Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Άλλη εταιρεία της συμμαχίας, στην Ευρώπη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Άλλη εταιρεία της συμμαχίας, στην Ευρώπη.
Εκεί μπορεί να εφαρμόζονται άλλοι κανόνες. Όταν πετάς με εταιρίες σε συμμαχίες, η εταιρία με την οποία πετάς στέλνει εντολή πίστωσης μιλίων στο πρόγραμμα τακτικών επιβατών που έχεις δηλώσει, για συγκεκριμένο segment / booking class. Το πότε και πως το κάνει, είναι δική της απόφαση και δεν εφαρμόζει απαραίτητα τους ίδιους κανόνες με την Aegean.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εκεί μπορεί να εφαρμόζονται άλλοι κανόνες. Όταν πετάς με εταιρίες σε συμμαχίες, η εταιρία με την οποία πετάς στέλνει εντολή πίστωσης μιλίων στο πρόγραμμα τακτικών επιβατών που έχεις δηλώσει, για συγκεκριμένο segment / booking class. Το πότε και πως το κάνει, είναι δική της απόφαση και δεν εφαρμόζει απαραίτητα τους ίδιους κανόνες με την Aegean.
Νομίζω ότι έγινε από λάθος. Δεν έχω ακούσει να γίνεται πουθενά αλλού. Με την ίδια εταιρεία σε υπερατλαντική πτήση έκανα το ίδιο και δεν μου τα πίστωσε.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ πάλι δε κατάλαβα πως "έστριψες κ έφυγες" ανενόχλητος (??) :haha: Είσαι αξεπέραστος!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ πάλι δε κατάλαβα πως "έστριψες κ έφυγες" ανενόχλητος (??) :haha: Είσαι αξεπέραστος!
Περιμένεις την επιβίβαση, περνάς εκεί που σου βάζουν το εισιτήριο για να διαβαστεί η code bar και αντί να μπεις στο αεροπλάνο, στρίβεις και φεύγεις. Δεν είναι και δύσκολο. Το ερώτημα είναι γιατί να το κάνεις. Εγώ επειδή μου πλήηρωσαν το εισιτήριο μετ' επιστροφής και δεν ήθελα να τη χρησιμοποιήσω, ήθελα να κάτσψ περισσότερο στον προορισμό που πήγα για δουλειά, για προσωπικούς λόγους. Τσεκ ιν πήγα για να πάρω τα μίλια και μόνο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.376
Likes
14.282
Περιμένεις την επιβίβαση, περνάς εκεί που σου βάζουν το εισιτήριο για να διαβαστεί η code bar και αντί να μπεις στο αεροπλάνο, στρίβεις και φεύγεις. Δεν είναι και δύσκολο. Το ερώτημα είναι γιατί να το κάνεις. Εγώ επειδή μου πλήηρωσαν το εισιτήριο μετ' επιστροφής και δεν ήθελα να τη χρησιμοποιήσω, ήθελα να κάτσψ περισσότερο στον προορισμό που πήγα για δουλειά, για προσωπικούς λόγους. Τσεκ ιν πήγα για να πάρω τα μίλια και μόνο.
' Εχει ένα βαθμό δυσκολίας όμως.Και αν σε πάρουν είδηση και γίνει φασαρία;Και μετά δεν πρέπει να περάσεις αντίστροφα από τον έλεγχο ασφαλείας;Επιτρέπεται χωρίς εξηγήσεις;΄Ισως εξαρτάται και από το αεροδρόμιο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
' Εχει ένα βαθμό δυσκολίας όμως.Και αν σε πάρουν είδηση και γίνει φασαρία;Και μετά δεν πρέπει να περάσεις αντίστροφα από τον έλεγχο ασφαλείας;Επιτρέπεται χωρίς εξηγήσεις;΄Ισως εξαρτάται και από το αεροδρόμιο.
Νομίζω έχει να κάνει με το αεροδρόμιο. Σε άλλη περίπτωση με πήραν τηλέφωνο την ώρα της επιβίβασης για να μην πετάξω, βγηκα από το αεροπλάνο κι έφυγα, δεν μου είπε κανείς τίποτε, ούτε από κάποιον έλεγχο πέρασα. Μίλια δεν είχε εκε΄νη τη φορά διότι πετούσα με εταιρεία που δεν έχει πρόγραμμα μιλίων.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επείγουσα ερώτηση για να ξέρω τι κάνω με τα μεθαυριανά μου μίλια:
Ότν κάποιος είναι στην υπηρεσία together και μετά παύει να είναι επειδή δε συμπλήρωσε τον απαραίτητο αριθμό μιλίων, τι συμβαίνει στα μίλια του κυρίως λογαριασμού; Παραμένουν όλα στον κύριο λογαριασμό ή αναμοιράζονται στους "κατόχους" τους ανάλογα με το ποιος τα κέρδισε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom