Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εδω και 4 μερες τα bonus έχουν αφαιρεθει απο την Aegean Bonus Visa και περιμενω να εμφανιστουν ως μίλια εξαργύρωσης στον λογαριασμό Together, αλλά μάταια. Η Aegean σε τηλεφωνική επικοινωνία συνέστησε υπομονή, αλλά ήδη εξαντλήθηκε περιμένοντας μισή ώρα για να μιλήσω με υπάλληλο του τμήματος εξυπηρετησης πελατών. Τώρα είμαι και χωρίς μίλια και χωρίς bonus....
Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο;
Απλα δεν εχουν μπει τα μιλια του Νοεμβριου. Αυτο εννοεις? Τα παλιοτερα φυσικα υπαρχουν.
 

joch

Member
Μηνύματα
40
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΥΠΕΡΣΙΒΗΡΙΚΟΣ-ΚΑΜΤΣΑΤΚΑ
Είναι σοβαρό μαγαζί η Aegean.... Ειδικά στο σκέλος miles & bonus...Και γω μισή ώρα περίμενα στο τηλ και αφού δεν άκουσα όλο το ρεπερτόριο.... απλά κόπηκε η γραμμή....Οι τύποι έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους... δεν υπάρχει άλλη λύση ----> Ηλία, ρίχτο.....
:)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Είναι σοβαρό μαγαζί η Aegean.... Ειδικά στο σκέλος miles & bonus...Και γω μισή ώρα περίμενα στο τηλ και αφού δεν άκουσα όλο το ρεπερτόριο.... απλά κόπηκε η γραμμή....Οι τύποι έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους... δεν υπάρχει άλλη λύση ----> Ηλία, ρίχτο....
Ειναι κ ο ελληνας γκρινιαρης κ εδεσε...
Συγχωνευαη με ΟΑ δε μας κανει, σβηνει τον ανταγωνισμο το Κεφαλαιο (20Ε τωρα τα εσωτερικα..), χαος το προγραμμα (που πας business στη Ρωμη με μπροκολα κ καροτα απο το ΑΒ χωρις να εχεις μπει ποτε σου σε αεροπλανο...)..
Να υιοθετησει τοτε το miles and more (οπως προτεινουν οι ειδικοι...) για να σηκωνουν αμεσως τα τηλεφωνα...(και 250Ε φορους τα award για Ρωμη...)
 
  • Like
Reactions: GTS

joch

Member
Μηνύματα
40
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΥΠΕΡΣΙΒΗΡΙΚΟΣ-ΚΑΜΤΣΑΤΚΑ
Συγνώμη φίλε Samion, αλλά εαν θεωρείς ότι η μείωση των τιμών στις πτήσεις εσωτερικού οφείλεται στη συγχώνευση της Aegean με την OA και όχι στην είσοδο κυρίως της Ryanair (αλλά και άλλων μικρότερων εταιριών), νομίζω ότι πετάς σε άλλη χώρα :)
Περί miles & lies, τους έχω στείλει emails από 17/11 και ακόμη να βρουν κάτι να απαντήσουν....πείτε κάτι ρε παιδιά...
Kαι για να το κλείσω το θέμα, μπορείς να μου βρεις την κατάλληλη ελληνική λέξη για κάποιον που διαφημίζει κάτι το οποίο δεν μπορεί να προσφέρει ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συγνώμη φίλε Samion, αλλά εαν θεωρείς ότι η μείωση των τιμών στις πτήσεις εσωτερικού οφείλεται στη συγχώνευση της Aegean με την OA και όχι στην είσοδο κυρίως της Ryanair (αλλά και άλλων μικρότερων εταιριών), νομίζω ότι πετάς σε άλλη χώρα :)
Περί miles & lies, τους έχω στείλει emails από 17/11 και ακόμη να βρουν κάτι να απαντήσουν....πείτε κάτι ρε παιδιά...
Kαι για να το κλείσω το θέμα, μπορείς να μου βρεις την κατάλληλη ελληνική λέξη για κάποιον που διαφημίζει κάτι το οποίο δεν μπορεί να προσφέρει ?
Δεν ειπα που οφειλεται η μειωαη, ειπα μονο οτι δεν βλεπω απο τη συνενωση την αυξηση των τιμων, το "μονοπωλιο στον κλαδο, την απολυτη περιθωριοποιηση της περιφερειας, τον τριτοκοσμικο μαρασμο και τις ολεθριες συνεπειες για την εθνικη οικονομια και την περιφερικη συνοχη της χωρας"... Οχι δεν ειναι δελτιο τυπου απο την Πιογκγιανγκ..ειναι απο το δελτιο τυπου εθνικοσωτηριου κομματος της 9/10/2013...
Για τα υπολοιπα λιγο υπομονη. Προς τι τετοια ανυπομονησια? Ενα μικρο και αξιολογο προγραμμα κανει κολοσσιαιες αλλαγες. Μακαρι να μεινει αυτονομο κι ας ταλαιπωρησει λιγο καιρο στην αλλαγη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Απλα δεν εχουν μπει τα μιλια του Νοεμβριου. Αυτο εννοεις? Τα παλιοτερα φυσικα υπαρχουν.
Τα παλιότερα όντως υπάρχουν και μάλιστα σε ένα 24ωρο μόλις μπήκαν τα μίλια από ταξίδι που έγινε 30 Νοεμβρίου. Να τα λέμε κι αυτά.
Απλά είναι μεγάλη η καθυστέρηση σε σχέση με το παρελθόν....και περιμένω μεταφορά αρκετων χιλιάδων μιλίων οπότε αγχώθηκα.
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα τωρα με την εισοδο του στο miles & bonus; Βαζω τα στοιχεια μου και βγαζει ''μη εγκυρα στοιχεια''..... Γνωριζει κανεις κατι;
 
Μηνύματα
67
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
España? We'll see.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Έκανα την συγχώωνευση των δύο καρτών κανονικά, μεταφέρθηκε το silver status μου από το Travelair στο Miles and Bonus κανονικά, προσπαθώ να ενεργοποιήσω όμως τον Together λογαριασμό και αφότου πάω και επιλέγω "Ενεργοποίηση Together λογαριασμού", και κάνω αποδοχή των όρων χρήσης, μου πετάγεται το εξής μήνυμα:
"Your email is empty,please enter your email and then try again."
Στην σελίδα ενεργοποίησης του Together δεν σου ζητάει πουθενά να βάλεις e-mail και στην σελίδα που εμφανίζονται τα προσωπικά μου στοιχεία το email μου υπάρχει κανονικότατα και δυο φορές μάλιστα (επειδή ζητάει και επαλήθευση :p)
Γενικά το σύστημα μπάζει από παντού.
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Τους πήρες τηλέφωνο να το κοιτάξουν;
Σήμερα πάντως εγώ ενεργοποίησα τον together κανονικά. Τα μίλια εξαργύρωσης ενώθηκαν αμέσως στον νέο λογαριασμό.

Ακόμη δεν έχουν περαστεί τα μίλια του περασμένου μήνα από την aegean bonus visa και διάφορες λειτουργίες που με ενδιαφέρουν δεν έχουν ενεργοποίηθει (ανεύρεση μιλίων από πτήση, κουπόνια).
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Μόλις είδα ότι ενεργοποιήθηκαν τα κουπόνια. Ανάμεσα στα άλλα μου δίνει και 2 κουπόνια για αναβάθμιση θέσης σε πτήσεις aegean/olympic. Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποιήσω ένα για μένα και ένα για τον σύζυγο; Ή είναι προσωπικά; Η αναβάθμιση θέσης γενικά τι προσφέρει; Ότι κάθεσαι π.χ. σε θέσεις business class; Ή ότι μπορείς να πάρεις και έξτρα βαλίτσα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom