Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

pan82

Member
Μηνύματα
624
Likes
774
έκανα ακύρωση μπίζνες εισιτηρίου με μίλια και ταυτόχρονα ζήτησα να μου δώσουν τις μπίζνες θέσεις σε αγορασμένο εισιτήριο πάλι στο όνομα μου με δυο κουπόνια αναβάθμισης στην ίδια ημερομηνία με τις ίδιες πτήσεις. και το κάνανε. ακύρωσαν, δέσμευσαν και έδωσαν πίσω τις θέσεις.
το είχα ξεκαθαρίσει πως αν δεν γινόταν να μην έκαναν την ακύρωση.
ως γνωστό οι θέσεις μπίζνες με μίλια είναι οι ίδιες που δίνουν με κουπόνια.
αν ακυρώσεις εισιτήριο με μίλια συνήθως δεν ξαναεμφανίζονται οι θέσεις ειδικά αν υπάρχει ουρά,
εξαρτάτε πως θα χειριστεί λεκτικά το θέμα της αλλαγής ο κύριος από πάνω.
αλλά γίνετε άνετα.
Ωραίο νέο αυτό, ξέρω ότι πολλές φορές οι θέσεις που ακυρώνεις δεν εμφανίζονται στα μίλια ξανα όπως είπε και η paefstra γι αυτό ρώτησα αν το κάνεις επιτόπου ακύρωση και έκδοση μήπως εκεί στο κάνουν. Ευχαριστώ πάντως απλα επειδή η αλλαγή είναι ακόμα στο μέλλον θα ενημέρωσω αν τελικά γίνει η όχι
 

pan82

Member
Μηνύματα
624
Likes
774
Μετα μπορει, δηλαδη? Αν κλεισω σημερα, μπορω να τα αλλαξω δωρεαν σε λιγες μερες?
Kαι τελικά σήμερα όλα δουλεύουν και πάλι ρολόι...
Τα παλιά εισιτήρια με μίλια αλλάζουν κανονικά όπως και πριν αλλά και όσα έβγαλα με τη προσφορά 30% επίσης αλλάζουν κανονικότατα online και δωρεάν. Σου βγάζει απλώς τα επιπλέον μίλια που θα δώσεις και σε προχωράει κανονικά μέχρι τη τελική επιβεβαίωση όπως είδα ούτε σφάλματα ούτε τίποτα. Άρα προφανώς το είχε επίτηδες μπλοκάρει η αγαπημένη μας aegean για να μην αλλάζουν για μειωμένα μίλια εν μέσω προσφοράς όλοι τα εισιτήρια που είχαν βγάλει.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Kαι τελικά σήμερα όλα δουλεύουν και πάλι ρολόι...
Τα παλιά εισιτήρια με μίλια αλλάζουν κανονικά όπως και πριν αλλά και όσα έβγαλα με τη προσφορά 30% επίσης αλλάζουν κανονικότατα online και δωρεάν. Σου βγάζει απλώς τα επιπλέον μίλια που θα δώσεις και σε προχωράει κανονικά μέχρι τη τελική επιβεβαίωση όπως είδα ούτε σφάλματα ούτε τίποτα. Άρα προφανώς το είχε επίτηδες μπλοκάρει η αγαπημένη μας aegean για να μην αλλάζουν για μειωμένα μίλια εν μέσω προσφοράς όλοι τα εισιτήρια που είχαν βγάλει.
λογικο το βρισκω
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
εχω αγορασει ενα εισιτηριο της aegean και επελεξα μια θεση στην οικονομικη με μηδεν κοστος.
ειδα ομως οτι εχω κουπονι για δωρεαν upfront .
πως μπορω να το χρησιμοποιησω ???
απλα μπορω να παρω μια θεση πιο μπροστα που απ οτι ειδα ειχε 8 euro , χωρις εξοδα αλλα με την χρηση του εκπτωτικου κωδικου ???
ευχαριστωω
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.430
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
εχω αγορασει ενα εισιτηριο της aegean και επελεξα μια θεση στην οικονομικη με μηδεν κοστος.
ειδα ομως οτι εχω κουπονι για δωρεαν upfront .
πως μπορω να το χρησιμοποιησω ???
απλα μπορω να παρω μια θεση πιο μπροστα που απ οτι ειδα ειχε 8 euro , χωρις εξοδα αλλα με την χρηση του εκπτωτικου κωδικου ???
ευχαριστωω
Δεν ξέρω τι κουπόνι είναι αυτό που έχεις (όρους και αξία του εννοώ) και πως το απέκτησες, αλλά μπορείς να πας απο τη διαχείριση κράτησης και να δεις στην επιλογή θέσεων αν υπάρχει πεδίο για να εισάγεις κουπόνι. Αν ναι, δοκίμασε να δεις αν το παίρνει σε θέσεις ανάλογες της αξίας του κουπονιού.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα. Έχω μια κράτηση για Κύθηρα τον Νοέμβριο και θέλω να την μεταφέρω για οπότε να ναι.

Βάζω από Φλεβάρη και δεν βγάζει καμία πτήση, βάζω άνοιξη και το ίδιο και το καλοκαίρι το ίδιο.

Τι φάση; Μήπως κάποιο Bug; Νομίζω είχε αναφερθεί κάτι παρόμοιο;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλημέρα. Έχω μια κράτηση για Κύθηρα τον Νοέμβριο και θέλω να την μεταφέρω για οπότε να ναι.

Βάζω από Φλεβάρη και δεν βγάζει καμία πτήση, βάζω άνοιξη και το ίδιο και το καλοκαίρι το ίδιο.

Τι φάση; Μήπως κάποιο Bug; Νομίζω είχε αναφερθεί κάτι παρόμοιο;
Νομίζω είναι στις άγονες γραμμές, δεν έχουν βγει ακόμη οι πτήσεις για μετά το Μάρτιο
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Νομίζω είναι στις άγονες γραμμές, δεν έχουν βγει ακόμη οι πτήσεις για μετά το Μάρτιο
Μα ούτε για πριν το Μάρτιο μου βγάζει κάποια διαθεσιμότητα και πρέπει να τ αλλάξω...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Τα νεύρα μου. Βρήκα μέρες, τις επιλέγω και εκεί που πάει στην επόμενη σελίδα κολλάει και μένει εκεί.

Screenshot_20221027_105123_Chrome.jpg
 
Last edited by a moderator:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κι εμενα σημερα. Εχθες αλλαζαν αλλα σημερα εμαθα αν θα πεταξουμε.
Δεν υπάρχουν οι άνθρωποι. Μιλάμε για εταιρία εκατομμυρίων και δεν έχουν επενδύσει σε ένα σοβαρό Setup του σιτε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.408
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom