Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όταν κλείνεις στη booking μέσω aegean σου δίνει τόσα μίλια όσο το πόσο κράτησης επί δύο. Τι γίνεται όμως στην περίπτωση που κάνεις αυτήν την κράτηση, αλλά σου λέει ότι θα πληρώσεις στο κατάλυμα απευθείας?
Κανονικά παίρνεις τα μίλια και σε αυτή την περίπτωση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Σίγουρα μπαίνουν ανεξάρτητα από τον τρόπο πληρωμής.Φθάνει να έχει γίνει η κράτηση μέσω aegean.Αργούν ίσως.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Σκέφτομαι να εξαργυρώσω μίλια για δύο εισιτήρια με επιστροφη τον Αύγουστο για Βελιγράδι. Είναι 28000 μίλια.. Αλλά με ανησυχούν δύο πράγματα, το βασικό είναι πως όσα ξενοδοχεια μου αρέσουν έχουν δωρεάν ακυρώση μέχρι 2 μέρες πριν το ταξίδι. Η εμπειρία σας τι λέει, αν είναι να ακύρωσει η Aegean τον Αύγουστο μπορεί να το κάνει και μια μέρα πριν το ταξίδι; Και μετά χάνω τα χρήματα του ξενοδοχείου; Να κλείσω χωρίς ξενοδοχείο και να βρω κάποιο λίγες ώρες πριν το ταξίδι;
Επίσης αν ακυρώσουν την πτήση τα μίλια που εξαργύρωσα μου τα επιστρέφουν κανονικά καθώς και τους φόρους που θα πληρωσω έξτρα; Ή δίνουν κανένα κουπόνι και πάνε τα μίλια;
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Σκέφτομαι να εξαργυρώσω μίλια για δύο εισιτήρια με επιστροφη τον Αύγουστο για Βελιγράδι. Είναι 28000 μίλια.. Αλλά με ανησυχούν δύο πράγματα, το βασικό είναι πως όσα ξενοδοχεια μου αρέσουν έχουν δωρεάν ακυρώση μέχρι 2 μέρες πριν το ταξίδι. Η εμπειρία σας τι λέει, αν είναι να ακύρωσει η Aegean τον Αύγουστο μπορεί να το κάνει και μια μέρα πριν το ταξίδι; Και μετά χάνω τα χρήματα του ξενοδοχείου; Να κλείσω χωρίς ξενοδοχείο και να βρω κάποιο λίγες ώρες πριν το ταξίδι;
Επίσης αν ακυρώσουν την πτήση τα μίλια που εξαργύρωσα μου τα επιστρέφουν κανονικά καθώς και τους φόρους που θα πληρωσω έξτρα; Ή δίνουν κανένα κουπόνι και πάνε τα μίλια;
Να ακυρώσουν μια μέρα πριν τη πτήση Αύγουστο μηνα το θεωρώ απίθανο, υπάρχει ενημέρωση αρκετές μέρες πριν. Τα εισιτήρια με μίλια ακυρώνονται μέχρι και δύο ώρες πριν την αναχώρηση και επιστρέφουν ολα τα μιλια και τους φόρους αεροδρομίου εκτος από 20€ που είναι τα εξοδα ακύρωσης. Αν η πτήση ακυρωθεί απο αυτούς δε πληρώνεις ούτε τα 20€.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Εχω μια απορια: εκλεισα εισιτηρια Comfort Flex.
Αυτο σημαινει και βαλιτσα 23κ αλλα αναφερει και αλλαγες εισιτηριου χωρις booking fee.
Δεδομενου οτι η τιμη στα award εισιτηρια ειναι μονο οι φοροι, αυτο σημαινει οτι μπορουμε να αλλαξουμε τα award εισιτηρια αν βρουμε διαθεσιμοτητα χωρις προστιμο, 20 ε, αποφευγοντας τη γνωστη διαδικασια ακυρωση/προστιμο 20ε/ νεο εισιτηριο?
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Εχω μια απορια: εκλεισα εισιτηρια Comfort Flex.
Αυτο σημαινει και βαλιτσα 23κ αλλα αναφερει και αλλαγες εισιτηριου χωρις booking fee.
Δεδομενου οτι η τιμη στα award εισιτηρια ειναι μονο οι φοροι, αυτο σημαινει οτι μπορουμε να αλλαξουμε τα award εισιτηρια αν βρουμε διαθεσιμοτητα χωρις τη γνωστη διαδικασια ακυρωση/προστιμο 20ε/ νεο εισιτηριο?
Όχι το αναγράφει μεν αυτο και εγώ χάρηκα και λέω αλλαξε κάτι και θα γλιτωνουμε το 20αρικο αλλα δυστυχώς κάπου εκεί έχει ενα σημειωματακι που αν πας πάνω λεει οτι ισχύει τέλος τέλος χρήσης τηλεφωνικού κέντρου 20€. Οπότε άνθρακες ο θησαυρος, τα αλλάζεις δωρεάν αλλα χρεώνεσαι την υπηρεσία χρήσης τηλεφωνικού γιατί στα award εισιτήρια δε μπορείς να αλλάξεις online...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Όχι το αναγράφει μεν αυτο και εγώ χάρηκα και λέω αλλαξε κάτι και θα γλιτωνουμε το 20αρικο αλλα δυστυχώς κάπου εκεί έχει ενα σημειωματακι που αν πας πάνω λεει οτι ισχύει τέλος τέλος χρήσης τηλεφωνικού κέντρου 20€. Οπότε άνθρακες ο θησαυρος, τα αλλάζεις δωρεάν αλλα χρεώνεσαι την υπηρεσία χρήσης τηλεφωνικού γιατί στα award εισιτήρια δε μπορείς να αλλάξεις online...
Δεν εχω αλλαξει ποτε κανονικα εισιτηρια, αλλα πως ειναι η φορμα αλλαγης των "κανονικων" εισιτηριων? Δεν περνας τον αριθμο εισιτηριου κτλ?
(Τωρα θυμηθηκα οτι αλλαξα περσι το καλοκαιρι επειδη εδινε δωρο 3.000 μιλια).
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Δεν εχω αλλαξει ποτε κανονικα εισιτηρια, αλλα πως ειναι η φορμα αλλαγης των "κανονικων" εισιτηριων? Δεν περνας τον αριθμο εισιτηριου κτλ?
Δε ξέρω γιατί και εγώ μόνο award εισιτήρια έχω ακυρώσει η αλλάξει που αναγκαστικα γίνεται μόνο τηλεφωνικά, οπότε έχεις και το 20€ χαράτσι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Δε ξέρω γιατί και εγώ μόνο award εισιτήρια έχω ακυρώσει η αλλάξει που αναγκαστικα γίνεται μόνο τηλεφωνικά, οπότε έχεις και το 20€ χαράτσι
Θυμηθηκα ατι αλλαξα περσι κανονικα εισιτηρια ηλεκτρονικα.
Μεχρι περσι δεν εκλεινα flex award ομως, οποτε αναγκαστικα ακυρωνα.
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Για να αλλάξεις εισιτήρια που δεν είναι award απλά σου δίνεται η σχετική επιλογή οπότε πατάς το αντίστοιχο κουμπάκι "Αλλαγή εισιτηρίου". Αν επιλέξεις ακριβότερο, πληρώνεις τη διαφορά..Αλλιώς δεν πληρώνεις κάτι και όλα γίνονται μέσω της πλατφόρμας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom