Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Και εγώ ήθελα να το ρωτησω, γιατί την τελευταια φορά ενώ είχε ανοιξει το καινούριο πήγα στο παλιο αφου ταξιδευα εντός Σένγκεν. Μπορείς να πας κανονικά στο άλλο αφου περάσεις τον έλεγχο για εκτός και στη συνεχεια για να πας στην πύλη σου περνάς ξανα τον έλεγχο για εντός Σένγκεν;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Και εγώ ήθελα να το ρωτησω, γιατί την τελευταια φορά ενώ είχε ανοιξει το καινούριο πήγα στο παλιο αφου ταξιδευα εντός Σένγκεν. Μπορείς να πας κανονικά στο άλλο αφου περάσεις τον έλεγχο για εκτός και στη συνεχεια για να πας στην πύλη σου περνάς ξανα τον έλεγχο για εντός Σένγκεν;
Δεν ξέρω αν θα σου επιτρέψουν να περάσεις από εκεί αφού η πτήση σου είναι για εκτός Σένγκεν.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τώρα δεν ξέρω που ταιριάζει να γραφτεί αλλά πήγε κανένας στο καινούριο lounge της Aegean; Λέει τίποτα από άποψη ηρεμίας, φαγητού, κόσμου;
Ναι, έκανα ένα πέρασμα την Παρασκευή. Μακράν πιο ευρύχωρο, μα άνετα καθίσματα και τραπέζια, θυμίζει τα μεγάλα lounge στα Ευρωπαϊκά κι όχι μόνο αεροδρόμια. Καφές (με κυρία που τον φτιάχνει), βουτήματα, ζεστά πιάτα (3-4 επιλογές), κρασιά/ποτά, όλα βελτιωμένα σε σχέση με το παλιό.
Όμως: Ελάχιστες τουαλέτες (3 ανδρικές, στις γυναικείες δε μπήκα), έλλειψη δωματίου για ντους (μόνο ένα changing room έχει), τρεκ για να φτάσεις (είναι στον τρίτο όροφο, αφού διατρέξεις πρώτα όλο το φιδάκι των duty free), εναλλασόμενες οθόνες πληροφοριών με πληροφορίες πτήσεων (χάθηκε ο κόσμος να βάλουν 2-3 σταθερά monitors να βρίσκεις την πτήση σου και να εστιάζεις χωρίς πίεση ότι θα αλλάξει η οθόνη, τώρα που έχουν χώρο;) και barcode scanners που δουλεύουν... με τη δεύτερη προσπάθεια. Και κάπως απρόσωπο, πολλά πράγματα γίνονται πλέον ηλεκτρονικά.
Overall βέβαια το ισοζύγιο είναι ισχυρά θετικό, μεγάλη βελτίωση από το προηγούμενο extra Schengen, αλλά δε έκλεινα και κάποιο εισιτήριο ειδικά για να το μπορέσω να το επισκεφτώ...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ξερουμε ποσο καιρο κανουν να πιστωθουν μιλια απο πτηση με συνεργαζομενη εταιρεια;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Τώρα δεν ξέρω που ταιριάζει να γραφτεί αλλά πήγε κανένας στο καινούριο lounge της Aegean; Λέει τίποτα από άποψη ηρεμίας, φαγητού, κόσμου;
Και εγώ ήθελα να το ρωτησω, γιατί την τελευταια φορά ενώ είχε ανοιξει το καινούριο πήγα στο παλιο αφου ταξιδευα εντός Σένγκεν. Μπορείς να πας κανονικά στο άλλο αφου περάσεις τον έλεγχο για εκτός και στη συνεχεια για να πας στην πύλη σου περνάς ξανα τον έλεγχο για εντός Σένγκεν;
Την προηγούμενη εβδομάδα ήμασταν εκεί. 3 φώτο για να καταλάβετε στο περίπου.

20220509_072337.jpg

20220509_073014.jpg

20220509_072319.jpg


Όπως είπε και ο @taver πράγματι αρκετά ευρύχωρο.

Να είναι καλά η Silver βαθμίδα που και εμείς οι απλοί θνητοί ζήσαμε την εμπειρία 😀
 
Μηνύματα
98
Likes
570
Πάλι θέμα.

Δεν μπορώ να μπώ διότι στο σύνδεσμο Ανάκτηση κωδικού πρόσβασης
μου βάζει αυτό

401 - Unauthorized: Access is denied due to invalid credentials.
You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.

Δεύτερη φορά μου γίνεται.
Σωστά έβαλα τα στοιχεία μου αλλά τέσπα .....
Παλαιότερα πριν εμφάνιση κορωνοϊού δεν είχα σχεδόν ποτέ θέματα.

Βαρύνεται το σύστημα με χιλιάδες μίλια και θα ήθελα τώρα το καλοκαίρι να το αδυνατίσω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Βαρύνεται το σύστημα με χιλιάδες μίλια και θα ήθελα τώρα το καλοκαίρι να το αδυνατίσω.
Εμένα πάλι αδυνάτισε αρκετά με τον Covid, που έπρεπε όλα να κλείνονται super flex, και έχω καθήκον πάλι να το ενισχύσω.. Τώρα έχω περίπου 100.000 μίλια λιγότερα από όσα είχα στο τέλος του 2019...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμένα πάλι αδυνάτισε αρκετά με τον Covid, που έπρεπε όλα να κλείνονται super flex, και έχω καθήκον πάλι να το ενισχύσω.. Τώρα έχω περίπου 100.000 μίλια λιγότερα από όσα είχα στο τέλος του 2019...
Ζεις ένα δράμα. Να κάνουμε ερανο;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.198
Αν δεν ακούσουμε το νούμερο(το παλιό ή το καινούριο) δεν θα πάρουμε.... :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.656
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom