Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

polius

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα και από μένα . είμαι silver μέχρι τις 09/21 . Για να διατηρήσω την βαθμίδα χρειάζομαι ακόμα 3.500 μιλιά τα οποία και θα φτάσω 11/20

Δυο απορίες
θα παραμείνω silver μέχρι 11/21 η μέχρι 09/22 ?
έχω διάφορα κουπόνια που δεν πρόλαβα να χρησιμοποιήσω ( lounge/upgrade ) . Τι γίνετε με αυτά ?παραμένουν και στις 09/21 ανανεώνονται ? τα χάνω επειδή πιάνω την βαθμίδα στις 11/20 και παίρνω πλέον για την νέα χρονιά ? βέβαια η απάντηση εξαρτάται αρκετά από την πρώτη μου ερώτηση

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.322
Είσαι silver μέχρι την ημερομηνία λήξης. Μέχρι τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα κουπόνια και να μαζέψεις μίλια. Αν έχεις συμπληρώσεις τα μίλια μέχρι τη λήξη (όποτε και αν είναι αυτό), τότε τη μέρα που λήγει ανανεώνεται και για ένα ακόμα έτος (νέα κουπόνια και υποχρέωση συγκέντρωσης μιλίων από την ημερομηνία ανανέωσης και μετά).

Η μόνη διαφορά είναι αν μαζέψεις τα μίλια αναβάθμισης σε gold, τότε αλλάζεις κατηγορία τη στιγμή που θα τα πιάσεις.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Αν προσέξατε οι silver, παρατάθηκε κατά ένα έτος το silver status μας χωρίς να πιάσουμε τα απαιτούμενα μίλια. Καλή και λογική κίνηση, πού καιρός για ταξίδια και έτσι θα πάει για μήνες η βαλίτσα.
 

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
καλησπέρα σας,μία ερώτηση για αυτούς που μετατρέπουν τους πόντους από την aegean visa σε μίλια.
είδατε διαφορές στην μετατροπή των πόντων σε μίλια αυτό τον μήνα?εμένα μου πιστώθηκαν πολύ λιγότερα από όσα έπρεπε.
ευχαριστώ
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Τι εννοειτε; Πειτε ακριβως τι προβλημα υπαρχει.. ειχατε αυτοματη μετατροπη καθε μηνα; Ποσους ποντους bonus ειχατε και ποσα μιλια τελικα προστεθηκαν;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Εχω μια υποψια οτι πιστωθηκαν τα ευρω που χρεωσα στην καρτα. Και οχι τα bonus ×4 της καρτας. Τα υπολοιπα εμειναν bonus.
 

Nick_St

Member
Μηνύματα
136
Likes
2.235
Ονειρεμένο Ταξίδι
Venezuela
Σε μένα μετατράπηκε μόνο το 75% των πόντων σε μίλια, το άλλο 25% κάπου χάθηκε στο δρόμο μάλλον. Δείτε κι εσείς αν σας έβαλαν ακριβώς το 75% των πόντων που έπρεπε να μετατραπούν ή στον καθένα είναι διαφορετικό νούμερο.

Εξήγηση κάποιος;
Σε καμιά βδομάδα θα βγάλουν ανακοίνωση ότι ως εταιρία διατηρούν έντονο κοινωνικό προφίλ αυτές τις μέρες με τον ιό και χαρίζουν μίλια σε γιατρούς, πληγέντες κλπ. Στάνταρ :p
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Ειχα πολυ λιγους γτ δεν χρησιμοποιω ετζιαν αλλα μπηκε 75%
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Εχω μια υποψια οτι πιστωθηκαν τα ευρω που χρεωσα στην καρτα. Και οχι τα bonus ×4 της καρτας. Τα υπολοιπα εμειναν bonus.
τσκ. Εμενα δεν εμειναν μπονους. Εφυγαν κανονικοτατα 68 κ μπηκαν ετζιαν 51
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom