Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Συγγνώμη, για να καταλάβω …

Η silver βαθμίδα μου λήγει 31/3/2017. Αν συμπληρώσω τα 8000 μίλα αναβάθμισης με ταξίδι ή αγορά μιλίων τις 15/2/2017 η ανανέωση του silver θα γίνει μέχρι τις 15 Φεβρουαρίου του 2018 ή μέχρι τις 31 Μαρτίου του 2018 ? Δηλαδή γίνεται για έναν χρόνο από την ημερομηνία που συμπλήρωσα τα μίλια ή για έναν χρόνο από την ημερομηνία που έληγε το προηγούμενο silver ?
Το δεύτερο, οπότε θα ανανεωθεί μέχρι 31/3/2018.
 

StamatisK

Member
Μηνύματα
38
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Λισσαβωνα
Ταξίδι-Όνειρο
Αγια Περουπολη
Yorgos (με την ερώτηση σου) και marquis (με τις απαντήσεις σου) με γλυτώσατε απο το να ξοδέψω άσκοπα 50€ !!!
Ευχαριστώ πολύ
 

mike007

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πως εάν κάποιος μαζέψει τους πόντους για να παραμείνει στη Silver βαθμίδα παραμένει για πάντα πλέον και συνεχίζει για τη Gold ή μετά από καιρό εάν δεν έχει ταξιδέψει πολύ ξανά πέφτει στη μπλε βαθμίδα.? Και κάτι άλλο οι πόντοι από αγορές με την Aegean Bonus Viza είναι πόντοι μόνο εξαργύρωσης ή και αναβάθμισης.?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.402
Likes
14.358
Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πως εάν κάποιος μαζέψει τους πόντους για να παραμείνει στη Silver βαθμίδα παραμένει για πάντα πλέον και συνεχίζει για τη Gold ή μετά από καιρό εάν δεν έχει ταξιδέψει πολύ ξανά πέφτει στη μπλε βαθμίδα.? Και κάτι άλλο οι πόντοι από αγορές με την Aegean Bonus Viza είναι πόντοι μόνο εξαργύρωσης ή και αναβάθμισης.?
Κάθε χρόνο πρέπει να μαζεύεις τα μίλια και να κάνεις τις πτήσεις που χρειάζονται.Για ένα χρόνο ανανεώνεται κάθε φορά η παραμονή στην silver.
 
Μηνύματα
10
Likes
4
Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πως εάν κάποιος μαζέψει τους πόντους για να παραμείνει στη Silver βαθμίδα παραμένει για πάντα πλέον και συνεχίζει για τη Gold ή μετά από καιρό εάν δεν έχει ταξιδέψει πολύ ξανά πέφτει στη μπλε βαθμίδα.? Και κάτι άλλο οι πόντοι από αγορές με την Aegean Bonus Viza είναι πόντοι μόνο εξαργύρωσης ή και αναβάθμισης.?
Η βαθμίδες ισχύουν για ένα χρόνο, αν δεν μαζέψεις ξανά τα μίλια τότε υποβιβάζεσαι ανάλογα με τα μίλια που έχεις συγκεντρώσει. Δηλαδή από gold μπορεί να πας απευθείας Blue αν δεν έχεις πετάξει καθόλου. Όσο για τους πόντους της Bonus Viza νομίζω πως είναι μόνο εξαργύρωσης, αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.579
ΠΡΟΣΟΧΗ : Οχι για όλα τα δρομολόγια --- Ιράν, Σαουδική Αραβία κ Αίγυπτος θεωρούνται special προορισμοί κ για κάποιο λόγο ΔΕΝ σου επιτρέπει να προσθέσεις μετά βαλίτσα οπότε αν τυχόν θες να πετάξεις προς καποιον απο αυτους τους προορισμούς κ θες βαλίτσα, κλείσε καλύτερα την Flex βαθμίδα
Πολωνία θέλω να πάω.
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
καλησπερα
θα ηθελα να ρωτησω κατι
τα μιλια που θα παρω (στην aegean) με πτηση της star alliance ειναι αυτα που μου εμφανιζει στο site ή υπαρχει αλλος τροπος υπολογισμου οταν τα παρω στην aegean
ευχαριστω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.095
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μίλα που εμφανίζονται σε site άλλης αεροπορικής και όχι στο site της Aegean δεν ισχύουν για το πρόγραμμα της Aegean.
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
αρα οταν κανω claim miles δεν παιρνω οσα λεει το site πχ της lufthansa.
το θεμα ειναι πως τα υπολογιζω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.241
Μηνύματα
884.623
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom