Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.938
Likes
40.786

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
καλησπέρα! Οταν μπαίνω να επιλέξω πτήσεις, μου δίνει μόνο προορισμούς που πετάει η ολυμπιακή και η αιγαίου. Δεν μπορώ να επιλέξω αλλους προορισμούς star alliance. Που πας ακριβώς;
Δε γίνεται αν υπάρχουν πτήσεις με star alliance στις εμφανίζει κανονικά. Πχ Αθήνα Βρυξέλες η πρώτη πτήση είναι με aegean με τα 10456 μίλια όλες οι απο κάτω με τα 15000 είναι star alliance
 

Attachments

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Έστειλαν αυτό το email σήμερα στην Aegean, για την διατήρηση της Gold θα χρειάζονται 9000 μίλια αντί για 12000 από 29/9/2020 μέχρι 29/9/2021.

1601646666029.png
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σε μένα πάντως (που έχω ήδη συμπληρώσει προ πολλού τα απαιτούμενα μίλια για την αναννέωση), δεν έστειλαν τίποτα...
 

MaryK

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Έστειλαν αυτό το email σήμερα στην Aegean, για την διατήρηση της Gold θα χρειάζονται 9000 μίλια αντί για 12000 από 29/9/2020 μέχρι 29/9/2021.

View attachment 328116
Εγώ δεν πήρα το email αλλά όντως είδα στο λογαριασμό μου ότι χρειάζομαι 3000 λιγότερα μίλια από ότι πριν. Και αναρωτιόμουν τι έγινε. Ευχαριστώ για την πληροφορία!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Έστειλαν αυτό το email σήμερα στην Aegean, για την διατήρηση της Gold θα χρειάζονται 9000 μίλια αντί για 12000 από 29/9/2020 μέχρι 29/9/2021.

View attachment 328116
Να συμπληρώσω ότι ισχύει και για την Silver βαθμίδα(από 8.000 σε 6.000 μίλια).Για το ίδιο διάστημα.

https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2020/tierrules_sep20/
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Σε μένα πάντως (που έχω ήδη συμπληρώσει προ πολλού τα απαιτούμενα μίλια για την αναννέωση), δεν έστειλαν τίποτα...
Συμπληρωμένα είναι και από μεριάς μου, δεν ξέρω γιατί τέτοια επιλεκτικότητα από την Aegean 🙄
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Συμπληρωμένα είναι και από μεριάς μου, δεν ξέρω γιατί τέτοια επιλεκτικότητα από την Aegean 🙄
Έστειλαν τελικά. Υποθέτω απλά καθυστέρησε...

Σ΄αυτούς που δεν έπιασαν τα μίλια για διατήρηση κάνουν δωράκια.
Ούτε ένα τόσο δα μικρό δωράκι όμως σε μας, που μας φάγανε και 2 upgrade vouchers;
(λόγο παράτασης, αντί για 4 upgrades κάθε 12 μήνες, φέτος πήραμε 4 upgrades για 18 μήνες)

[ θα μου πεις, έτσι όπως έχουν καταντήσει τη Business Class πλέον, κι αυτά δεν έχουν αξία… ]
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τη μητέρα μου την ανέβασαν σε silver στο εντελώς ξεκούδουνο, σε καμία περίπτωση δεν είχε συμπληρώσει τον απαιτούμενο αριθμό μιλίων, ούτε καν με την "έκπτωση"...

Έγινε και σε κανεναν άλλον;
 

xalara

Member
Μηνύματα
216
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bora-bora
Έστειλαν τελικά. Υποθέτω απλά καθυστέρησε...

Σ΄αυτούς που δεν έπιασαν τα μίλια για διατήρηση κάνουν δωράκια.
Ούτε ένα τόσο δα μικρό δωράκι όμως σε μας, που μας φάγανε και 2 upgrade vouchers;
(λόγο παράτασης, αντί για 4 upgrades κάθε 12 μήνες, φέτος πήραμε 4 upgrades για 18 μήνες)

[ θα μου πεις, έτσι όπως έχουν καταντήσει τη Business Class πλέον, κι αυτά δεν έχουν αξία… ]
Συμφωνώ απόλυτα. Χρησιμοποίησα ένα upgrade voucher από Αθήνα για Λονδίνο και η εμπειρία στην business ήταν πολύ φτωχή. Ειδικά ως gold member με πρόσβαση στο Lounge έτσι κι αλλιώς η μόνη έξτρα υπηρεσία ήταν η 2η βαλίτσα.
 

Andreas K

Member
Μηνύματα
32
Likes
111
Τη μητέρα μου την ανέβασαν σε silver στο εντελώς ξεκούδουνο, σε καμία περίπτωση δεν είχε συμπληρώσει τον απαιτούμενο αριθμό μιλίων, ούτε καν με την "έκπτωση"...

Έγινε και σε κανεναν άλλον;
Ποια Silver? Εδω κοντευω να χασω και την ... Blue βαθμιδα μου..
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Oτι έβγαλε η aegean δυνατότητα εξαργύρωσης σε εκπτωτικα κουπονια για αεροπορικά εισιτήρια και η αναλογία εξαργύρωσης είναι χειρότερη μακράν απο όλους τους αλλους συνεργάτες το λες και παράλογο. Η αναλογία μιλιων σε όλους τους συνεργάτες είναι 200 πόντοι αντιστοιχεί σε 1€. Στην ίδια την Aegean ειναι 333 μιλια για 1€...
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2020/milesdiscount_oct20/
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom