Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
403
Το πρόβλημα με τα μίλια για δωρεάν πτήσεις

Οι καταναλωτές συγκέντρωσαν εκατομμύρια μίλια για δωρεάν ταξίδια και πόντους από τις πιστωτικές τους κάρτες στη διάρκεια της πανδημίας, που δεν μπορούν να εξαργυρώσουν λόγω έλλειψης διαθεσιμότητας θέσεων στις πτήσεις.
Οι αεροπορικές εταιρείες συνήθως αφιερώνουν μόνο μερικές θέσεις για αυτές τις περιπτώσεις γεγονός που έχει γίνει πλέον αδύνατο να βρει κάποιος τέτοια εισιτήρια.

Πληροφορίες από CNBC, Bloomberg
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.440
Likes
5.257
Η διαθεσιμότητα παραμένει η ίδια δεν έχει αλλάξει.
Οι κάτοχοι μιλιων είναι στα ιδια επίπεδα. Πάρα πολλοί έχουν πολύ λίγα και δεν μπορούν να τα αξιοποιήσουν, αρκετοί έχουν ικανοποιητική ποσότητα, και λίγοι έχουν πάρα πολλά.
Δεν βρίσκω καμία διαφορά στην εξαργύρωση.
Όποιος κλείνει νωρίς και έχει ευέλικτες ημερομηνίες βρίσκει πάντα. Όποιος περιμένει την τελευταία στιγμή τρώει πόρτα.
Βέβαια πρέπει να ξέρεις να ψάχνεις.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα..κλείσει ένα εισιτήριο με μίλια για Κύπρο..Μπορώ να αλλάξω τα Εισητηρια με άλλον προορισμό κ ημερομηνία πληρώνοντας την διαφορά;;
 

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
Τελικά μίλια αναβάθμισης εκτός από αγορά εισιτηρίου και έκδοση των συγκεκριμένων καρτών της άλφα μπορούμε να κερδίσουμε και με κάποιο άλλο τρόπο?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Τελικά μίλια αναβάθμισης εκτός από αγορά εισιτηρίου και έκδοση των συγκεκριμένων καρτών της άλφα μπορούμε να κερδίσουμε και με κάποιο άλλο τρόπο?
Αγορά μιλίων αναβάθμισης μέχρι ένα ποσό και μετατροπή εξαργύρωσης σε αναβάθμισης υπό προϋποθέσεις
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Χαιρετώ την παρέα. Χρειάζομαι 3.500 μίλια περίπου μέχρι τις 26/05 για να γίνω silver.
Δεν ήταν μέχρι τώρα στις προτεραιότητές μου κι επίσης τα περισσότερα ταξίδια με την aegean τα κάνω με εξαργύρωση.
Σκέφτομαι όμως να το προσπαθήσω.
Αναρωτιέμαι, αν βγάλω άμεσα τη χρεωστική κάρτα θα πάρω άμεσα και τους 3.000 πόντους αναβάθμισης (έχω ήδη την premium visa); Μετά το μικρό υπόλοιπο θα το αγοράσω.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Χαιρετώ την παρέα. Χρειάζομαι 3.500 μίλια περίπου μέχρι τις 26/05 για να γίνω silver.
Δεν ήταν μέχρι τώρα στις προτεραιότητές μου κι επίσης τα περισσότερα ταξίδια με την aegean τα κάνω με εξαργύρωση.
Σκέφτομαι όμως να το προσπαθήσω.
Αναρωτιέμαι, αν βγάλω άμεσα τη χρεωστική κάρτα θα πάρω άμεσα και τους 3.000 πόντους αναβάθμισης (έχω ήδη την premium visa); Μετά το μικρό υπόλοιπο θα το αγοράσω.
Εχω την εντυπωση οτι η premium δινει δυνατοτητα μετατροπης μιλιων εξαργυρωσης σε αναβαθμισης με αναλογια 20/1 αν σε ενδιαφερει.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Το app εσας δουλευει κανονικα; Οταν μπαινω στον λογαριασμο να δω τα μιλια μου δεν μου εμφανιζει τιποτα σχετικο με το λογαριασμο μου και ζηταει να κατεβασω το app!! :shock:
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Το app εσας δουλευει κανονικα; Οταν μπαινω στον λογαριασμο να δω τα μιλια μου δεν μου εμφανιζει τιποτα σχετικο με το λογαριασμο μου και ζηταει να κατεβασω το app!! :shock:
Έχω το ίδιο θέμα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Σε android έχει πρόβλημα εδώ και καιρό.Ενδιάμεσα είχε στρώσει κάπως αλλά τώρα πάλι τα ίδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.217
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom