Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Μια χαρά το επιτρέπει.Κανονικά.
Παιδικο εισιτηριο ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ χωρις συνοδεια ενηλικα δεν επιτρεπει. Το πεδιο του ενηλικα ειναι υποχρεωτικο. Αν χρειαζεται μεταγενεστερη χωριστη κρατηση για παιδι, υπαρχει προβλημα. Εγω μια φορα που χρειαστηκε, εκανα παρατυπια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μια χαρά το επιτρέπει.Κανονικά.
Καπου εχασες το νημα...αναφερομουν σε συγκεκριμενο σχολιο.
Παιδικο εισιτηριο ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ χωρις συνοδεια ενηλικα δεν επιτρεπει. Το πεδιο του ενηλικα ειναι υποχρεωτικο. Αν χρειαζεται μεταγενεστερη χωριστη κρατηση για παιδι, υπαρχει προβλημα. Εγω μια φορα που χρειαστηκε, εκανα παρατυπια.
Καλα "προβλημα" δεν θα το ελεγα...ληστεια καλυτερα που θες 20Ε επιπλεον.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλημέρα,
Έχοντας συμπληρωσει αρκετά μίλια για πτήσεις στο εξωτερικό, θα ήθελα να μου πείτε. Αν κλείσω με μιλια θα μπορώ να έχω μαζί μου και αποσκευή τσεκαρισμένη ή μόνο την χειραποσκευή. Επιπλέον το εισιτήριο σε περίπτωση ΄που θέλω να αλλάξω ημερομηνίες χανεται ή μπορεί να γίνει αλλαγή;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν κλείσω με μιλια..
μπορεις να κλεισεις ολες τις κατηγοριες ναυλων. αναλογα με το ναυλο που κλεινεις παιρνεις ή όχι βαλιτσα, αλλαζεις ημερομηνια κλπ. διαβασε τους ορους των ναυλων οταν κλεινεις κ κλεισε αυτον που σε ενδιαφερει.
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
καλησπερα.
εχω δυο ερωτησεις
1) μπορω με μιλια αναβαθμισης να κανω upgrade σε αλλο ατομο σε αλλη εταιρια ? (σαφως μελος της star alliance)
2)θελω 10,000 μιλια για να γινω silver. γνωριζω οτι απο την στιγμη που γινεσαι silver εχεις εναν χρονο ωστε να γινεις gold. εστω λοιπον οτι κανω ενα ταξιδι που δινει 12.000. σε αυτην την περιπτωση τα 10.000 "μπαινουν" στην κατηγορια του silver και εν τελει γινομαι silver ? και τα υπολοιπα 2.000 αφαιρουνται απο τα 24.000 που χρειαζεσαι για gold ?
ευχαριστω
 

johnny7

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
καλησπερα.
εχω δυο ερωτησεις
1) μπορω με μιλια αναβαθμισης να κανω upgrade σε αλλο ατομο σε αλλη εταιρια ? (σαφως μελος της star alliance)
2)θελω 10,000 μιλια για να γινω silver. γνωριζω οτι απο την στιγμη που γινεσαι silver εχεις εναν χρονο ωστε να γινεις gold. εστω λοιπον οτι κανω ενα ταξιδι που δινει 12.000. σε αυτην την περιπτωση τα 10.000 "μπαινουν" στην κατηγορια του silver και εν τελει γινομαι silver ? και τα υπολοιπα 2.000 αφαιρουνται απο τα 24.000 που χρειαζεσαι για gold ?
ευχαριστω
1. Όχι
2. Οχι, δεν παιρνεις τα υπολοιπα για διατήρηση gold, εκτός αν τα υπολοιπόμενα μίλια είναι από άλλο sector μεσα στο ιδιο εισητήριο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Όχι
2. Οχι, δεν παιρνεις τα υπολοιπα για διατήρηση gold, εκτός αν τα υπολοιπόμενα μίλια είναι από άλλο sector μεσα στο ιδιο εισητήριο.
Και στα δυο εισαι λαθος. Εκτος αν στο 1ο δεν εννοει upgrade θεσης αλλα καρτας. Διαβαζετε καλα τους ορους του προγραμματος.
https://el.aegeanair.com/oroi-kai-gnostopoiiseis/milesbonus-terms-and-conditions/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom