Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Το ίδιο έχει ξαναγίνει για 30-40 λεπτά τις μέρες που μπαίνουν τα μίλια. Σιγά το θέμα ρε παιδιά.
Το θέμα, από την πλευρά του πελάτη που το βλέπει έτσι ξαφνικά, δεν είναι καθόλου ανύπαρκτο.
Οι σοβαρές εταιρίες βγάζουν κάπου μια ανακοίνωση για προβλεπόμενο downtime (και για απρόβλεπτο, ενίοτε). Εδώ μιλάμε έτσι κι αλλιώς για μηδενικό σεβασμό στον πελάτη, μέχρι και αλλαγές στους όρους του προγράμματος με μηδενικό notice κάνουν.
 

croce

Member
Μηνύματα
223
Likes
401
Σε δικές μας ακυρώσεις των award εισιτηρίων, δεν κάνει συμψηφισμό του πέναλτι των 20€ με τους φόρους , αλλά χρεώνει άμεσα με τα 20αρια την κάρτα, και για την επιστροφή των φόρων αναμονή πλέον 3 με 4 μήνες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.924
Likes
40.760
Σε δικές μας ακυρώσεις των award εισιτηρίων, δεν κάνει συμψηφισμό του πέναλτι των 20€ με τους φόρους , αλλά χρεώνει άμεσα με τα 20αρια την κάρτα, και για την επιστροφή των φόρων αναμονή πλέον 3 με 4 μήνες.
Αυτο το εκανε παντα οταν οι φοροι υπολειπονταν της ποινης των 20 ευρω. Ειναι τετοια η περιπτωση σας?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απο χθες βραδυ, ηταν πανω απο 10 ωρες.
Σε περιοδο αλλαγων προς το χειροτερο, δεν το βλεπεις χαλαρα :)
Δεν το είχα αντιληφθεί, νόμιζα ότι ήταν το κλασικό μηνιαίο μισάωρο.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Και μενα το ίδιο και εκτός απο αυτό γύρισαν τα μιλια απο πτησεις που ακυρώθηκαν αλλα γυρισαν λάθος. Μου χρωστάνε περιπου 55000 μιλια.
Σήμερα μετα απο επικοινωνία και μετα απο λίγο ψάξιμο της υπαλλήλου βρήκε το λάθος και μετά απο μισή ώρα διορθώθηκε και γύρισαν όλα τα μίλια σωστά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.924
Likes
40.760
Ισχύει. Από τις 14 Απριλίου μου έδωσε το δικαίωμα να ακυρώσω πτήση για Ιούλιο από Θεσ/νικη προς Τορόντο μέσω Μονάχου γιατί άλλαξε η ώρα αναχώρησης κατά 10 λεπτά και η επιστροφή από Νέα Υόρκη μέσω Κωνσταντινούπολης άλλαξε κατά 5 λεπτά το κομμάτι Κων/λη-Θεσ/νικη...Τα μίλια μπήκαν μετά από 20 μέρες περίπου, τα λεφτά τα περιμένω ακόμα..
Μολις εβγαλα γραμμη προσπαθωντας να ακυρωσω πτηση με 5λεπτη αλλαγη ωρας και η υπαλληλος ισχυριστηκε οτι προ covid ηταν 5 λεπτα το οριο για refund και τωρα επι covid εγινε 1 ωρα, ακριβως το αντιθετο απο αυτο που εμαθα στην προηγουμενη επικοινωνια μου. Τα παρατησα, αλλα μου φανηκε ασχετη. Ποτε προ covid δεν υπηρχε το 5λεπτο περιθωριο, παντα 1 ωρα εδιναν. 70 λεπτα περιμενα στο τηλεφωνο αδικα να πιασω γραμμη και ακουσα αρλουμπες.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Χθες μου γύρισαν μίλια από award που ακύρωσα εγώ πριν 3 εβδομάδες περίπου. Τα χρήματα όχι φυσικά.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Τι να πω.. Έτυχα σε καλή υπάλληλο; έτυχες σε άσχετη; ήμουνα τυχερή; μάλιστα μου το πρότεινε η ίδια δεν είχα ιδέα ότι μπορούσε να ακυρωθεί αν υπάρχει τόσο μικρή διαφορά ώρας.Εγω απλά κάλεσα για να ρωτήσω μέχρι πόσες μέρες πριν μπορώ να το ακυρώσω με το σχετικό πέναλτι φυσικά.. Μήπως να επικοινωνούσες και μέσω messenger;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.924
Likes
40.760
Αφου μου το ειχε πει κι εμενα υπαλληλος προ 10ημερου. Θα προσπαθησω να βρω πιο σχετικη αλλη ωρα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σήμερα έγινε επιστροφή μιλίων και σ εμένα από ακύρωση που είχε γίνει γύρω στις 20 Ιουνίου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.924
Likes
40.760
Μπηκαν τα μιλια αποψε απο τη χθεσινη πτηση Θεσσαλονικη Αθηνα και οντως μπηκαν 500 μιλια. Προερχοταν απο rebooking προηγουμενης ημερομηνιας. Δεν ξερω τι μαγικος ναυλος ηταν και νομισα οτι εκαναν πεταλουδιτσες τα ματια μου οταν ειδα τα 500 την ωρα που πατουσα το κουμπι. Για να μην τα πολυλογω, με 39 ευρω για 2 ατομα τσιμπησαμε 5000 μιλια με τα δωρα του rebooking.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Μπηκαν τα μιλια αποψε απο τη χθεσινη πτηση Θεσσαλονικη Αθηνα και οντως μπηκαν 500 μιλια. Προερχοταν απο rebooking προηγουμενης ημερομηνιας. Δεν ξερω τι μαγικος ναυλος ηταν και νομισα οτι εκαναν πεταλουδιτσες τα ματια μου οταν ειδα τα 500 την ωρα που πατουσα το κουμπι. Για να μην τα πολυλογω, με 39 ευρω για 2 ατομα τσιμπησαμε 5000 μιλια με τα δωρα του rebooking.
Πάντα τέτοια :xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom