Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα ! Προσπαθώ και εγώ να καταχωρήσω το κουπόνι για upfront θέση και ενώ το βάζω και μηδενίζει το ποσό στο τελευταίο βήμα μου γράφει ο τρόπος πληρωμής σας δεν είναι διαθέσιμος για αυτή τη κράτηση…
η κράτηση πρέπει να έχει γίνει από σένα μέσα από το σαϊτ της αιγαίου, που πρέπει να είσαι και ο κάτοχος της πιστωτικής κάρτας (όχι από κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο για σένα) με τον αριθμό miles & bonus καταχωρημένο. αν σε περίπτωση δεν περνάει πάρτους τηλέφωνο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Καλημέρα ! Προσπαθώ και εγώ να καταχωρήσω το κουπόνι για upfront θέση και ενώ το βάζω και μηδενίζει το ποσό στο τελευταίο βήμα μου γράφει ο τρόπος πληρωμής σας δεν είναι διαθέσιμος για αυτή τη κράτηση…
Έχεις βγάλει με εκπτωτικό κωδικό το εισιτήριο. Γιατί σε εισιτήριο 1+1 που προσπάθησα να χρησιμοποιήσω και εγώ το κωδικό για upfront θεση σε αντιθεση με τα παιδιά που γράφουν ότι γίνεται δε πέρναγε, μου μηδένιζε τη χρέωση σαν έγκυρος κωδικός αλλά δε με άφηνε να ολοκληρώσω. Και μετά από πολλές επικοινωνίες με aegean με πήραν πίσω ότι δε γίνεται επειδή έχει χρησιμοποιηθεί στην ίδια κράτηση άλλος κωδικός της premium visa.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Έχεις βγάλει με εκπτωτικό κωδικό το εισιτήριο. Γιατί σε εισιτήριο 1+1 που προσπάθησα να χρησιμοποιήσω και εγώ το κωδικό για upfront θεση σε αντιθεση με τα παιδιά που γράφουν ότι γίνεται δε πέρναγε, μου μηδένιζε τη χρέωση σαν έγκυρος κωδικός αλλά δε με άφηνε να ολοκληρώσω. Και μετά από πολλές επικοινωνίες με aegean με πήραν πίσω ότι δε γίνεται επειδή έχει χρησιμοποιηθεί στην ίδια κράτηση άλλος κωδικός της premium visa.
Τον Μάιο έβγαλα 1+1 εισιτήριο, αμέσως μετά τη αγορά έβαλα επιτυχώς τον κωδικό για τις upfront θέσεις από τη διαχείριση. Δούλεψε κανονικά.
Σε άλλη περίπτωση, στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι για τον κωδικό που αφορά τις αποσκευές έπρεπε να τον καταχωρήσω κατά τη διάρκεια της κράτησης. Μόλις κλείσαμε το τηλέφωνο, έκανα 2 φορές (για πηγαίνε-έλα) την διαδικασία και επίσης δούλεψε!
Συνεπώς, πολλές φορές δεν ισχύουν αυτά που λένε στο τηλέφωνο. Ωστόσο, είχα προσπαθήσει και εγώ να βάλω τα κουπόνια για τις upfront σε άλλη κράτηση που είχα και όντως είχα και εγώ πρόβλημα!
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Τον Μάιο έβγαλα 1+1 εισιτήριο, αμέσως μετά τη αγορά έβαλα επιτυχώς τον κωδικό για τις upfront θέσεις από τη διαχείριση. Δούλεψε κανονικά.
Σε άλλη περίπτωση, στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι για τον κωδικό που αφορά τις αποσκευές έπρεπε να τον καταχωρήσω κατά τη διάρκεια της κράτησης. Μόλις κλείσαμε το τηλέφωνο, έκανα 2 φορές (για πηγαίνε-έλα) την διαδικασία και επίσης δούλεψε!
Συνεπώς, πολλές φορές δεν ισχύουν αυτά που λένε στο τηλέφωνο. Ωστόσο, είχα προσπαθήσει και εγώ να βάλω τα κουπόνια για τις upfront σε άλλη κράτηση που είχα και όντως είχα και εγώ πρόβλημα!
Oxi ανέφερα ότι δοκίμασα άπειρες φορές να το περάσω μέσα δε γινόταν και πήρα την εξυπηρετηση μου είπαν θα το ελέγξουν η θα με καλέσουν να το κάνουμε τηλεφωνικά και μετά με πήραν ότι λόγω αυτού (κωδικού 1+1) δε γίνεται. Το είχα διαβάσει ότι μπορείς εδώ αλλα δυστυχώς σε μένα δεν έπιασε όσες φορές κι αν το προσπάθησα και δοκίμαζα 3-4 μέρες αλλα τιποτα. Τι να πω μακαρι να έτυχε θα φανεί την επόμενη φορά
 

Sexyflyer

Member
Μηνύματα
13
Likes
11
Περίεργο! Χτες το δοκίμασα και δούλεψε όπως με συμβούλεψαν εδώ!

Δέχτηκε το κουπόνι upfront και το πρόσθεσα στον συνεπιβάτη που είχα κλείσει το 1+1. Αυτό ειναι ακόμα πιο περίεργο γιατί στους όρους αναφέρει οτι μονο εγώ μπορώ να το χρησιμοποίησω!
 
D

Delmem38110

Guest
Περίεργο! Χτες το δοκίμασα και δούλεψε όπως με συμβούλεψαν εδώ!

Δέχτηκε το κουπόνι upfront και το πρόσθεσα στον συνεπιβάτη που είχα κλείσει το 1+1. Αυτό ειναι ακόμα πιο περίεργο γιατί στους όρους αναφέρει οτι μονο εγώ μπορώ να το χρησιμοποίησω!
δεν είναι περίεργο.
είναι κράτηση αγορασμένη από σένα.
 

funtukaki

Member
Μηνύματα
61
Likes
51
To πρόγραμμα miles & bonus δίνει δωρεάν την platinum κάρτα RED BY DUFRY για 1 χρόνο.
Κερδίστε 10% έκπτωση στα Duty Free καταστήματα ανά τον κόσμο! | Miles+Bonus
Το ενδιαφέρον της platinum κάρτας, είναι ότι υπόσχεται πρόσβαση σε lounge, χωρίς όμως να μπορέσω να βρω περισσότερες λεπτομέρειες για τα ελληνικά αεροδρόμια.
Την χρησιμοποιεί κάποιος και μπορεί να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες;
Amazing: 900 Lounges worldwide for $10/Visit (Partially Even for Free)
Gratis RED Platinum Status - Lounge-Zugang, Avios sammeln und weitere Vorteile


παιδια εχει παρει και κπ αλλος την platinum κάρτα RED BY DUFRY για να μας πει αν αξιζει?
*τους εχω στειλει email και αναμενω διευκρινήσεις για τα Lounges.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω.

Σε πτήση που έχεις κλείσει εξαργυρώνοντας μίλια κερδίζεις κανονικά μίλια ;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom