Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.622
Likes
9.973
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Η Thai μέχρι πριν 5 μέρες είχε διαθέσιμα τα δρομολόγια της με δυνατότητα εξαργύρωσης στον σαϊτ της αιγαίου. Εκεί που ετοιμαζόμουνα να αγοράσω εισιτήρια την επομένη, τα μείωσε μέχρι 22 Φεβρουαρίου. Αυτό συμβαίνει μόνο με την αιγαίου. Στα προγράμματα άλλων εταιρειών παραμένουν μέχρι και τέλη Ιουλίου. Να μην πω για την air india που είναι άφαντη εδώ και πολλούς μήνες πλέον.
Η Air India μόνο μέσω τηλεφώνου, τους λες το ίδιο ποιηματάκι όπως λέγαμε κάποτε με United και Turkish και δεν πληρώνεις τα 23 ευρώ για τηλεφωνική κράτηση.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.592
Likes
5.685
Η Air India μόνο μέσω τηλεφώνου, τους λες το ίδιο ποιηματάκι όπως λέγαμε κάποτε με United και Turkish και δεν πληρώνεις τα 23 ευρώ για τηλεφωνική κράτηση.
Δεν έχω πληρώσει έξτρα για έκδοση εισιτηρίου αν οι εταιρείες δεν είναι ορατές στην ιστοσελίδα της Αιγαίου.
Η air india δεν υπάρχει ούτε στη united. Είναι ορατή όμως στο site της Avianca και βλέπω συνδυασμούς.
Το περίεργο με την thai είναι ότι πετσόκοψε τη διαθεσιμότητα της στο μισό, έκοψε 6 μήνες περίπου και προχωράει κανονικά μέρα με την μέρα. Από Φεβρουάριο όμως, και μονό για την αιγαίου. Και με τέτοια πετσόκομμα οι πτήσεις του καλοκαιριού πάνε περίπατο τουλάχιστον με τους Ασιάτες.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.592
Likes
5.685
Από το πρωί το M&B είνα πεσμένο. Τι στο κάλο κάνουν;
Κάθε φορά που έχουν πρόσφορα εισιτηρίων όλο και κάτι γίνετε, συνήθως εις βάρος μας.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.517
Likes
29.325
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Από αναξιόπιστα σαιτς γίναμε γκολντ στη Kenya airways και στη skyteam χωρίς να έχουμε πετάξει ποτέ.
View attachment 439629
Με γειά. Κάπως έτσι είχα γίνει κι εγώ Platinum στο Flying Blue (Air France, KLM κλπ) από LH*G πριν από 12 χρόνια. Το πρόβλημα με τα status match είναι ότι αφενός είναι δύσκολο να τα διατηρήσεις, και αφετέρου ότι από τις λίγες πτήσεις που θα κάνεις (για να επωφεληθείς των προνομίων), θα έχεις μαζέψει μίλια σε ένα πρόγραμμα που δεν έχει σοβαρές επιλογές εξαργύρωσης. Η μόνη εξαργύρωση που έκανα ποτέ από το Flying Blue ήταν σε ένα ATH-FCO-AMS, κι αυτό βεβιασμένα επειδή τα μίλια που είχα δεν έφταναν για παραπάνω, και έληγαν κιόλας.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
77
Likes
18
Δεν μπορείς να φανταστείς τι ανακαλύπτεις από τέτοια "αναξιόπιστα" websites.
Με τον καιρό ίσως μάθεις.
Δηλαδή, μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος?

Από αναξιόπιστα σαιτς γίναμε γκολντ στη Kenya airways και στη skyteam χωρίς να έχουμε πετάξει ποτέ.
View attachment 439629
Αν το status match ΔΕΝ προέρχεται από την ίδια την αεροπορική και την δικιά της ιστοσελίδα, ώστε να είναι αξιόπιστο, δεν μπορεί η εταιρεία να το εκλάβει σαν κακόβουλη ενέργεια και να σου μπλοκάρει τον λογαριασμό αν παρατηρήσει τέτοια δραστηριότητα?

Γιατί έχω δει sites που αγοράζεις elite status
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.592
Likes
5.685
Αν το status match ΔΕΝ προέρχεται από την ίδια την αεροπορική και την δικιά της ιστοσελίδα, ώστε να είναι αξιόπιστο, δεν μπορεί η εταιρεία να το εκλάβει σαν κακόβουλη ενέργεια και να σου μπλοκάρει τον λογαριασμό αν παρατηρήσει τέτοια δραστηριότητα?

Γιατί έχω δει sites που αγοράζεις elite status
Το status match έγινε από την ίδια την εταιρία. Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες και τα λινκ που έβαλε ο @gioannis13 θα βγάλεις άκρη.
dwrean-status-match-apo-star-alliance-se-sky-team-gia-silver-h-gold-melh-aegea
Kenya Airways Asante Rewards: Status Match to SkyTeam Elite Plus (Valid for 12 Months)
enrollment
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.965
Likes
6.426
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα. Μπορώ να καταχωρήσω εισητήρια αλλού και να πάρω τα μίλια εγώ;

Μάλλον όχι, αλλά είπα να ρωτήσω.. 🙄
 

pan82

Member
Μηνύματα
656
Likes
809
Καλημέρα. Μπορώ να καταχωρήσω εισητήρια αλλού και να πάρω τα μίλια εγώ;

Μάλλον όχι, αλλά είπα να ρωτήσω.. 🙄
Όχι άλλωστε τα μίλια τα παίρνει ο επιβάτης αφού ταξιδέψει ο ίδιος και μπαίνουν στο προσωπικό κωδικό μιλιων
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.345
Likes
8.435
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Το status match έγινε από την ίδια την εταιρία. Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες και τα λινκ που έβαλε ο @gioannis13 θα βγάλεις άκρη.
dwrean-status-match-apo-star-alliance-se-sky-team-gia-silver-h-gold-melh-aegea
Kenya Airways Asante Rewards: Status Match to SkyTeam Elite Plus (Valid for 12 Months)
enrollment
........ Εεεεεεγινα και εγώ...... :xalara:....
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.965
Likes
6.426
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Όχι άλλωστε τα μίλια τα παίρνει ο επιβάτης αφού ταξιδέψει ο ίδιος και μπαίνουν στο προσωπικό κωδικό μιλιων
Ναι αλλά η AEGEAN σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις καταχώρηση μιλίων για ταξίδια 1 χρόνου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.330
Μηνύματα
888.533
Μέλη
38.996
Νεότερο μέλος
Fajan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom