Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Σε περίπτωση που κάποιος έχει κλείσει εισιτήρια με μίλια και ακυρωθεί η πτήση. Τι γίνεται; ξέρει κανείς;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.275
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σε περίπτωση που κάποιος έχει κλείσει εισιτήρια με μίλια και ακυρωθεί η πτήση. Τι γίνεται; ξέρει κανείς;
Tα παίρνεις όλα πίσω και τα χρήματα και τα μίλια. Ακόμη κι αν πάρεις τηλέφωνο να ακυρώσεις εσύ, δεν πληρώνεις ούτε το 20ρικο ως χρέωση της υπηρεσίας.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
εγω το πληρωσα το εικοσαρι, αλλα η αληθεια ειναι οτι σε εκεινη την φαση δεν ειχα ορεξη να φερω και αντιρρηση. απλα ηθελα να τελειωνω
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
εγω το πληρωσα το εικοσαρι, αλλα η αληθεια ειναι οτι σε εκεινη την φαση δεν ειχα ορεξη να φερω και αντιρρηση. απλα ηθελα να τελειωνω
Σε εκείνη τη φάση μήπως ακύρωσες εσύ πτήση που ήταν προγραμματισμένη να γίνει και δεν είχε ακυρωθεί;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι ειναι αυτοι? Επεσαν οι μασκες? Ειπαμε να παρουμε voucher να βοηθησουμε κ ουτε φωνη ουτε ακροαση μετα απο 2 βδομαδες. Ειπαμε να αλλαξουμε ημερομηνιες να παρουμε κ τα 2000 μιλια, ουτε φωνη ουτε μιλια..τα εχει παρει κανεις η πρεπει να γινει η πτηση πρωτα?
Κ η Ραιαν στη βδομαδα επεστρεψε ολα τα χρηματα. Κ τα 9.99€ δηλ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Το "και" στα Ελληνικά έχει τρείς (3) χαρακτήρες.

Σήμερα που ακύρωσα ένα award, μου είπαν "τα μίλια σε μέχρι 15 μέρες, τα χρήματα σε μέχρι 30". Παλιά τα νούμερα ήταν 2 και 15 αντίστοιχα. Προφανώς το καλό σενάριο είναι ότι έχουν μεγάλο φόρτο (ακόμα περιμένω κάτι επιστροφές και vouchers από ακυρώσεις στις 21/3) και το κακό σενάριο είναι ότι δεν έχουν ρευστό.
Για τα μίλια της προσφοράς για τις αλλαγές, οι όροι αναφέρουν 15 μέρες περιθώριο.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Σε εκείνη τη φάση μήπως ακύρωσες εσύ πτήση που ήταν προγραμματισμένη να γίνει και δεν είχε ακυρωθεί;
οχι παιδι μου ακυρωμενη πτηση τωρα με κοβιντ. οχι δεν ταξιδευω γτ φοβαμαι. κανονικα ακυρωμενη.
ε αποφασισαμε οτι δεν θελαμε να ασχοληθουμε παραπανω για τα σαραντα.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
οχι παιδι μου ακυρωμενη πτηση τωρα με κοβιντ. οχι δεν ταξιδευω γτ φοβαμαι. κανονικα ακυρωμενη.
ε αποφασισαμε οτι δεν θελαμε να ασχοληθουμε παραπανω για τα σαραντα.
Σε αυτή την περίπτωση εγώ θα έστελνα αίτημα αντιλογισμού για τα 40€ από τη φόρμα επικοινωνίας, επισημαίνοντας ότι η αφορά πτήση που ακύρωσε η εταιρεία και όχι εσύ ως ταξιδιώτης.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Τι ειναι αυτοι? Επεσαν οι μασκες? Ειπαμε να παρουμε voucher να βοηθησουμε κ ουτε φωνη ουτε ακροαση μετα απο 2 βδομαδες. Ειπαμε να αλλαξουμε ημερομηνιες να παρουμε κ τα 2000 μιλια, ουτε φωνη ουτε μιλια..τα εχει παρει κανεις η πρεπει να γινει η πτηση πρωτα?
Κ η Ραιαν στη βδομαδα επεστρεψε ολα τα χρηματα. Κ τα 9.99€ δηλ.
Ακύρωσα 11 Μαρτίου, τα μίλια τα πήρα πίσω αμέσως και τα χρήματα (μείον το εικοσάρι) 1/4.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Ετσι ναι, voucher δε βλεπω μετα 15 μερες κ τα 2000 μιλια της αλλαγης..
για το voucher επειδή έκανα για κάποιους φίλους μου αίτημα γράφει ότι μέσα σε 30 ημέρες θα δωθεί λόγω φόρτου και επισημαίνει στο τέλος ότι αν δε το έχετε λάβει μετά από 30 ημέρες επικοινωνήστε με το τηλεφωνικό κέντρο. Οπότε ακόμα είναι νωρίς για σένα μην άγχεσαι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom