις ημέρες του Πάσχα, θεωρείτε οκ;

Βέβαια, από το να τα έχω να κάθονται και να πληρώνω πόσα ευρώ σε ενοικίαση, μάλλον θεωρείτε οκ.
Κατά την γνώμη μου εξαρτάται απο την τιμη ενοικιασης του αυτοκινήτου, αν ειναι κάπου 30ευρώ πχ δεν θα συμφωνούσα... την μία και μοναδική φορά που ξοδεψα μίλια ήταν Σαντορίνη Αύγουστο και ηταν πολύ ακριβές οι τιμές ενοικίασης
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κατά την γνώμη μου εξαρτάται απο την τιμη ενοικιασης του αυτοκινήτου, αν ειναι κάπου 30ευρώ πχ δεν θα συμφωνούσα... την μία και μοναδική φορά που ξοδεψα μίλια ήταν Σαντορίνη Αύγουστο και ηταν πολύ ακριβές οι τιμές ενοικίασης
Πάνω από 35€ είναι και επειδή πρεπε να πάρω και αεροπλάνο αλλά και καράβι (για επιστροφή) το ταξίδι κοστίζει. Οπότε, το να γλυτώσω τουλάχιστον 140€ από το αμάξι, φαίνεται ότι πρέπει. Εξάλλου, μαζεύω μαζεύω και δεν χαλάω σχεδόν τίποτα. Από το να κάθονται, ας γλυτώσει η τσέπη το παραπάνω ποσό 😁
 

pan82

Member
Μηνύματα
624
Likes
774
Έχει κάνει κανενας αλλαγη εισιτηρίου με μίλια πρόσφατα; πάλι τα ίδια του Δεκέμβρη προσπαθώ από χθες να κάνω μια αλλαγή και η δε μπαίνει καθόλου η με το κόλπο του να προσπαθήσω χωρίς να έχω κάνει πρώτα login με βγάζει μέχρι το τελευταίο βήμα των νέων πτησεων και εκεί βγάζει λευκή σελίδα είτε από κινητό είτε από pc. Πάλι θα πρέπει να τσακωνόμαι και να στέλνω mail δηλαδή οπως τη προηγούμενη φορά, μα είναι σοβαροί κάθε φορά το ίδιο;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Έχει κάνει κανενας αλλαγη εισιτηρίου με μίλια πρόσφατα; πάλι τα ίδια του Δεκέμβρη προσπαθώ από χθες να κάνω μια αλλαγή και η δε μπαίνει καθόλου η με το κόλπο του να προσπαθήσω χωρίς να έχω κάνει πρώτα login με βγάζει μέχρι το τελευταίο βήμα των νέων πτησεων και εκεί βγάζει λευκή σελίδα είτε από κινητό είτε από pc. Πάλι θα πρέπει να τσακωνόμαι και να στέλνω mail δηλαδή οπως τη προηγούμενη φορά, μα είναι σοβαροί κάθε φορά το ίδιο;
Άμα τους πάρεις τηλέφωνο και τους εξηγήσεις ότι δε μπορείς να κάνεις την αλλαγή online τότε δε θα σε χρεώσουν. Απλά έχε στο νου σου ότι μπορει να χρειαστεί να πληρώσεις την διαφορά στους φόρους, οπότε καλό είναι να την γνωρίζεις από πριν ποια είναι η διαφορά.
 

pan82

Member
Μηνύματα
624
Likes
774
Άμα τους πάρεις τηλέφωνο και τους εξηγήσεις ότι δε μπορείς να κάνεις την αλλαγή online τότε δε θα σε χρεώσουν. Απλά έχε στο νου σου ότι μπορει να χρειαστεί να πληρώσεις την διαφορά στους φόρους, οπότε καλό είναι να την γνωρίζεις από πριν ποια είναι η διαφορά.
Μα το ξέρω αυτό και την αλλη φορα και καλά μου έκαναν χάρη να μη πληρώσω αν και καλα ήταν δικό μου το πρόβλημα και αφού τους έστειλα mail και τους έκραξα με πήραν και μου ζήτησαν συγνώμη γιατί εγώ χαρές δε θέλω...
Απλα γιατί να πρέπει να περιμένω στο τηλέφωνο και ολο αυτό και η πτήση είναι σε τρεις μέρες κι ολας δεν εχω χρόνο γιατί κάτι που έπρεπε να γίνεται σε δευτερόλεπτα online.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.403
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom