Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.272
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα όταν πετάμε με πτήση συνεργαζόμενης εταιρείας Star Alliance, ποσό καιρό κάνουν ν α περάσουν τα μίλια ;
Έχει περάσει μήνας περίπου
Όχι πάνω από 2 εβδομάδες
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Καλησπέρα όταν πετάμε με πτήση συνεργαζόμενης εταιρείας Star Alliance, ποσό καιρό κάνουν ν α περάσουν τα μίλια ;
Έχει περάσει μήνας περίπου
Μπορείς να κάνεις αίτηση καταχώρησης μιλίων στο site της Aegean, ακόμα και αν η πτήση πραγματοποίηθηκε από άλλος μέλος της Συμμαχίας, ωστόσο, δεν αποδίδουν όλοι οι ναύλοι μίλια, οπότε, καλό θα είναι να το ελέγξεις πρώτα στο site της αεροπορικής που επέλεξες.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Μπορούν να προστεθούν μίλια από πτήσεις των παιδιών που δεν είναι μέλη στο πρόγραμμα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.771
Μπορούν να προστεθούν μίλια από πτήσεις των παιδιών που δεν είναι μέλη στο πρόγραμμα;
Οχι αλλα πρεπει να τους ανοιξεις λογαριασμο και να αρχισουν να μαζευουν. Αν θες να το τρεξεις λιγο, μπορεις να δινεις τον δικο τους αριθμο καρτας σε ψωνια που δινουν μιλια στις συνεργαζομενες επιχειρησεις. Πιανει.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μπορείς να κάνεις αίτηση καταχώρησης μιλίων στο site της Aegean, ακόμα και αν η πτήση πραγματοποίηθηκε από άλλος μέλος της Συμμαχίας, ωστόσο, δεν αποδίδουν όλοι οι ναύλοι μίλια, οπότε, καλό θα είναι να το ελέγξεις πρώτα στο site της αεροπορικής που επέλεξες.
Είχα κλείσει με ετζιαν, η πτήση ακυρώθηκε και με έστειλαν με Swiss, όποτε δε ξέρω αν θα παρω μίλια η όχι
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Είχα κλείσει με ετζιαν, η πτήση ακυρώθηκε και με έστειλαν με Swiss, όποτε δε ξέρω αν θα παρω μίλια η όχι
Τότε πρέπει να τσεκάρεις αν η κατηγορία ναύλου σου στην swiss δίνει μίλια στην aegean.
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Το βρήκα, όντως δεν δίνει…
Εγώ είχα την εντύπωση πως αν η εταιρία με υπαιτιότητα της αλλάξει το δρομολόγιο, θέση, κλπ παίρνεις τα μίλια του αρχικού ναύλου και όχι του νέου (τόσο αν είναι καλύτερα όσο και αν είναι χειρότερα).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.272
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ είχα την εντύπωση πως αν η εταιρία με υπαιτιότητα της αλλάξει το δρομολόγιο, θέση, κλπ παίρνεις τα μίλια του αρχικού ναύλου και όχι του νέου (τόσο αν είναι καλύτερα όσο και αν είναι χειρότερα).
Αυτό θα είχε ενδιαφέρον να το μάθουμε από επίσημα χείλη, αλλά περίεργο να πάρεις μίλια που δεν πεταξες
 
D

Delmem38110

Guest
Αυτό θα είχε ενδιαφέρον να το μάθουμε από επίσημα χείλη, αλλά περίεργο να πάρεις μίλια που δεν πεταξες
ένα παράδειγμα που δεν παίρνεις τα μίλια εξαργύρωσης, αναβάθμισης της αρχικής κράτησης αλλά αυτά της καινούρια πτήσης (όπου αποδίδονται).
Θεσσαλονίκη Αμβούργο πριν χρόνια ακυρώθηκε και μπήκαμε στο Θεσσαλονίκη Αθήνα Μόναχο Αμβούργο.
πήραμε μίλια για Θεσσαλονίκη Αθήνα (που δεν έπρεπε), και Αθήνα Μόναχο αλλά όχι Μόναχο Αμβούργου που έγινε με λουφτχανσα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Εγώ είχα την εντύπωση πως αν η εταιρία με υπαιτιότητα της αλλάξει το δρομολόγιο, θέση, κλπ παίρνεις τα μίλια του αρχικού ναύλου και όχι του νέου (τόσο αν είναι καλύτερα όσο και αν είναι χειρότερα).
Αλλαγή δρομολογίου ή και αλλαγή εταιρείας/εταιρειών;Στην αλλαγή εταιρειών δεν νομίζω να ισχύει γιατι αν θυμάμαι καλά πριν αρκετά χρόνια όταν πέταξα με άλλη εταιρεία της συμμαχίας πήρα αυτά που έδινε η εταιρεία που έκανε την πτήση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom