Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Έγινε εξαργύρωση 5,250 μιλίων για ενοικίαση αυτοκινήτου με την συγκεκριμένη προσφορά: Aegean Airlines - Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus Πουθενά δεν αναφέρονταν ότι απαιτούνται και άλλα μίλια. Αν ήταν λίγα για αυτή την προσφορά δεν ευθυνόμαστε εμείς!
Μετά απο λίγες ημέρες αφαιρέθηκαν 23000 μίλια χωρίς κάποια εξήγηση...
Η αφαίρεση μιλίων συνήθως γίνεται για παραβίαση των όρων χρήσης ή εφόσον έχει γίνει κάποιο λάθος στην απόδοση/εξαργύρωσή τους. Δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την προσφορά της Hertz, με την χρήση αυτής αντί να εξαργυρωθούν 7.500 μίλια εξαργυρώθηκαν 5.250 (30% λιγότερα). Βέβαια, απ' όσο βλέπω στους πίνακες, η εξαργύρωση στη Hertz για δύο ημέρες (που είναι η ελάχιστη κράτηση για την προσφορά) στα ηλεκτρικά οχήματα ξεκινά από 17.500 μίλια, οπότε θα εξαργύρωνες από 5.250 μίλια λιγότερο, δηλαδή 12.250 μίλια. Χμ.....
 

Dimitris211

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Η αφαίρεση μιλίων συνήθως γίνεται για παραβίαση των όρων χρήσης ή εφόσον έχει γίνει κάποιο λάθος στην απόδοση/εξαργύρωσή τους. Δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την προσφορά της Hertz, με την χρήση αυτής αντί να εξαργυρωθούν 7.500 μίλια εξαργυρώθηκαν 5.250 (30% λιγότερα). Βέβαια, απ' όσο βλέπω στους πίνακες, η εξαργύρωση στη Hertz για δύο ημέρες (που είναι η ελάχιστη κράτηση για την προσφορά) στα ηλεκτρικά οχήματα ξεκινά από 17.500 μίλια, οπότε θα εξαργύρωνες από 5.250 μίλια λιγότερο, δηλαδή 12.250 μίλια. Χμ.....
Όταν ολοκληρώθηκε η εξαργύρωση των 5250 μιλίων, στάλθηκε ο κωδικός επιβεβαίωσης και πηγαίνοντας στο γκισέ της HERTZ, παρέλαβα το αυτοκίνητο. Δεν υπήρξε καμία αναφορά για οφειλόμενα ή λάθος υπολογισμένα μίλια.
 

d'alessandro

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά υπάρχει δυνατότητα να ζητήσω παλιούς αριθμούς εισητηρίων (εντός 12μήνου), που έχω πετάξει και δεν έχω περάσει στην Aegean Miles&Bonus? Υπάρχει περίπτωση να μου τους δώσουν πχ σε επομενο τσεκ ιν ή τηλεφωνικα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Παιδιά υπάρχει δυνατότητα να ζητήσω παλιούς αριθμούς εισητηρίων (εντός 12μήνου), που έχω πετάξει και δεν έχω περάσει στην Aegean Miles&Bonus? Υπάρχει περίπτωση να μου τους δώσουν πχ σε επομενο τσεκ ιν ή τηλεφωνικα;
Αν εχεις παρει μειλ, ειναι εκει. Στο τσεκ ιν κανεις δεν θα ασχοληθει.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Παιδιά υπάρχει δυνατότητα να ζητήσω παλιούς αριθμούς εισητηρίων (εντός 12μήνου), που έχω πετάξει και δεν έχω περάσει στην Aegean Miles&Bonus? Υπάρχει περίπτωση να μου τους δώσουν πχ σε επομενο τσεκ ιν ή τηλεφωνικα;
Θα πρέπει να βρεις τους αριθμούς εισιτηρίων από τα email που έχεις λάβει, τα έχεις σβήσει; Ή από τις κάρτες επιβίβασης να βρεις τον αριθμό κράτησης, δεν θυμάμαι αν αναγράφεται και ο αριθμός εισιτηρίου.
Το αίτημα καταχώρησης γίνεται εδώ:
Είσοδος | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
Το προσωπικό στο check in δεν παρέχει υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών της αεροπορικής εταιρείας, στα γραφεία της εταιρείας στο αεροδρόμιο θα απευθυνθείς για αυτό, αν δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει το τηλεφωνικό κέντρο.
 

d'alessandro

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Επικοινώνησα με το ταξ πρακτωρείο και μου στείλαν τα εισητήρια.
Με ποιον άλλο τρόπο μπορώ να μαζέψω τα 6000 μίλια που μου μείναν; Στο σάιτ της aegean διαβάζω ότι με κάθε 1Ε στα αττικα παίρνεις 300 μίλια. Δηλαδή με 20 ευρώ αγορά καλύπτω 6000 μίλια ή κάτι κατάλαβα λάθος; Συγνώμη για την ασχετοσύνη..
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει δυνατότητα να ζητήσω παλιούς αριθμούς εισητηρίων (εντός 12μήνου), που έχω πετάξει και δεν έχω περάσει στην Aegean Miles&Bonus? Υπάρχει περίπτωση να μου τους δώσουν πχ σε επομενο τσεκ ιν ή τηλεφωνικα; Πρέπει να έχω κοντά στα 20.000 μιλια σε 9 μήνες κ εχω περάσει τα 8.000...
Τηλεφωνικα μου ειπαν κωδικους πτησης Ηταν πτησεις της Aegean. Τους ειχα πει ημερονηνια που πεταξα και δρομολογιο και αν θυμαμαι καλα στη μια πτηση ηξερα την ημερομηνια στο περιπου μια δυο μερες πανω κατω δηλαδη αλλα και παλι την βρηκαν και μου ειπαν τον κωδικο. Αυτο εγινε πριν 3 χρονια δεν ξερω αν αλλαξε κατι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Επικοινώνησα με το ταξ πρακτωρείο και μου στείλαν τα εισητήρια.
Με ποιον άλλο τρόπο μπορώ να μαζέψω τα 6000 μίλια που μου μείναν; Στο σάιτ της aegean διαβάζω ότι με κάθε 1Ε στα αττικα παίρνεις 300 μίλια. Δηλαδή με 20 ευρώ αγορά καλύπτω 6000 μίλια ή κάτι κατάλαβα λάθος; Συγνώμη για την ασχετοσύνη..
6000 μίλια που σου μείναν για τί; Δεν κάνουν όλα τα μίλια για όλους τους σκοπούς...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα όταν πετάμε με πτήση συνεργαζόμενης εταιρείας Star Alliance, ποσό καιρό κάνουν ν α περάσουν τα μίλια ;
Έχει περάσει μήνας περίπου
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom