Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.098
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Για να κάνω αναβάθμιση σε Silver από Blue θέλω 1.000 μίλια αναβάθμισης.

Μπορώ να μετατρέψω 20.000 μίλια εξαργύρωσης για 1.000 μίλια αναβάθμισης. Αξιζει; Εμένα δεν μου φαίνεται και καλό Deal..
μηπως να σκεφτεις και την επιλογη 100ευρώ?
 
Μηνύματα
10
Likes
33
Για να κάνω αναβάθμιση σε Silver από Blue θέλω 1.000 μίλια αναβάθμισης.

Μπορώ να μετατρέψω 20.000 μίλια εξαργύρωσης για 1.000 μίλια αναβάθμισης. Αξιζει; Εμένα δεν μου φαίνεται και καλό Deal..
Συμφωνώ με Leftris B, καλύτερα αγορά με 100€ αν και νομίζω πλέον τα 500 μίλια πωλούνται προς 37,5 € άρα 75€. Τα 20000 εξαργύρωσης νομίζω δεν αξίζουν για τόσο λίγα μίλια αναβάθμισης.
Βέβαια εγώ όταν είχα ή έχω τέτοιου είδους θέματα προτιμώ να κλείσω ένα εισιτήριο οικονομικό για οπουδήποτε με συμφέρει εσωτερικό ή εξωτερικό ακόμα και αυθημερόν για την συλλογή μιλίων, ειδικά αν μένεις Αθήνα ή Θεσσαλονίκη που υπάρχουν παραπάνω επιλογές πτήσεων. Το έχω κάνει πριν 2 χρόνια, βέβαια η απόδοση μιλίων ανά πτήση ήταν καλύτερη σε σχέση με τώρα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Το έχω κάνει πριν 2 χρόνια, βέβαια η απόδοση μιλίων ανά πτήση ήταν καλύτερη σε σχέση με τώρα...
Αστειεύεσαι; Αγοράζεις ένα ComfortFlex για τον προορισμό εσωτερικού της αρεσκείας σου. Πληρώνεις τη φτηνότερη επιλογή της ημέρας, πετάς την ώρα της αρεσκείας σου, και παίρνεις 900 μίλια ανά κατεύθυνση (για "μεσαίο" ναύλο). Πότε τα έβλεπες αυτά πρίν;
Πήγαινε για ένα καφέ Θεσσαλονίκη και καθάρισες (ΟΚ, τσιμπιμένο το καφεδάκι...)
 
Μηνύματα
10
Likes
33
Αστειεύεσαι; Αγοράζεις ένα ComfortFlex για τον προορισμό εσωτερικού της αρεσκείας σου. Πληρώνεις τη φτηνότερη επιλογή της ημέρας, πετάς την ώρα της αρεσκείας σου, και παίρνεις 900 μίλια ανά κατεύθυνση (για "μεσαίο" ναύλο). Πότε τα έβλεπες αυτά πρίν;
Πήγαινε για ένα καφέ Θεσσαλονίκη και καθάρισες (ΟΚ, τσιμπιμένο το καφεδάκι...)
Ένας ναύλος comfortFlex μεσαίας κατηγορίας S,K,L και λοιπά είναι όντως ότι πρέπει για τέτοια περίπτωση όπως πολύ σωστά αναφέρεις για απόδοση 900 μιλίων.
Παρελθοντικά αναφέρομαι κυρίως στις αποδόσεις ναύλων εξωτερικού. Δεν υπήρχε καμία διαφοροποίηση σε light ή Flex παρά μόνο σε ναύλο. Για παράδειγμα SKG - FRA το πιο απλό εισιτήριο P go light απέδιδε 718 μίλια, τώρα είναι μόλις 287. Και φυσικά το ίδιο ισχύει αντίστοιχα σε όλες τις πτήσεις εξωτερικού.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ένας ναύλος comfortFlex μεσαίας κατηγορίας S,K,L και λοιπά είναι όντως ότι πρέπει για τέτοια περίπτωση όπως πολύ σωστά αναφέρεις για απόδοση 900 μιλίων.
Παρελθοντικά αναφέρομαι κυρίως στις αποδόσεις ναύλων εξωτερικού. Δεν υπήρχε καμία διαφοροποίηση σε light ή Flex παρά μόνο σε ναύλο. Για παράδειγμα SKG - FRA το πιο απλό εισιτήριο P go light απέδιδε 718 μίλια, τώρα είναι μόλις 287. Και φυσικά το ίδιο ισχύει αντίστοιχα σε όλες τις πτήσεις εξωτερικού.
Σε λίγες μέρες που πετάω ATH-LHR-ΑΤΗ με ναύλους Q,P (όλα κλεισμένα Flex) θα πάρω 1495 και 1121 μίλια αναβάθμισης. Τα 1495 είναι παραπάνω από τα παλιά, τα 1121 ίδια με παλιά. Απλά το σύστημα σπρώχνει όποιον θέλει σοβαρά μίλια να κλείνει Flex....
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κάτι άλλο. Στο πρόγραμμα της AEGEAN σας εμφάνισε κατευθείαν τα κουπόνια από την Premiun; Εμένα δεν μου τα δείχνει... Βλέπω πάλι να την βγάζω στο τηλέφωνο μέχρι να πιάσω εκπρόσωπο.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Από την AEGEAN μου είπαν πως θέλει λίγες μέρες μέχρι να φανούν τα κουπόνια. Ισχύει; Σ εσάς φάνηκαν αυτόματα η περιμένατε;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εξακολουθώ να μην έχω λάβει τα κουπόνια της Premiun. Η AEGEAN με έχει στο περίμενε τόσες μέρες. Είναι θέμα της AEGEAN η της Alpha Bank;

Θα κάνω κ εκεί μια κλήση από Δευτέρα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
μεγαλο πληγμα. βγηκαν οι αιθιοπες κ προβλεπω ξηλωμα πλεον για τη μαυρη ηπειρο. ελπιζω να προκειται για κατι προσωρινο.
Η μόνη σχετική είδηση που βλέπω ήταν η εκστρατεία που έγινε από κάποιες οργανώσεις να απομακρυνθεί προσωρινά από τη συμμαχία λόγω της υποτιθεμενης μεταφοράς όπλων στη συκρουση στο Tigray. Έχεις κάποια πηγή;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η μόνη σχετική είδηση που βλέπω ήταν η εκστρατεία που έγινε από κάποιες οργανώσεις να απομακρυνθεί προσωρινά από τη συμμαχία λόγω της υποτιθεμενης μεταφοράς όπλων στη συκρουση στο Tigray. Έχεις κάποια πηγή;
καμμια. αραγε ισχυει κ σε αλλα προγραμματα της συμμαχιας? δοκιμασες σε κανα αλλο? καιγομαστε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom