Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
για το voucher επειδή έκανα για κάποιους φίλους μου αίτημα γράφει ότι μέσα σε 30 ημέρες θα δωθεί λόγω φόρτου και επισημαίνει στο τέλος ότι αν δε το έχετε λάβει μετά από 30 ημέρες επικοινωνήστε με το τηλεφωνικό κέντρο. Οπότε ακόμα είναι νωρίς για σένα μην άγχεσαι
Δεν αγχομαι καθολου. Συγκριση εκανα αν προσεξες. Ε προφανως θα εχει η Aegean περισσοτερο φορτο απο τη ραιαν. Για την ακριβεια 4 φορες παραπανω αφου οι αλλοι σε 1 βδομαδα εχουν επιστρεψει το μετρητο χωρις voucher κ λοιπες μπουρδες για να μιλαμε ξεκαθαρα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ειπαμε να αλλαξουμε ημερομηνιες να παρουμε κ τα 2000 μιλια, ουτε φωνη ουτε μιλια..τα εχει παρει κανεις η πρεπει να γινει η πτηση πρωτα?
Τα 2000 μίλια τελικά δόθηκαν σε μένα χθες, για πτήση Αυγούστου. Ελπίζουμε σε +2000 όταν αλλάξουμε πάλι ημερομηνίες :cry:
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Ανοιξε η Singapore διαθεσιμοτητα για εξαργυρωση star alliance και ποσο μαλλον σε first class????? Μπαινω να το δω για να εχω να το θυμαμαι γιατι δεν νομιζω να ξαναγινει (αν δεν προκειται για λαθος ηδη)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Συμβαίνουν διάφορα περίεργα με τις διαθεσιμότητες σε Star Alliance carriers τις τελευταίες μέρες. Π.χ. Lima - London το Νοέμβρη με Avianca (που το κοίταζα συνεχώς τις τελευταίες μέρες) μια έχει κάθε μέρα και πολλαπλούς συνδυασμούς,, μετά εξαφανίζονται όλα, μετά εμφανίζονται μόνο κάποια connections, μετά πάλι όλα, μετά πάλι κάποια. Χάος. Είναι που είναι ετοιμόρροπο το site του Amadeus, μας βάζουν να μπαίνουμε και συνέχεια για να το γκρεμίσουμε μια και καλή.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Πόσες μέρες/ ώρες πριν απο πτήση που έχει κλειστεί με μίλια ή πόντους Γιουρομπανκ μπορει να ακυρωθεί με πέναλτι το 20ρικο;
Σε περίπτωση αλλαγής ημερομηνίας (μετά τις 10 Μαιου που θα χει ληξει και η προσφορα) τι ισχυει; Διαφορα ναυλου μόνο;
Ευχαριστώ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Για πόντους Eurobank δεν έχω ιδέα ούτε αν ακυρώνεται ούτε πως ούτε πότε.
Για εισιτήριο με μίλα έχει τύχει να ακυρώσω και ~80 λεπτά πριν την πτήση, αλλά τυπικά επιτρέπεται μέχρι δυο ώρες πριν (σε Star Alliance, τουλάχιστον).

Αλλαγή ημερομηνίας σε εισιτήρια αγορασμένα με χρήματα (και όχι μίλια/πόντους) εξαρτάται από τους όρους του συγκεκριμένου εισιτηρίου. Άλλα ισχύουν π.χ. για γα GoLight κι άλλα για τα Flex. Δεν είμαι σίγουρος για το σε ποια προσφορά ακριβώς αναφέρεσαι, αλλά μάλλον είναι μια προσφορά που έχει λήξει ήδη καμιά δεκαριά φορές ως τώρα (και ακολουθεί μετά μια νέα ακριβώς ίδια).
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Δεν είμαι σίγουρος για το σε ποια προσφορά ακριβώς αναφέρεσαι, αλλά μάλλον είναι μια προσφορά που έχει λήξει ήδη καμιά δεκαριά φορές ως τώρα (και ακολουθεί μετά μια νέα ακριβώς ίδια).
[/QUOTE]
χαχα ναι σε αυτήν αναφέρομαι που όλο παρατείνεται!!!
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Παρατήρησα σήμερα ότι πλέον οι πόντοι εξαργύρωσης με μίλια, προσαρμόστηκαν στα επίπεδα των golight ενώ τις προηγούμενες μέρες απλά δεν υπήρχε το golight. Δηλαδή σήμερα εσωτερικού πτήσεις τα flex είναι στα 5000 μίλια (σε σχέση με δύο μέρες πριν που ήταν στους 7500). Επίσης και εξωτερικό όσα είδα πλέον με μίλια golight παίρνεις εισιτήριο με βαλίτσα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Από περιέργεια και πιο πολύ για να δω αν λειτουργεί(αποστολή κωδικού μιάς χρήσης απο Aegean για να γίνει η συναλλαγή) εξαργύρωσα σήμερα κάποια μίλια στο m+s.Λειτούργησε κανονικά.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Από περιέργεια και πιο πολύ για να δω αν λειτουργεί(αποστολή κωδικού μιάς χρήσης απο Aegean για να γίνει η συναλλαγή) εξαργύρωσα σήμερα κάποια μίλια στο m+s.Λειτούργησε κανονικά.
Γιατί θα μπορούσε να μη λειτουργεί δηλαδή; Και εγώ εχω κάνει εξαργύρωση και τη προηγούμενη βδομάδα στο cellier δε χρειάστηκε καν κωδικός όπως στα m+s αφαιρέθηκαν κατευθείαν οι πόντοι μου και σκέφτηκα ότι ίσως καταργήθηκε από παντού αυτό αλλά μάλλον το συγκεκριμένο κατάστημα το κάνει απευθειας
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Γιατί θα μπορούσε να μη λειτουργεί δηλαδή; Και εγώ εχω κάνει εξαργύρωση και τη προηγούμενη βδομάδα στο cellier δε χρειάστηκε καν κωδικός όπως στα m+s αφαιρέθηκαν κατευθείαν οι πόντοι μου και σκέφτηκα ότι ίσως καταργήθηκε από παντού αυτό αλλά μάλλον το συγκεκριμένο κατάστημα το κάνει απευθειας
Είπα μήπως δεν λειτουργεί μέσα στο μερικό χάος της Aegean.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom