Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Τα κουπονια αυτα τι ειναι;
Ανάλογα την βαθμίδα που είσαι έχεις κάποιες παροχές με την χρήση αυτών των κουπονιών.
Στην silver μπορείς να έχεις πρόσβαση 4 φορές στα aegean club lounges, 1 φορά 50 έκπτωση στα εισιτήρια μέλους συνόδου για πτήση εσωτερικού και προφανώς 2 κουπόνια για αναβάθμιση θέσης.
Λέω προφανώς γιατί δεν το είχα διαβάσει.

Στην gold έχεις 2-3 κουπόνια για δωρεάν πάρκινγκ, 4 για αναβάθμιση θέσης.
Τα κουπονια αυτα τι ειναι;
Μόλις είδα ότι ενεργοποιήθηκαν τα κουπόνια. Ανάμεσα στα άλλα μου δίνει και 2 κουπόνια για αναβάθμιση θέσης σε πτήσεις aegean/olympic. Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποιήσω ένα για μένα και ένα για τον σύζυγο; Ή είναι προσωπικά; Η αναβάθμιση θέσης γενικά τι προσφέρει; Ότι κάθεσαι π.χ. σε θέσεις business class; Ή ότι μπορείς να πάρεις και έξτρα βαλίτσα;
Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αλλά σύμφωνα με αυτό το λινκ

https://el.aegeanair.com/milesandbonus/nea/?nid=96&f=2013

την θέση στην business την δικαιούται μόνο το μέλος.

Για την πρόσβαση στα lounge club της aegean δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο γιατί αν ταξιδεύεις μόνος θα κάνεις χρήση των κουπονιών. Αν είσαι με παρέα, δώρον άδωρο.
 
Last edited by a moderator:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αλλά σύμφωνα με αυτό το λινκ

https://el.aegeanair.com/milesandbonus/nea/?nid=96&f=2013

την θέση στην business την δικαιούται μόνο το μέλος.

Για την πρόσβαση στα lounge club της aegean δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο γιατί αν ταξιδεύεις μόνος θα κάνεις χρήση των κουπονιών. Αν είσαι με παρέα, δώρον άδωρο.
Για την πρόσβαση στα lounge club λέει πως κάθε κουπόνι ισχύει για τον κάτοχο της κάρτας και για ένα συνοδο. Οπότε αυτά τουλάχιστον μπορούν να αξιοποιηθούν..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
Αρκετά ψηλό το κόστος για την απόκτηση των μιλίων, όμως, αν σκεφτείς οτι το καλοκαίρι με 20 ευρώ πήρα 5160 μίλια...ή ότι με ταξί 5 ευρώ παίρνεις 1000 μίλια αυτή την περίοδο.
Άντε, γιατί βαρέθηκα να πετάω με μπρόκολα και ρεπανάκια...:haha:
@echo2011 , έμαθα ότι τόσο τα κουπόνια για είσοδο σε lounge όσο και αναβάθμισης θέσης για τα silver μέλη είναι προσωπικά προνόμια και δεν μπορείς να έχεις συνοδό ούτε να χρησιμοποιήσεις άλλο κουπόνι για συνοδό.
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
χιλή
[ όμως, αν σκεφτείς οτι το καλοκαίρι με 20 ευρώ πήρα 5160 μίλια...ή ότι με ταξί 5 ευρώ παίρνεις 1000 μίλια αυτή την περίοδο.]
αυτό πώς γίνεται?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
έμαθα ότι τόσο τα κουπόνια για είσοδο σε lounge όσο και αναβάθμισης θέσης για τα silver μέλη είναι προσωπικά προνόμια και δεν μπορείς να έχεις συνοδό ούτε να χρησιμοποιήσεις άλλο κουπόνι για συνοδό.
Για την αναβαθμιση θέσης έτσι πρέπει να είναι, αλλά για το lounge το ίδιο το κουπόνι μου γράφει επάνω: The coupon can be used only once by the member (plus one guest) to any Aegean club Lounge only..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
A να το δω το κουπόνι, γιατί δεν μπήκα στον κόπο. Πιο πολυ με ενδιέφερε η αναβάθμιση.
@done Σχετικά με το ταξί: "Κερδίστε 1.000 Bonus πόντους δώρο για την πρώτη σας διαδρομή σε Bonus Ταξί. Καλώντας στο 210-9212800 στα Ράδιο Ταξί Αθήνα 1 ή επιλέγοντας οποιοδήποτε ταξί με σήμανση Bonus."
Η άλλη προσφορά του Κωτσόβολου ήταν ενεργή το καλοκαίρι, όχι τώρα.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αρκετά ψηλό το κόστος για την απόκτηση των μιλίων, όμως, αν σκεφτείς οτι το καλοκαίρι με 20 ευρώ πήρα 5160 μίλια...ή ότι με ταξί 5 ευρώ παίρνεις 1000 μίλια αυτή την περίοδο.
Άντε, γιατί βαρέθηκα να πετάω με μπρόκολα και ρεπανάκια...:haha:
@echo2011 , έμαθα ότι τόσο τα κουπόνια για είσοδο σε lounge όσο και αναβάθμισης θέσης για τα silver μέλη είναι προσωπικά προνόμια και δεν μπορείς να έχεις συνοδό ούτε να χρησιμοποιήσεις άλλο κουπόνι για συνοδό.
Θα σε χαλαγε αν καποιος γνωστος σου ηθελε μια απ αυτες τις τηλεορασεις(χριστουγεννα ερχονται,ολο κ καποια αγορα θα γινει) κ να πληρωσεις εσυ με την καρτα σου? :)
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Εμφανίστηκαν και τα μίλια από την aegean bonus visa του περασμένου μήνα.
Μπήκαν στο λογαριασμό together.
Η ανεύρεση μιλίων από παλαιότερη πτήση νομίζω έμεινε που δεν λειτουργεί.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
το μεσημερι μπηκαν οι ποντοι του νοεμβριου . αργησαν λιγο αλλα ...μπηκαν .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.805
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom