Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Συνέχεια...
Μετά από μερικές ώρες και αφού δεν έγινε καμία αλλαγή, πήρα ξανά τηλ και μου είπαν θέλει 1 -2 μέρες να το δει το αρμόδιο τμήμα. Κοινώς ταλαιπωρία, αναμονή στο τηλέφωνο κι επειδή η πτήση μου είναι στα πολύ κοντά και ήθελα και εισιτήριο ΚΤΕΛ, έστειλα ξανα μειλ να το αφήσουν ως έχει.
Δεν κατάλαβα όμως τον λόγο που ξαφνικά δεν μπορούσα να διαχειριστώ την κράτησή μου και γιατί δημιουργήθηκε αυτή η κατάσταση.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
πέρασμα καρακορουμ
προσφατα ειχε ...χαρισει το προγραμμα της aegean 15% (your way ) εκπτωση στην επομενη αγορα εισιτηριου . προσπαθησα δυο φορες να βαλω τον εκπτωτικο κωδικο αλλα δεν τον αναγνωριζε . εχει τυχει και σε αλλους αυτο ???
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.052
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
προσφατα ειχε ...χαρισει το προγραμμα της aegean 15% (your way ) εκπτωση στην επομενη αγορα εισιτηριου . προσπαθησα δυο φορες να βαλω τον εκπτωτικο κωδικο αλλα δεν τον αναγνωριζε . εχει τυχει και σε αλλους αυτο ???
Ισχυει για πτησεις μεχρι 31/10
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Λοιπόν. Υπάρχει πρόβλημα. Δεν μπόρεσαν να το λύσουν.
Κατ εξαίρεση μου ειπαν θα γίνει η αλλαγή χωρίς προμήθεια των 20ευρώ. Να στείλω μειλ στο [email protected] με τίτλο ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΚΡΑΤΗΣΗΣ.
Πήρα κι εγώ πριν λίγο για το ίδιο θέμα και προσπαθούσε να με πείσει ο υπαλληλος ότι εγώ κάτι κάνω λάθος και δε βλέπει κανένα πρόβλημα... Και μου έλεγε χαζά να δοκιμάσω από άλλο υπολογιστή και χωρίς να έχω κάνει login στο λογαριασμό μου κάτι που φυσικά και δεν αλλάζει κάτι, πάλι το ίδιο μήνυμα βγάζει προφανώς. Και μετά επέμενε να μου κάνει αυτός αλλαγή αν θέλω και να παίρνω αργά να μην έχει αναμονή (επειδή του είπα ότι θέλω online για να με περιμένω μια ώρα αναμονή όταν χρειαστεί)
Το mail στο έδωσαν αυτοί; να στείλω ένα screenshot να το το ελέγξουν αν είναι
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ερώτηση ως νέος gold member Miles and bonus:
Το δικαίωμα δωρεάν εισόδου σε lounge ισχύει μόνο στην αρχική πτήση ή και σε όλες τις ανταποκρίσεις (με εταιρείες της συμμαχίας)?
Σε μέλη της συμμαχίας εκτός Aegean φαίνεται αυτόματα σε αυτούς ότι είσαι gold star alliance (ακόμη κι αν η κράτηση έγινε πριν τη μετατροπή σε gold)?
Δωρεάν αποσκευή εκτός Aegean έχουμε και στις λοιπές εταιρείες ή ισχύει κατά περίπτωση?
Ευχαριστώ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.299
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ερώτηση ως νέος gold member Miles and bonus:
Το δικαίωμα δωρεάν εισόδου σε lounge ισχύει μόνο στην αρχική πτήση ή και σε όλες τις ανταποκρίσεις (με εταιρείες της συμμαχίας)?
Σε μέλη της συμμαχίας εκτός Aegean φαίνεται αυτόματα σε αυτούς ότι είσαι gold star alliance (ακόμη κι αν η κράτηση έγινε πριν τη μετατροπή σε gold)?
Δωρεάν αποσκευή εκτός Aegean έχουμε και στις λοιπές εταιρείες ή ισχύει κατά περίπτωση?
Ευχαριστώ
Σε όλα
Φαίνεται
Ναι, σε όλες.

Ναι σε όλα, που έλεγε και ο Καμμένος όταν ήταν πιο τροφαντος.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Η Autohellas(Aegean/Βασιλάκης) εξαγοράζει τον franchiser της Hertz στην Πορτογαλία.Λογικά θα επεκταθεί και εκεί η συγκέντρωση/εξαργύρωση μιλίων όπως γίνεται και στις άλλες χώρες(Κύπρο,Βουλγαρία,Σερβία κτλ) που έχει τα δικαιώματα Hertz η Autohellas.

H Autohellas του Ομίλου Βασιλάκη εξαγοράζει την πορτογαλική HR Automóveis έναντι 31,5 εκατ. ευρώ - Metaforespress
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Θέλω να κλείσω ένα εισιτήριο με τα μίλια που έχω μαζέψει για τον Μάρτιο αλλά επειδή το χρονικό διάστημα είναι αρκετό απο τώρα μέχρι το Μάρτιο, πώς θα ξέρω αν θα έχω τη δυνατότητα να το αλλάξω το εισιτήριο? (π.χ. μπορώ να βγάλω εισιτήριο flex με τα μίλια??)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Θέλω να κλείσω ένα εισιτήριο με τα μίλια που έχω μαζέψει για τον Μάρτιο αλλά επειδή το χρονικό διάστημα είναι αρκετό απο τώρα μέχρι το Μάρτιο, πώς θα ξέρω αν θα έχω τη δυνατότητα να το αλλάξω το εισιτήριο? (π.χ. μπορώ να βγάλω εισιτήριο flex με τα μίλια??)
Μονο flex δινουν με μιλια. Κλεισε.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Με ενεργή πτήση aegean (όχι business) κι έχοντας κουπόνι για δωρεάν είσοδο στο lounge της, μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο αεροδρόμιο του Βερολίνου σε κάποιο άλλο μέλος της star alliance, γιατί δεν έχει η aegean lounge; Έχω διαβάσει εδώ για την Αθήνα ότι μπαίνεις σε όποιο μέλος θες, αλλά έχοντας business εισιτήριο.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Με ενεργή πτήση aegean (όχι business) κι έχοντας κουπόνι για δωρεάν είσοδο στο lounge της, μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο αεροδρόμιο του Βερολίνου σε κάποιο άλλο μέλος της star alliance, γιατί δεν έχει η aegean lounge; Έχω διαβάσει εδώ για την Αθήνα ότι μπαίνεις σε όποιο μέλος θες, αλλά έχοντας business εισιτήριο.
Αν εννοείς το κουπόνι της silver βαθμίδας όχι, το γράφει στους όρους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom