Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Οπότε αξίζει να τους κάνω από ένα λογαριασμό και να βάλλω αυτά τα μίλια ,ώστε στο μέλλον άμα γίνω Silver ή Gold να τα πάρω ή πρέπει να είναι και οι άλλοι Silver ή Gold βαθμίδα;
Πόσα είναι τα μίλια για τα οποία γίνεται λόγος;
Αξίζει τον κόπο να ασχολείσαι;
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Τα μιλια αναβαθμισης απο την Aegean που μαζευουμε και .....φθανουμε κοντα στην αναβαθμιση , αρχιζουν να ......εξαφανιζοντε μολις κανουν ενα ετος στο λογαριασμο μας. Ετσι ειναι λιγο δυσκολο για αναβαθμιση σε αυτους που δεν ταξιδευουν συχνα με Aegean .
Επισης θελω να ρωτησω ,
1.εαν εισαι silver μελος και παρεις μιλια μεσω προγραμματος together , αυτα ειναι μιλια αναβαθμισης ????
2.εαν ......μιλια απο την Turkish airlines μεταφεροντε στην Aegean για αναβαθμιση ????
 

panos97

Member
Μηνύματα
24
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πόσα είναι τα μίλια για τα οποία γίνεται λόγος;
Αξίζει τον κόπο να ασχολείσαι;
Μιλάμε για 2500-3000 μίλια στον καθένα. Βέβαια το πιο πιθανό είναι να εξαφανιστούν μια και δε ταξιδεύουν συχνά οι γονείς μου :D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τα μιλια αναβαθμισης απο την Aegean που μαζευουμε και .....φθανουμε κοντα στην αναβαθμιση , αρχιζουν να ......εξαφανιζοντε μολις κανουν ενα ετος στο λογαριασμο μας. Ετσι ειναι λιγο δυσκολο για αναβαθμιση σε αυτους που δεν ταξιδευουν συχνα με Aegean .
Επισης θελω να ρωτησω ,
1.εαν εισαι silver μελος και παρεις μιλια μεσω προγραμματος together , αυτα ειναι μιλια αναβαθμισης ????
2.εαν ......μιλια απο την Turkish airlines μεταφεροντε στην Aegean για αναβαθμιση ????
Οχι σε ολα. Κεφ.5
https://el.aegeanair.com/oroi-kai-gnostopoiiseis/milesbonus-terms-and-conditions/
 

d2000269

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Χθες ανακαλυψα κατι που δεν ηξερα ως τωρα ισως οι παλιοτεροι να το ξερατε εγω δυστυχως τωρα το διαπιστωσα. Μεχρι τωρα πιστευα οτι οι θεσεις που βγαζει με miles/bonus ειναι συγεκριμενες σε καποιες πτησεις και παραμενουν μεχρι να εξαντληθουν. Μιας και σκεφτομουν για Βαρκελωνη το Μαιο ειχα δει οτι τις ημερομηνιες που ηθελα μου εβγαζε 5 διαθεσιμες θεσεις & 2 business και σχεδον καθε μερα ειχε τουλαχιστον δυο θεσεις οποτε το παρακολουθουσα με σκοπο να κλεισω οταν θα ηξερα κατι σιγουρο λογω δουλειας. Χθες μπαινοντας στο συστημα διαπιστωσα οτι ξαφνικα δεν ειχε ουτε μια θεση τις μερες που ειχε 5 προχθες και πανω που απορησα διαπιστωσα οτι πλεον δεν ειχε καθολου θεσεις απλες ολο το μαιο ελαχιστες πλεον μεχρι και οκτωβρη που φυσικα αποκλειεται να κλειστηκαν σε ενα βραδυ ολες. Βαζω και Μαδριτη που ειχα σαν δευτερη επιλογη και εκει που ειχε απειρες θεσεις και εκει σε μια νυχτα δεν υπαρχει σχεδον θεση ως Σεπτεμβρη.
Ειναι κατι γνωστο γενικα και συνηθες;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.072
Likes
41.298
Συμβαίνει εδώ και πολύ καιρό. Γενικά αν βρούμε θέσεις τις κλείνουμε, γιατι μπορεί να σταματήσει ξαφνικά η διαθεσιμότητα σε έναν προορισμό και να δοθεί διαθεσιμότητα σε άλλον.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.698
Likes
50.608
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για βοηθείστε λίγο...

Συμπλήρωσα τα απαιτούμενα μίλια και πτήσεις για να διατηρήσω το silver status μου ως τις 19/5/2018. Επίσης υπολοίπομαι 10.000 μίλια μέχρι τις 19/5/2017 για να γίνω Gold member , το οποίο δε με αφορά και ιδιαίtερα (το μόνο χρήσιμο που βλέπω στην αλλαγή status είναι η υπηρεσία together, για την οποία μου αρκεί και το silver επίπεδο).

Αυτό σημαίνει πως ό,τι μίλια αναβάθμισης μαζεύω από τώρα μέχρι και τις 19/5/2018 δεν μου είναι και ιδιαίτερα απαραίτητα. Από πότε ξεκινάει να μετράει η συλλογή μιλίων για τη διατήρηση του silver status μου πέραν του Μαϊου του 2018;;;

Θέλω να πω... θα κάνω δυο υπερατλαντικά τώρα. Αν δε με βοηθά στη διατήρηση του silver status μου πέραν του Μαϊου 2018, καλύτερα να τα βάζω στ πρόγραμμα άλλης εταιρείας της συμμαχίας που είναι πολύ πιο γενναιόδωρη.

Δεν ξέρω αν το εξέφρασα καλά, αλλά βασικά με ενδιαφέρει η απάντηση στο υπογραμμισμένο.
 
Μηνύματα
10
Likes
4
Για βοηθείστε λίγο...

Συμπλήρωσα τα απαιτούμενα μίλια και πτήσεις για να διατηρήσω το silver status μου ως τις 19/5/2018. Επίσης υπολοίπομαι 10.000 μίλια μέχρι τις 19/5/2017 για να γίνω Gold member , το οποίο δε με αφορά και ιδιαίtερα (το μόνο χρήσιμο που βλέπω στην αλλαγή status είναι η υπηρεσία together, για την οποία μου αρκεί και το silver επίπεδο).

Αυτό σημαίνει πως ό,τι μίλια αναβάθμισης μαζεύω από τώρα μέχρι και τις 19/5/2018 δεν μου είναι και ιδιαίτερα απαραίτητα. Από πότε ξεκινάει να μετράει η συλλογή μιλίων για τη διατήρηση του silver status μου πέραν του Μαϊου του 2018;;;

Θέλω να πω... θα κάνω δυο υπερατλαντικά τώρα. Αν δε με βοηθά στη διατήρηση του silver status μου πέραν του Μαϊου 2018, καλύτερα να τα βάζω στ πρόγραμμα άλλης εταιρείας της συμμαχίας που είναι πολύ πιο γενναιόδωρη.

Δεν ξέρω αν το εξέφρασα καλά, αλλά βασικά με ενδιαφέρει η απάντηση στο υπογραμμισμένο.
Αν δεν κάνω λάθος, τα μίλια αναβάθμισης έχουν ισχύ για ένα χρόνο, οπότε τα μίλια θα σε βοηθήσουν μέχρι ένα χρόνο μετά την ημερομηνία πτήσης.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Για βοηθείστε λίγο...

Συμπλήρωσα τα απαιτούμενα μίλια και πτήσεις για να διατηρήσω το silver status μου ως τις 19/5/2018. Επίσης υπολοίπομαι 10.000 μίλια μέχρι τις 19/5/2017 για να γίνω Gold member , το οποίο δε με αφορά και ιδιαίtερα (το μόνο χρήσιμο που βλέπω στην αλλαγή status είναι η υπηρεσία together, για την οποία μου αρκεί και το silver επίπεδο).

Αυτό σημαίνει πως ό,τι μίλια αναβάθμισης μαζεύω από τώρα μέχρι και τις 19/5/2018 δεν μου είναι και ιδιαίτερα απαραίτητα. Από πότε ξεκινάει να μετράει η συλλογή μιλίων για τη διατήρηση του silver status μου πέραν του Μαϊου του 2018;;;

Θέλω να πω... θα κάνω δυο υπερατλαντικά τώρα. Αν δε με βοηθά στη διατήρηση του silver status μου πέραν του Μαϊου 2018, καλύτερα να τα βάζω στ πρόγραμμα άλλης εταιρείας της συμμαχίας που είναι πολύ πιο γενναιόδωρη.

Δεν ξέρω αν το εξέφρασα καλά, αλλά βασικά με ενδιαφέρει η απάντηση στο υπογραμμισμένο.
Από 19/5/2017 και πέρα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.402
Likes
14.358
Αυτο νομίζω κι εγώ... Άρα ότι πτήσεις κάνω μέχρι το Μάιο, να τις βάλω με το άλλο πρόγραμμα...
Να βάλεις τα ελάχιστα μίλια(και τις πτήσεις) που απαιτούνται για διατήρηση του silver οποτεδήποτε μετά τις 19/5/17 και φυσικά πρίν τις 19/5/2018.
 

StamatisK

Member
Μηνύματα
38
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Λισσαβωνα
Ταξίδι-Όνειρο
Αγια Περουπολη
Συγγνώμη, για να καταλάβω …

Η silver βαθμίδα μου λήγει 31/3/2017. Αν συμπληρώσω τα 8000 μίλα αναβάθμισης με ταξίδι ή αγορά μιλίων τις 15/2/2017 η ανανέωση του silver θα γίνει μέχρι τις 15 Φεβρουαρίου του 2018 ή μέχρι τις 31 Μαρτίου του 2018 ? Δηλαδή γίνεται για έναν χρόνο από την ημερομηνία που συμπλήρωσα τα μίλια ή για έναν χρόνο από την ημερομηνία που έληγε το προηγούμενο silver ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.599
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom