Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Και σε εμένα 15% μου βγήκε! Κρίμα που είχα βγάλει 5 ημέρες νωριτερα αεροπορικό για Βενετία (είχα βέβαια promo code 10% που χρησιμοποίησα για αυτό το εισιτήριο, οπότε μικρό το κακό). Δεν πειράζει, σε επόμενο ταξίδι.😉
Επί τη ευκαιρία, λύστε μου μια απορία: όταν χρησιμοποιείς κάποιο promo code, δεν σου δίνει ταυτόχρονα το σύστημα τη δυνατότητα το να κάνεις χρήση miles and cash? Ρωτάω γιατί όταν το Μάρτιο έκλεισα εισιτήρια μετ' επιστροφής για Αλεξανδρούπολη (από την εφαρμογή στο κινητό), μπόρεσα να κάνω πριν την πληρωμή, εξαργύρωση όσων μιλίων ήθελα. Αντίθετα την προηγούμενη εβδομάδα στην αγορά του εισιτηρίου για Βενετία, δεν μου έδωσε το σύστημα αυτή τη δυνατότητα. Να έφταιγε μήπως το ότι υπήρχε ήδη ένας promo code?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.458
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Και σε εμένα 15% μου βγήκε! Κρίμα που είχα βγάλει 5 ημέρες νωριτερα αεροπορικό για Βενετία (είχα βέβαια promo code 10% που χρησιμοποίησα για αυτό το εισιτήριο, οπότε μικρό το κακό). Δεν πειράζει, σε επόμενο ταξίδι.😉
Επί τη ευκαιρία, λύστε μου μια απορία: όταν χρησιμοποιείς κάποιο promo code, δεν σου δίνει ταυτόχρονα το σύστημα τη δυνατότητα το να κάνεις χρήση miles and cash? Ρωτάω γιατί όταν το Μάρτιο έκλεισα εισιτήρια μετ' επιστροφής για Αλεξανδρούπολη (από την εφαρμογή στο κινητό), μπόρεσα να κάνω πριν την πληρωμή, εξαργύρωση όσων μιλίων ήθελα. Αντίθετα την προηγούμενη εβδομάδα στην αγορά του εισιτηρίου για Βενετία, δεν μου έδωσε το σύστημα αυτή τη δυνατότητα. Να έφταιγε μήπως το ότι υπήρχε ήδη ένας promo code?
Ναι, δεν μπορείς να κάνεις εξαργύρωση αν έχεις χρησιμοποιήσει εκπτωτικο κωδικό. Το λέει στους όρους:

13. Δεν υπάρχει δυνατότητα εξαργύρωσης Μιλίων μέσω της υπηρεσίας Miles+Cash, εφόσον έχει εισαχθεί εκπτωτικός κωδικός στο πεδίο «Εκπτωτικός Κωδικός και Credit Voucher» στην αρχή της κράτησης.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Και σε εμένα 15% μου βγήκε! Κρίμα που είχα βγάλει 5 ημέρες νωριτερα αεροπορικό για Βενετία (είχα βέβαια promo code 10% που χρησιμοποίησα για αυτό το εισιτήριο, οπότε μικρό το κακό). Δεν πειράζει, σε επόμενο ταξίδι.😉
Επί τη ευκαιρία, λύστε μου μια απορία: όταν χρησιμοποιείς κάποιο promo code, δεν σου δίνει ταυτόχρονα το σύστημα τη δυνατότητα το να κάνεις χρήση miles and cash? Ρωτάω γιατί όταν το Μάρτιο έκλεισα εισιτήρια μετ' επιστροφής για Αλεξανδρούπολη (από την εφαρμογή στο κινητό), μπόρεσα να κάνω πριν την πληρωμή, εξαργύρωση όσων μιλίων ήθελα. Αντίθετα την προηγούμενη εβδομάδα στην αγορά του εισιτηρίου για Βενετία, δεν μου έδωσε το σύστημα αυτή τη δυνατότητα. Να έφταιγε μήπως το ότι υπήρχε ήδη ένας promo code?
ΥΓ. Το miles and cash είναι πέταμα μιλίων, καλύτερα εξαργύρωση σε ολόκληρη την πτήση, παρά miles and cash..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μίλησα με Aegean το μεσημέρι και μου είπαν πως έχει θέμα και το επιδιορθώνουν! Μου είπε ότι θα λειτουργεί μάλλον από Πέμπτη 14/04
Έχει τσεκάρει κανένας αν λειτουργεί η έκπτωση;
Όχι τίποτ' άλλο, ευκαιρία ψάχνουμε να κλείσουμε κάτι. :cool:
 

jerry727

Member
Μηνύματα
26
Likes
36
Έχει τσεκάρει κανένας αν λειτουργεί η έκπτωση;
Όχι τίποτ' άλλο, ευκαιρία ψάχνουμε να κλείσουμε κάτι. :cool:
Λειτουργεί από χθες που δοκίμασα. Συνδυαστικά με το 30% που έπαιζε από/προς τους νέους προορισμούς ήταν καλά!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δυστυχώς μόλις βγήκε το 30% έκλεισα για να προλάβω κι έχασα το 15%.. Τέλος πάντων. To 15% εφαρμόζεται ανά εισιτήριο ή ανά κράτηση; Εγώ συνήθως κάνω κράτηση για 5 εισιτήρια.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
787
Δυστυχώς μόλις βγήκε το 30% έκλεισα για να προλάβω κι έχασα το 15%.. Τέλος πάντων. To 15% εφαρμόζεται ανά εισιτήριο ή ανά κράτηση; Εγώ συνήθως κάνω κράτηση για 5 εισιτήρια.
Στο σύνολο των εισιτηρίων της κράτησης
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Δυστυχώς μόλις βγήκε το 30% έκλεισα για να προλάβω κι έχασα το 15%.. Τέλος πάντων. To 15% εφαρμόζεται ανά εισιτήριο ή ανά κράτηση; Εγώ συνήθως κάνω κράτηση για 5 εισιτήρια.
Σημερα τσεκαρα τα εισιτηρια που ειχα βρει σε προσφορα χθες. Αυξηθηκε η τιμη κατα 15%!
Σωστοι....
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
7.981
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Αφού εσύ είσαι παλιά ! ...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ρε παιδιά ψάχνω να δω που να εξαργυρώσω το κουπόνι με το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο συνοδού, αλλά δεν συμφέρει τίποτα...Χίλιες φορές με τα μίλια ! Π.χ (λέμε τώρα) για Μάλτα με μίλια βγαίνει 105ΕΥΡΩ και με το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο 179ΕΥΡΩ...
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Ρε παιδιά ψάχνω να δω που να εξαργυρώσω το κουπόνι με το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο συνοδού, αλλά δεν συμφέρει τίποτα...Χίλιες φορές με τα μίλια ! Π.χ (λέμε τώρα) για Μάλτα με μίλια βγαίνει 105ΕΥΡΩ και με το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο 179ΕΥΡΩ...
Ε κάπου που δε θα βρισκεις με μίλια τις συγκεκριμένες ημερομηνίες που ψάχνεις, ή κάτι πολύ ακριβό - μακρινό που θα πρέπει να δώσεις όλα σου τα μίλια. Επίσης τα μίλια δεν είναι δώρο, έχουν κάποια αξία, ενώ το κουπόνι μιας και το έχεις δε χάνεις κάτι να το δώσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom