Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

D

Delmem38110

Guest
"Πιο όμορφη μεταχείριση για την μπίζνες"!!! :eek:
Όπως;

Να σας πηγαίνει με διακτινισμό στη θέση σας για να μην μπλέκεστε με το gold τσούρμο και την economy πλεμπαρϊα;
Γιατί ρε παιδιά δεν πετάτε με το λίαρ τζετ σας και καταδέχεστε να ταξιδεύετε με τους economy επιβάτες;...
Απορία μιας economy plus επιβάτισσας μπλε βαθμίδας....
αγαπητή Έλενα.
δεν μίλησα προσωπικά, απλά έκανα μια παρατήρηση σε αυτό που είδα.
(εσύ με στόχευσες κατηγοριοποιώντας με, δεν είναι ότι καλύτερο.)

υπάρχουν άτομα που πληρώνουν για να έχουν περισσότερη άνεση και καλύτερη μεταχείριση.
αυτό εγώ δεν το είδα στην συγκεκριμένη υπηρεσία.

τώρα το τι κάνει ο καθένας με το πορτοφόλι του (και όχι μόνο) είναι δικαίωμα του και δεν πρέπει να ενδιαφέρει τρίτους.
φιλικά.
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Στην ενότητα Aegean YourWay, απατώντας τις καινουργίες ερωτήσεις του ερωτηματολογίου, σας δίνει 1000 μίλια εξαργύρωσης.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στην ενότητα Aegean YourWay, απατώντας τις καινουργίες ερωτήσεις του ερωτηματολογίου, σας δίνει 1000 μίλια εξαργύρωσης.
Ευχαριστούμε, αλλά έχει ήδη υπάρξει ενημέρωση σε προηγούμενο ποστ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.936
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
"Πιο όμορφη μεταχείριση για την μπίζνες"!!! :eek:
Όπως;

Να σας πηγαίνει με διακτινισμό στη θέση σας για να μην μπλέκεστε με το gold τσούρμο και την economy πλεμπαρϊα;
Γιατί ρε παιδιά δεν πετάτε με το λίαρ τζετ σας και καταδέχεστε να ταξιδεύετε με τους economy επιβάτες;...
Απορία μιας economy plus επιβάτισσας μπλε βαθμίδας....
Όχι ντάξει μωρέ, ότι κι αν πλήρωσες, μείνε στο τέλος της ουράς (και πήγαινε επομένως αναγκαστικά όρθιος αν επιβιβάζουν με λεωφορείο).

Δεν είναι "καλύτερος" αυτός που πετάει business. Δεν είναι κάποιο "ταξικό" προνόμιο. Μπλαζέ υφάκια και αντίστοιχα ταξικό μίσος δε χωράνε εδώ. Είναι απλά ένα επί πληρωμή service από την αεροπορική,με συγκεκριμένες προδιαγραφές και συγκεκριμένο σκοπό. Κάποιοι το χρειάζονται, για διάφορους λόγους ο καθένας. Π.χ. κάποιοι δεν αντέχουν την ορθοστασία ή (σε μακρύτερες πτήσεις) έχουν ανάγκη κάποιο από τα ειδικά γεύματα που προσφέρονται στη business (λόγω διαιτολογικών απαιτήσεων). Άλλοι πάλι έχουν να κάνουν ολόκληρη μετακόμιση και χρειάζονται τη δυνατότητα μεταφοράς επιπλέον αποσκευών. Ή προ ημερών που χρειαζόταν να μιλάω στο κινητό κατά το boarding για σοβαρό θέμα στη δουλειά μου, το εκτίμησα που δεν αναγκάστηκα να περιμένω ουρά. Το αν η business class αξίζει ή όχι τα επιπλέον χρήματα/μίλια/κουπόνια/..., αυτό αφορά την τσέπη του καθενός και μόνο αυτή.

Αν στις 25/4 (Δευτέρα του Πάσχα) που πήρα την απογευματινή πτήση Βρυξέλλες - Αθήνα της Aegean είχα πληρώσει με χρήματα από την τσέπη μου το Business class εισιτήριο, θα είχα στείλει επιστολές διαμαρτυρίας στην Aegean και θα ζήταγα τα χρήματά μου πίσω. Οι επιβάτες στο group 1 ("Οικογένειες με μικρά παιδιά") που έπρεπε να επιβιβαστούν πριν από το Group 2 (Business class + Gold) ήταν... 57 άτομα. Δηλαδή, ουσιαστικά, το (πληρωμένο) προνόμιο της προτεραιότητας στην επιβίβαση πάει περίπατο. Ε, ναι, σηκώνει βελτίωση το προϊόν της business class, αν μη τι άλλο στο συγκεκριμένο σημείο είναι χειρότερο από τις άλλες εταιρίες της συμμαχίας που προσφέρουν παρόμοιο service (όμιλος Lufthansa, Turkish κλπ).
 
D

Delmem38110

Guest
Οι επιβάτες στο group 1 ("Οικογένειες με μικρά παιδιά") που έπρεπε να επιβιβαστούν πριν από το Group 2 (Business class + Gold) ήταν... 57 άτομα.
αυτό είναι ένα θέμα που η αιγαίου πρέπει να δει.
το κάνουν για να επιταχύνουν την επιβίβαση και να μειώσουν την ταλαιπώρια στα βρέφη και στους γονείς προφανώς, αγνοώντας όμως επιμελώς ότι κάποιος άλλος πλήρωσε για να έχει αυτό το προνόμιο.
κατά την αποβίβαση έχουν άψογο σέρβις με λεωφορείο αποκλειστικά για μπίζνες στην Ελλάδα.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
1.653
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έχω αγανακτήσει με τη Aegean. Έβγαλα ένα εισιτήριο με μίλια, τα σχέδια μου άλλαξαν. και θέλω να το ακυρώσω. Έχω δοκιμάσει εδώ και 2 εβδομάδες, και στούς 2 αριθμούς τηλεφώνου (από σταθερό - κινητό) και η αναμονή είναι 20 λεπτά και αφού περάσουν τα 20 λεπτά κλείνει η γραμμή.
Γνωρίζεται κάποιος άλλον τρόπο να μην χάσω τα μίλια μου;
Για τους φόρους δε με νοιάζει γιατί είναι 12,5 ευρώ και θα πρέπει να πληρώσω και έξτρα για την ακύρωση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.000
Likes
40.902
Έχω αγανακτήσει με τη Aegean. Έβγαλα ένα εισιτήριο με μίλια, τα σχέδια μου άλλαξαν. και θέλω να το ακυρώσω. Έχω δοκιμάσει εδώ και 2 εβδομάδες, και στούς 2 αριθμούς τηλεφώνου (από σταθερό - κινητό) και η αναμονή είναι 20 λεπτά και αφού περάσουν τα 20 λεπτά κλείνει η γραμμή.
Γνωρίζεται κάποιος άλλον τρόπο να μην χάσω τα μίλια μου;
Για τους φόρους δε με νοιάζει γιατί είναι 12,5 ευρώ και θα πρέπει να πληρώσω και έξτρα για την ακύρωση.
Το μεταθετεις σε μεταγενεστερη ημερομηνια απο το manage booking και παρατεινεις τον χρονο που θες για να βγαλεις γραμμη. Ακομη και στις πιο δυσκολες περιοδους, Σαββατο βραδυ προς ξημερωμα Κυριακης το σηκωναν.

Εγω πλεον τα μεταθετω χειμωνα και μετα θα ξσναμετατεθουν για καλοκαιρι του 23 για να μην καιμε τα 20ρικα αδικα.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
1.653
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Πας στο λογαριασμό σου και είναι κάτω δεξιά μετά την Κάρτα Aegean Visa.
 

Sexyflyer

Member
Μηνύματα
13
Likes
11
Το βρήκα! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ evi01!

Άσχετο αλλα αυτό που για να συνδεθείς από τον υπολογιστή σου, πρέπει κάθε φορά να βάλεις και το 6-ψήφιο που ουτε copy paste δεν μπορείς να κάνεις, μου φαίνεται παράλογο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Έχω αγανακτήσει με τη Aegean. Έβγαλα ένα εισιτήριο με μίλια, τα σχέδια μου άλλαξαν. και θέλω να το ακυρώσω. Έχω δοκιμάσει εδώ και 2 εβδομάδες, και στούς 2 αριθμούς τηλεφώνου (από σταθερό - κινητό) και η αναμονή είναι 20 λεπτά και αφού περάσουν τα 20 λεπτά κλείνει η γραμμή.
Γνωρίζεται κάποιος άλλον τρόπο να μην χάσω τα μίλια μου;
Για τους φόρους δε με νοιάζει γιατί είναι 12,5 ευρώ και θα πρέπει να πληρώσω και έξτρα για την ακύρωση.
Δεν δοκιμάζεις καμια κουλή ώρα; Ή πολύ νωρίς ή αργά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.655
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom