Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Σε ποιο σημειο στον ατομικό λογαριασμό; Στο link "Τα κουπόνια μου" δεν βλέπω κάτι. Είναι κάπου αλλού;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.396
Δεν νομιζω Σαμιωνα, διοτι βλεπω τα κουπονια μου κανονικα (parking, seat upgrade etc). Θα παρω ενα τηλεφωνο αυριο και θα ενημερωσω...
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Για εμάς που είχαμε μπλε κάρτα και πήγαμε στην silver, στις κινήσεις γράφει card upgrade από 24/11 .
Όπως είπε και η echo2011 όταν το κουπόνι γράφει issue date από 24/11/14 και λήξη 24/11/15, καταλαβαίνω ότι μπορώ να το εκμεταλλευτώ.
Από 'κει και πέρα όμως τα κουπόνια δεν λειτουργούν σήμερα που δοκίμασα την έκπτωση 50%.

Edit: λειτουργούν κανονικά τώρα.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Το θέμα είναι ότι και στο τηλέφωνο άλλα αντ' άλλων λένε. Μου είπαν ότι η πρόσβαση σε lounge είναι προσωπικό προνόμιο του δικαιούχου, ενώ το κουπόνι λέει και για συνοδό. Θα πάρω κι εγώ για διευκρινίσεις.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το θέμα είναι ότι και στο τηλέφωνο άλλα αντ' άλλων λένε. Μου είπαν ότι η πρόσβαση σε lounge είναι προσωπικό προνόμιο του δικαιούχου, ενώ το κουπόνι λέει και για συνοδό. Θα πάρω κι εγώ για διευκρινίσεις.
Η δική μου προσωπική εμπειρία λέει ότι σε όσα lounges έχω πάει (είτε της Aegean, είτε άλλων εταιριών), σε όλα μπορούσε ο δικαιούχος να έχει και έναν συνοδό (με επίδειξη της κάρτας, όχι με κουπόνια, δεν ξέρω αυτήν την ιστορία με τα κουπόνια).
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Το εκπτωτικό κουπόνι για μέλος και συνοδό μου δουλεύει μόλις τώρα.
50% έκπτωση στις πτήσεις εσωτερικού.
Μας διαβάζουν λοιπόν από την aegean ή απλά σύμπτωση.....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν νομιζω Σαμιωνα, διοτι βλεπω τα κουπονια μου κανονικα (parking, seat upgrade etc). ..
εγω όχι..θα παρω κι εγω τηλ τοτε αν και ειχα ορκιστει ν τους δωσω πιστωση χρονου..τεραστιες αλλαγες..
 

joch

Member
Μηνύματα
40
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΥΠΕΡΣΙΒΗΡΙΚΟΣ-ΚΑΜΤΣΑΤΚΑ
Για τα υπολοιπα λιγο υπομονη. Προς τι τετοια ανυπομονησια? Ενα μικρο και αξιολογο προγραμμα κανει κολοσσιαιες αλλαγες. Μακαρι να μεινει αυτονομο κι ας ταλαιπωρησει λιγο καιρο στην αλλαγη.
Πάντως εαν τους πάρεις τηλ ρώτα τους και για τα δικά μου μίλια, είναι από τον Ιούλιο:) Το τελευταίο email που τους είχα στείλει (για να τους ρωτήσω σχετικώς) έφυγε 17 Νοεμβρίου 2014 και έλαβα απαντητικό email τους στις 11-12-2014 (!!!!) ΅μην ανησυχείτε, θα εξυπηρετηθείτε συντόμως΅........ Φαντάζομαι πως άμα τολμήσω να απαιτήσω και τα μίλια του Νοεμβρίου, μπορεί μου να στείλουν και τίποτα μπράβους :) Η σοβαρότητα της εταιρίας, τρέχει από τα μπατζάκια της .....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πάντως εαν τους πάρεις τηλ ρώτα τους .....
Εδωσα την εντυπωση οτι ειμαι ανθρωπος της εταιρειας η μεσολαβητης? Ρωτα τους εσυ και ρωτα κ τι καφε χρησιμοποιουν. Μαλλον οχι ιταλικο γιατι με φουσκωνει.
GTS ειχες δικιο, τα κουπονια δουλευουν κανονικα, τα μιλια μπηκαν με ακριβεια, ο λογαριασμος μου αποκατασταθηκε πληρως...
 
  • Like
Reactions: GTS

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Εκείνα τα μίλια του βούκινγκ πότε θα μπουν; Και η αναζήτηση από συνεργάτες; Μίλια από τον Οκτώβρη ακόμα να μου περαστούν, εκτός αν είναι νωρίς και είμαι παράλογη. Θα περιμένω 2-3 βδομάδες ακόμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Πάντως εαν τους πάρεις τηλ ρώτα τους και για τα δικά μου μίλια, είναι από τον Ιούλιο:) Το τελευταίο email που τους είχα στείλει (για να τους ρωτήσω σχετικώς) έφυγε 17 Νοεμβρίου 2014 και έλαβα απαντητικό email τους στις 11-12-2014 (!!!!) ΅μην ανησυχείτε, θα εξυπηρετηθείτε συντόμως΅........ Φαντάζομαι πως άμα τολμήσω να απαιτήσω και τα μίλια του Νοεμβρίου, μπορεί μου να στείλουν και τίποτα μπράβους :) Η σοβαρότητα της εταιρίας, τρέχει από τα μπατζάκια της .....
Δες τώρα που έχω τελείως αντίθετη εικόνα. Τα μίλια από πτήση στις 30 Νοεμβρίου μπήκαν 2 μέρες μετά.Το ίδιο και καλοκαιρινά μίλια και μάλιστα από άλλη εταιρεία της συμμαχίας.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Η πρόσβαση στα lounges είναι ξεκάθαρη (νομίζω):
*G , κάτοχος + συνοδός εάν ταξιδεύει με *A πτήση, σε όλα τα lounges *A
(A3) *S, κάτοχος + συνοδός με κουπόνι εάν ταξιδεύει με *Α σε lounge Αθήνας,Θεσ/κης,Λάρνακας

@Samion
και Ιταλικός να είναι, έτσι που τον καίνε, δεν θα το καταλάβεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom