Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Βασικά χρειάζομαι άλλα 1.000 και κάτι μίλια τις επόμενες ημέρες για αναβάθμιση σε silver member και έκανα μια σκέψη να πλήρωνα 36€ ένα aller-retour εισιτήριο από Θεσσαλονίκη με την προσφορά της Aegean για πτήσεις μέσω Αθήνας χωρίς να το χρησιμοποιήσω και να έπαιρνα 2.000 μίλια.
Εναλλακτικά, επειδή ήθελα να πάω Αθήνα κάποια στιγμή, σκεφτόμουν να έκλεινα π.χ. για Χανιά με 36€ και να χρησιμοποιούσα μόνο το ένα σκέλος του εισητηρίου (δηλαδή να κατέβαινα και να επέστρεφα από Αθήνα).
Ουφ πολλές σκέψεις πρωί πρωί! :rolleyes-80:
Αφού θα πλήρωνες το εισιτήριο για Αθήνα γιατί δεν ταξίδευες και όλας και να πιείς έναν καφέ στην Αθήνα;Μιλάω για πτήση και επιστροφή την ίδια μέρα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Αφού θα πλήρωνες το εισιτήριο για Αθήνα γιατί δεν ταξίδευες και όλας και να πιείς έναν καφέ στην Αθήνα;Μιλάω για πτήση και επιστροφή την ίδια μέρα.
Αν κλείσω εισητήριο μόνο για Αθήνα, θα μου βγει πιο ακριβό και με λιγότερα μίλια
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.771
36€ ένα aller-retour εισιτήριο από Θεσσαλονίκη με την προσφορά της Aegean για πτήσεις μέσω Αθήνας χωρίς να το χρησιμοποιήσω και να έπαιρνα 2.000 μίλια.
Μαλλον θα το χρυσοπληρωσεις για να παρεις 500 μιλια ανα πτηση, και τα προνομια του Silver δεν ειναι και τοσο σημαντικα, εκτος αν στοχευεις στο Gold
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.272
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δε θυμάμαι αν έχει απαντηθεί, εάν κάποιος κάνει κράτηση, web check-in, αλλά δεν ταξιδέψει τελικά, τα μίλια μετράνε κανονικά?
Κανονικά όχι, δε μετράνε, αν και μου έχει τύχει να τα μετρήσουν επειδή πέρασα από τον έλεγχο εισιτηρίων κατά την επιβίβαση (και μετά έστριψα κι έφυγα).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Κανονικά όχι, δε μετράνε, αν και μου έχει τύχει να τα μετρήσουν επειδή πέρασα από τον έλεγχο εισιτηρίων κατά την επιβίβαση (και μετά έστριψα κι έφυγα).
Σε πτήση της Aegean/Olympic ή άλλης εταιρίας της συμμαχίας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom