Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.052
Likes
41.196
Μία από τα ίδια και γω, είναι απίστευτο να μη σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις 1 golight και 1 flex σε κράτηση 2 ατόμων. Και το καλύτερο είναι πως θέλουν 20 ευρώ ενώ δεν σου δίνει τη δυνατότητα να το κάνεις μόνο σου.
Έχω κανει δυο διαφορετικές κρατήσεις, ενήλικα και παιδιού, το οποίο είναι το πιο προβληματικό, και μετά δωρεάν συνδέθηκαν απο το τηλέφωνο οι δυο κρατησεις και έγινε ταυτόχρονα το τσεκ ιν. Δε βλέπω πιο εινσι το πρόβλημα με τις χωριστές κρατήσεις.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Έχει κανε κανείς πρόσφ

Έχω κανει δυο διαφορετικές κρατήσεις, ενήλικα και παιδιού, το οποίο είναι το πιο προβληματικό, και μετά δωρεάν συνδέθηκαν απο το τηλέφωνο οι δυο κρατησεις και έγινε ταυτόχρονα το τσεκ ιν. Δε βλέπω πιο εινσι το πρόβλημα με τις χωριστές κρατήσεις.
όχι χωριστες, στην ίδια κράτηση δεν σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις εισιτήρια flex για τον έναν και golight για τον άλλον.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.052
Likes
41.196
Ε ναι, και γιατι να μη γίνουν δυο χωριστές κρατήσεις; Δεν στοιχίζει παραπανω εξάλλου
Συνδέεις τα δυο εισιτήρια τηλεφωνικά μετά. Δωρεάν.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ε ναι, και γιατι να μη γίνουν δυο χωριστές κρατήσεις; Δεν στοιχίζει παραπανω εξάλλου
Συνδέεις τα δυο εισιτήρια τηλεφωνικά μετά. Δωρεάν.
Άλλο αυτό που λες τώρα εσύ, εγώ λέω να σου δίνει τη δυνατότητα τη στιγμή που κάνεις την κράτηση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.052
Likes
41.196
Κατάλαβα, παιδί μου. Αλλά δεν είναι υποχρεωτικό το 20ευρο. Υπάρχει λύση μέχρι να σου δώσουν τη δυνατότητα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχω κανει δυο διαφορετικές κρατήσεις, ενήλικα και παιδιού, το οποίο είναι το πιο προβληματικό, και μετά δωρεάν συνδέθηκαν απο το τηλέφωνο οι δυο κρατησεις και έγινε ταυτόχρονα το τσεκ ιν. Δε βλέπω πιο εινσι το πρόβλημα με τις χωριστές κρατήσεις.
Υπενθυμιζω στο θεμα αυτο μιλαμε για award. Η κρατηση παιδιου πως γινεται στο σαιτ που δεν το επιτρεπει?
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Συνδέεις τα δυο εισιτήρια τηλεφωνικά μετά. Δωρεάν.
Δεν χρειάζεται ούτε το τηλεφώνημα. Την ώρα που κάνεις ηλεκτρονικά το τσεκ ιν για τη μια κράτηση σου δίνει το συστημα τη δυνατότητα να προσθέσεις επιβάτη κι ας είναι από διαφορετική κράτηση, οπότε γίνεται ταυτόχρονα το τσεκ ιν και για όλους. Αν σου έχει δώσει το σύστημα απομακρυσμένες θέσεις κι όχι στη σειρά, έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις διπλανές θέσεις και κατόπιν να προχωρήσεις στο τσεκ ιν. Μάλιστα στην επιστροφή κάνοντας την ίδια διαδικασία είναι πολύ πιθανό το ίδιο το συστημα να σου δώσει απευθείας διπλανές θέσεις. Μιλάω εκ πείρας. Αυτή τη διαδικασία ακολούθησα στο πρόσφατο ταξίδι μου. Αυτά όλα αφορούν ενήλικες. Δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση ανηλίκου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.052
Likes
41.196
Υπενθυμιζω στο θεμα αυτο μιλαμε για award. Η κρατηση παιδιου πως γινεται στο σαιτ που δεν το επιτρεπει?
Εκει εκανα ταρζανιές. Έκλεισα ενήλικα γιατι ήταν μεταγενέστερη κράτηση κι άρχισα τις προσευχές. Πηρα τηλέφωνο, εξήγησα την κατάσταση, μου έκαναν αλλαγή ημερομηνίας γέννησης του παιδιού και συνέδεσαν τα δυο εισιτήρια. Μπορεί να ήμουν τυχερή, αλλά όλα πήγαν καλά. Γι αυτό είπα ότι ήταν το χειρότερο σενάριο το παιδικό εισιτήριο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εκει εκανα ταρζανιές. Έκλεισα ενήλικα γιατι ήταν μεταγενέστερη κράτηση κι άρχισα τις προσευχές. Πηρα τηλέφωνο, εξήγησα την κατάσταση, μου έκαναν αλλαγή ημερομηνίας γέννησης του παιδιού και συνέδεσαν τα δυο εισιτήρια. Μπορεί να ήμουν τυχερή, αλλά όλα πήγαν καλά. Γι αυτό είπα ότι ήταν το χειρότερο σενάριο το παιδικό εισιτήριο.
Οποτε μενουμε οτι σε 2 +ενηλικες κανεις διαφορετικες κρατησεις, με παιδια παιρνουν ολοι ιδιο ναυλο η πληρωνεις κεφαλικο φορο 20Ε/καθε παιδι..σοβαρο λαθος μια κ αφενος μπορει να μη σε φτανουν τα μιλια κ αφετερου τιμωρεισαι επειδη εχεις παιδια? Θα περιμενω επισημη απαντηση τους πριν εξαπολυσω μυδρους...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.195
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom