Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Αυτό αν κατάλαβα αφορά το πότε κλείνει ο λογαριασμός σου.
Φαντάζομαι πως υπάρχει άλλος κανονισμός που καθορίζει το πότε λήγουν τα μίλια, ακόμη κι αν ο λογαριασμός μείνει ανοικτός. Π.χ. αν δεν τα χρησιμοποιήσεις εντός 12 μηνών, τα χάνεις. Τα λέω καλά; Γνωρίζει κανείς το χρονικό διάστημα; Μα πού είναι αυτή η @paefstra τέλος πάντων;
Ανάσα δε μ αφήνεις να πάρω, άνθρωπε.
Επειδή δεν έχω αφήσει μίλια να βρωμησουν 12 μήνες και εξαργυρώνω συνέχεια, δεν με έχει απασχολήσει το θέμα
Ελπίζω να μην εννοείς αναβάθμισης γιατι αυτό ειδικά το θέμα είναι που με αφήνει παγερά αδιάφορη.
Παρεμπιπτόντως, έβγαλα εισιτήριο με Ολυμπιακή, ( είχα 2 χρόνια και βάλε να αγοράσω εισιτήριο, μονο εξαργυρώνω ) απο την ιστοσελίδα της Ολυμπιακής αντί της Augean και δεν πηρα επι 4 τους πόντους με την Aegean bonus visa., αν κατάλαβα καλά. Ειμαι να σκάσω. Ετσι είναι;
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ανάσα δε μ αφήνεις να πάρω, άνθρωπε.
Επειδή δεν έχω αφήσει μίλια να βρωμησουν 12 μήνες και εξαργυρώνω συνέχεια, δεν με έχει απασχολήσει το θέμα
Ελπίζω να μην εννοείς αναβάθμισης γιατι αυτό ειδικά το θέμα είναι που με αφήνει παγερά αδιάφορη.
Παρεμπιπτόντως, έβγαλα εισιτήριο με Ολυμπιακή, ( είχα 2 χρόνια και βάλε να αγοράσω εισιτήριο, μονο εξαργυρώνω ) απο την ιστοσελίδα της Ολυμπιακής αντί της Augean και δεν πηρα επι 4 τους πόντους με την Aegean bonus visa., αν κατάλαβα καλά. Ειμαι να σκάσω. Ετσι είναι;
Με γρίφους μιλάς γερόντισσα και δεν κατάλαβα την απάντηση...
Δεν παίρνει κάποιος καλός βουδιστής την Αιγαίου ένα τηλέφωνο να μας λυθεί η απορία; Κια όχι, δεν εννοώ αναβάθμισης, άχρηστα είναι αυτά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Όσο έχεις ενεργή Aegean bonus visa, δε λήγει τίποτα σε εξαργύρωσης.
Σε κάλυψα;
Εφόσον ο λογαριασμός της Miles and Bonus είναι συνδεδεμένος με πιστωτική, θα δεις τους όρους απο την πιστωτική, γιατι υπάρχει προνόμιο.
 
Last edited:

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Αυτό λέει η Αιγαίου στην ιστοσελίδα της:
"Εάν το Blue Μέλος δεν έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία πτητική δραστηριότητα μέσα σε σαράντα οχτώ (48) μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας καταχωρημένης και έγκυρης στο Λογαριασμό του πτήσης ή από την εγγραφή του, ο Λογαριασμός του απενεργοποιείται για ένα διάστημα 12 μηνών. Στο συγκεκριμένο διάστημα το Μέλος μπορεί να πραγματοποιήσει αναδρομική καταχώρηση Μιλίων Αναβάθμισης για πτήσεις που πραγματοποιήθηκαν έως και 12 μήνες πριν και εντός της περιόδου κατά την οποία ο Λογαριασμός του ήταν ενεργός, ώστε ο Λογαριασμός του να ενεργοποιηθεί ξανά. Διευκρινίζεται ότι το Μέλος δεν μπορεί να συγκεντρώσει ή να εξαργυρώσει Μίλια στην περίοδο κατά την οποία ο Λογαριασμός του είναι ανενεργός. Μετά το πέρας του 12μήνου και εφόσον ο Λογαριασμός δεν έχει ενεργοποιηθεί, η Κάρτα και Λογαριασμός του θα κλείνουν οριστικά και/)
Οταν αναφερει πτητικη δραστηριοτητα δεν ξεχωριζει αν το εισιτηριο ειναι αγορασμενο η εξαργυρωμενο με μιλια; Η μηπως εννοει μονο το αγορασμενο;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ακόμη κι αν δεν είναι συνδεδεμένη με πιστωτική κάρτα, τα μίλια εξαργύρωσης δεν λήγουν (και χωρίς να είμαι 100% σίγουρος αλλά έτσι θυμάμαι να μου είπε η υπάλληλος στο τηλέφωνο) ακόμη κι αν δεν πετάξεις αλλά απλά π.χ. κλείσεις δωμάτιο μέσω της σελίδας της Aegean (Booking). Πολύ βολικό για εμάς που
  1. δεν "αλωνίζουμε" την Ευρώπη και
  2. δεν είμαστε φανατικοί της Αστροσυμμαχίας.
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
Παιδια καλησπερα
Θελω να κανω μια ερωτηση την οποια δεν μπορεσαν ουτε απο την aegean να μου απαντησουν
Εστω λοιπον οτι ειμαι silver και εχω τα δυο κουπονια αναβαθμισης θεσης.
Κλεινω λοιπον ενα ταξιδι πχ με lufthansa για νεα υορκη με ενδιαμεσο το μοναχο.
Εαν εκδοσω αυτα τα δυο κουπονια για upgrade σε business class και τα δωσω σε εναν φιλο μου το 1κουπονι θα τον αναβαθμισει στο Αθηνα-Μοναχο αλλα και μετα στο Μοναχο Νεα υορκη ? ή θα ειναι μονο για την μια πτηση.
Τελος εαν ειναι μονο για την μια πτηση θα μπορω το κουπονι να το χρησιμοποιησω για το Μοναχο Νεα υορκη ή ειναι μονο για πτησεις εντος Ευρωπης

Ευχαριστω πολυ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τα κουπόνια ισχύνουν μόνο σε πτήσεις Aegean & Olympic air, και αφορούν ένα και μόνο ένα σκέλος πτήσης κάθε φορά. Δεν ισχύουν καν σε πτήσεις της Lufthansa.
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
Τα κουπόνια ισχύνουν μόνο σε πτήσεις Aegean & Olympic air, και αφορούν ένα και μόνο ένα σκέλος πτήσης κάθε φορά. Δεν ισχύουν καν σε πτήσεις της Lufthansa.
ok ευχαριστω

τα μιλια εξαργυρωσης που εχω μπορω να τα δωσω για αναβαθμιση σε εναν φιλο μου?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ok ευχαριστω

τα μιλια εξαργυρωσης που εχω μπορω να τα δωσω για αναβαθμιση σε εναν φιλο μου?
Τα μίλα δε μεταβιβάζονται, αλλά μπορείς να του αγοράσεις (εξ' ολοκλήρου με δικά σου μίλια) μια αναβάθμιση στο εισιτήριό του (εφόσον είναι αναβαθμίσιμο με μίλια).
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Έχει ψάξει κάνεις για το ποιο ταξίδι έχει τους λιγότερους φόρους με την εξαργύρωση από Αθήνα ; ασχέτως με το πόσα μίλια χρειάζεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom