Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

tatooine

Member
Μηνύματα
1.350
Likes
4.998
Καλημέρσ, ισως να έχει ήδη απαντηθεί, αλλά υπάρχει τρόπος να εξαργυρώσω μιλια από το Miles & Bonus για εισιτήριο που θα εκδώσω μέσω άλλης εταιρείας του Star Alliance ;
Ο προορισμός αυτός (HND) δεν ειναι διαθέσιμος μέσω της Aegean και στις δυο εταιρείες που τον έχουν και δοκίμασα (Lufthansa & Turkish) δεν παρείχαν την δυνατότητα να τα τραβήξεις από τριτη εταιρεία (A3)

ΕΙναι τελικά για πτήσεις που εκτελούνται 100% από την Aegean ;
Τα μίλια του m&b μπορείς να τα χρησημοποιήσεις αποκλειτικα με το προγραμμα επιβράβευσης της Αιγαίου, αν αυτό εννοείς. Με κανένα πρόγραμμα άλλης εταιρείας της συμμαχίας. Μπορείς όμως μέσω του προγράμματος της Αιγαίου να κλείσεις εισιτήρια με οποιαδήποτε εταιρεία μέλος είτε απο την ιστοσελίδα της Aegean είτε τηλεφωνικά.
Αυτή τη στιγμή η κράτηση και διαθεσιμότητα πτήσεων της Turkish United airindia είναι εφικτή μόνο τηλεφωνικά. Πριν καλέσεις την Αιγαίου κάνε αναζήτηση πτήσεων απο τη σελίδα της United η skyscanner βάζοντας στη δεύτερη την επιλογή Star Alliance
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πόσο καιρό θέλει για να μπουν τα μίλια απο ακύρωση;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Πόσο καιρό θέλει για να μπουν τα μίλια απο ακύρωση;
Όταν κάνεις την ακύρωση στο τηλεφωνικό κέντρο και πεις ότι τα χρειάζεσαι για να κλείσεις άλλο εισιτήριο και το βάλουν σαν κατ'επείγον τότε μπορεί και να σου επιστραφούν εντός 1 ώρας.
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Καλησπέρα,

Σαν silver μέλος από τον 9ο/2022 ζήτησα αναβαθμιση θέσης βάση των 2 κουπονιών για πτήση που θα γίνει τον 12/2023 και μου είπαν τα κλασικά για λίστα αναμονης και θα δούμε. Κανένα πρόβλημα λέω απλά να μάθω εάν πχ γίνει η αναβάθμιση μετά τον 9ο/2023 όπου θα έχουν χάσει την ισχύ τους τα 2 κουπόνια και θα έχουν έρθει τα νέα θα μου εξαργυρώσουν τα νεα? Η απάντηση της Aegean "προφανώς ναι". Δηλαδή η τακτική τους είναι τρομερή, ακόμα και να θέλουν να κανουν την αναβάθμιση προφανώς θα την αφήσουν για τελευταία στιγμή ώστε να μου πάρει τα νέα κουπόνια......

Σε γενικές γραμμές όσοι είστε silver σας περνάνε τις αναβαθμίσεις και αν ναι πόσο πριν τη πτηση?


Καλημέρα σε όλους να απαντήσω στο μηνυμα μου μιας και έκανα το αίτημα και η αποδοχή της αναβάθμισης έγινε 9 μηνες πριν τη πτήση. Απροσδόκητα καλό νεο για εμένα,δεν το περίμενα τόσο νωρίς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Ακριβως 3 μηνες αφου ζητησα με μειλ να μπουν τα μιλια απο το εστιατοριο Ergon, μπηκαν.
Φοβεροι ρυθμοι
 
Last edited:

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Καλημέρα, έχω κλείσει πτήση με μίλια με την SAS. Δεν θυμάμαι αν δικαιούμαι προσωπικό αντικείμενο και χειραποσκεύη ή ένα εκ των δύο. Στο email επιβεβαιώσης αναγράφει τον ναύλο "Χ-economy". Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το βρω εκτός τηλεφώνου;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλημέρα, έχω κλείσει πτήση με μίλια με την SAS. Δεν θυμάμαι αν δικαιούμαι προσωπικό αντικείμενο και χειραποσκεύη ή ένα εκ των δύο. Στο email επιβεβαιώσης αναγράφει τον ναύλο "Χ-economy". Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το βρω εκτός τηλεφώνου;
Δεν είμαι σίγουρη πως και αν μπορείς να το κάνεις αυτό μέσω του σαιτ της Aegean, αλλά αν πας στο σάιτ της SAS στη διαχείριση κράτησης με το PNR και το επώνυμό σου, σου βγάζει τα στοιχεία. Νομίζω από κει μπορείς να δεις τι δικαιούσαι
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Δεν είμαι σίγουρη πως και αν μπορείς να το κάνεις αυτό μέσω του σαιτ της Aegean, αλλά αν πας στο σάιτ της SAS στη διαχείριση κράτησης με το PNR και το επώνυμό σου, σου βγάζει τα στοιχεία. Νομίζω από κει μπορείς να δεις τι δικαιούσαι
Ναι, έχεις δίκιο το είχα κανει ήδη και εμφανίζει SAS Go Bonus, οπότε έκανα μια αναζήτηση και βρήκα τα παρακάτω και μάλιστα αναγράφουν ότι όλοι οι επιβάτες δικαιούνται προσωπικό αντικείμενο που να χωράει κάτω από τη θέση. Ευχαριστω!

1681127892379.png
 

gkostas

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Καλησπέρα, αν γνωρίζεις κάποιος θα ήθελα τα φώτα του.

Έχω κλείσει πτήση με Turkish και μου ζητάει να βάλω το πρόγραμμα του οποίου είμαι μέλος για μίλια. Αν βάλω το πρόγραμμα της Aegean το Miles+Bonus, τα μίλια της πτήσης που θα κάνω θα πιστωθούν στον Miles+Bonus λογαριασμό μου;

Ρωτάω γιατί σε πτήση με Austrian πέρσι, ενώ έβαλα την Aegean σαν πρόγραμμα, δεν είδα ποτέ τα μίλια στον λογαριασμό μου.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπέρα, αν γνωρίζεις κάποιος θα ήθελα τα φώτα του.

Έχω κλείσει πτήση με Turkish και μου ζητάει να βάλω το πρόγραμμα του οποίου είμαι μέλος για μίλια. Αν βάλω το πρόγραμμα της Aegean το Miles+Bonus, τα μίλια της πτήσης που θα κάνω θα πιστωθούν στον Miles+Bonus λογαριασμό μου;

Ρωτάω γιατί σε πτήση με Austrian πέρσι, ενώ έβαλα την Aegean σαν πρόγραμμα, δεν είδα ποτέ τα μίλια στον λογαριασμό μου.
Ναι, θα πιστωθούν θεωρητικά...
Ωστόσο, στους φθηνούς ναύλους συνήθως τα μίλια που προβλέπονται είναι μηδέν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom