Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μπορώ εισητήρια που έχω κλείσει με μίλια, να τα αφήσω ανοιχτά για άλλον προορισμό; Η είναι αναγκαστική η ακύρωση με τα 20€ το άτομο, δηλαδή 40€ στην περίπτωση μου.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Μπορώ εισητήρια που έχω κλείσει με μίλια, να τα αφήσω ανοιχτά για άλλον προορισμό; Η είναι αναγκαστική η ακύρωση με τα 20€ το άτομο, δηλαδή 40€ στην περίπτωση μου.
Τι εννοείς ανοιχτά; Δεν υπάρχει αυτό στα μιλια αφού είναι δωρεάν τα εισιτήρια η τα ακυρώνεις η τα μεταφέρεις άλλη ημερομηνία αλλά αναγκαστικά στον ίδιο προορισμό και στην ίδια κατηγορία ναύλου
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Μπορώ εισητήρια που έχω κλείσει με μίλια, να τα αφήσω ανοιχτά για άλλον προορισμό; Η είναι αναγκαστική η ακύρωση με τα 20€ το άτομο, δηλαδή 40€ στην περίπτωση μου.
Αν προκειται για το φετινο καλοκαιρι, μη βιαστεις να ακυρωσεις, οι ακυρωσεις απο την Aegean η οι αλλαγες ωρας πανε συννεφο. Σε αυτη την περιπτωση δεν πληρωνεις πεναλτι 20 ευρω, ακομη και για αλλαγη ωρας πτησης μια ωρα πανω κατω απο την αρχικη.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Τι εννοείς ανοιχτά; Δεν υπάρχει αυτό στα μιλια αφού είναι δωρεάν τα εισιτήρια η τα ακυρώνεις η τα μεταφέρεις άλλη ημερομηνία αλλά αναγκαστικά στον ίδιο προορισμό και στην ίδια κατηγορία ναύλου
Μονο δωρεάν δεν είναι, αλλά σ ευχαριστώ. 🙂

Αν προκειται για το φετινο καλοκαιρι, μη βιαστεις να ακυρωσεις, οι ακυρωσεις απο την Aegean η οι αλλαγες ωρας πανε συννεφο. Σε αυτη την περιπτωση δεν πληρωνεις πεναλτι 20 ευρω, ακομη και για αλλαγη ωρας πτησης μια ωρα πανω κατω απο την αρχικη.
Η πτήση είναι για τις 24 του μήνα. Λες να έχουμε αλλαγή για πτήση σε κοντινό διάστημα? Έχω ήδη μια αλλαγή ώρας για το γύρνα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Μονο δωρεάν δεν είναι, αλλά σ ευχαριστώ. 🙂



Η πτήση είναι για τις 24 του μήνα. Λες να έχουμε αλλαγή για πτήση σε κοντινό διάστημα? Έχω ήδη μια αλλαγή ώρας για το γύρνα.
Αν λες για αυτον τον μηνα, η ακυρωση θα σου εδινε και αποζημιωση 14 μερες πριν, αρα απιθανο να ακυρωθει. Η αλλαγη ωρας τοσο κοντα στην πτηση δεν ειναι κατι που συνηθιζει η Aegean, οποτε μαλλον αποχαιρετας τα 40.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν λες για αυτον τον μηνα, η ακυρωση θα σου εδινε και αποζημιωση 14 μερες πριν, αρα απιθανο να ακυρωθει. Η αλλαγη ωρας τοσο κοντα στην πτηση δεν ειναι κατι που συνηθιζει η Aegean, οποτε μαλλον αποχαιρετας τα 40.
Δεν τα αποχαιρετάω, απλά αντί για Ηράκλειο ήθελα να το βάλω για Χανιά τελικά να γλυτώσω το 2ωρο ταξίδι με το αμάξι. Οπότε το αφήνω ως έχει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Δεν τα αποχαιρετάω, απλά αντί για Ηράκλειο ήθελα να το βάλω για Χανιά τελικά να γλυτώσω το 2ωρο ταξίδι με το αμάξι. Οπότε το αφήνω ως έχει.
Θα κανεις 20 ωρες να βγαλεις τηλεφωνικη γραμμη στη Aegean, αστο οπως ειναι :p.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Θα κανεις 20 ωρες να βγαλεις τηλεφωνικη γραμμη στη Aegean, αστο οπως ειναι :p.
Οχι τίποτα άλλο, όταν έψαχνα για Κρήτη δεν είχε για Χανιά τότε με το μπάχαλο και έκλεισα για Ηράκλειο. Απλά φτάνει 11 το πρωί μέχρι να πάμε Χανιά πήγε 1. Πάει η μέρα 😁
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Οχι τίποτα άλλο, όταν έψαχνα για Κρήτη δεν είχε για Χανιά τότε με το μπάχαλο και έκλεισα για Ηράκλειο. Απλά φτάνει 11 το πρωί μέχρι να πάμε Χανιά πήγε 1. Πάει η μέρα 😁
Ή μπορείς να μείνεις και μια μέρα Ρέθυμνο και να πας την επόμενη μέρα στα Χανιά
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ή μπορείς να μείνεις και μια μέρα Ρέθυμνο και να πας την επόμενη μέρα στα Χανιά
Θα μείνω 3 βράδια Ρέθυμνο στο φεύγα! Άσε τελικά τ άλλαξα! Μικρο το κακό! 40 ΕΥΡΩ η ακύρωση, αλλά σίγουρα θα έτρωγα αρκετή βενζινη για Ηράκλειο - Χανιά, οπότε τα 40 πέφτουν :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.291
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα κανεις 20 ωρες να βγαλεις τηλεφωνικη γραμμη στη Aegean, αστο οπως ειναι :p.
ΜΕγάλο πλεονέκτημα πάντως για τους Gold πελάτες η ειδική γραμμή, πάνω από 2 λεπτά δεν έχει χρειαστεί να περιμένω και τους έχω πάρει καμια δεκαριά τηλέφωνα μέσα στον κορωνοιό.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
12 Ιουνίου έκανα ακύρωση πτήσης και περιμενω την επιστροφή των μιλίων! Μου είπαν, πως θα κάνει έως και 10 μέρες! Συνήθως γίνεται ποιο γρήγορα η περνάει το περιθώριο αυτό ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom