Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

maria91

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
1.942
Δεν επαιζε ρολο το στατους. Εδω πηραν νηπια που ανοιξαν χθες λογαριασμο.
Συμφερει να πληρωνεις μιλια για βαλιτσες αντι να βγαζεις business? Δεν ξερω ποσο πανε οι βαλιτσες σε μιλια.
Αυτο θα ρωταγα τωρα συμμετεχουν και τα τερμα νεα μελη;εχω ηδη 2 πτησεις με οικογενεια του χρονου,μπας και τους ανοιξω λογαριασμο να τα παρω και τα τρωω και στα m&s...βασικα με 2-3 ταξιδια με το ζορι που βγαινουν το χρονο δε εχω κοιταξει ποτε για bussiness,το εχω στο μυαλο μου ως ας εξαργυρωσω τα μιλια να παρω μια βαλιτσα και τα λεφτα που θα πληρωνα τα τρωω στο προορισμο που θα παω🤣
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
Αυτο θα ρωταγα τωρα συμμετεχουν και τα τερμα νεα μελη;εχω ηδη 2 πτησεις με οικογενεια του χρονου,μπας και τους ανοιξω λογαριασμο να τα παρω και τα τρωω και στα m&s...βασικα με 2-3 ταξιδια με το ζορι που βγαινουν το χρονο δε εχω κοιταξει ποτε για bussiness,το εχω στο μυαλο μου ως ας εξαργυρωσω τα μιλια να παρω μια βαλιτσα και τα λεφτα που θα πληρωνα τα τρωω στο προορισμο που θα παω..μπορει γι αυτο βεβαια κ να μην εχω γινει σιλβερ ακομη🤣
΄Αλλα τα μίλια εξαργύρωσης(από αγορές,διαγωνισμούς κτλ) και άλλα τα μίλια αναβάθμισης(από πτήσεις).Δεν αλλάζεις κατηγορία με μίλια εξαργύρωσης.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Αυτο θα ρωταγα τωρα συμμετεχουν και τα τερμα νεα μελη;εχω ηδη 2 πτησεις με οικογενεια του χρονου,μπας και τους ανοιξω λογαριασμο να τα παρω και τα τρωω και στα m&s...βασικα με 2-3 ταξιδια με το ζορι που βγαινουν το χρονο δε εχω κοιταξει ποτε για bussiness,το εχω στο μυαλο μου ως ας εξαργυρωσω τα μιλια να παρω μια βαλιτσα και τα λεφτα που θα πληρωνα τα τρωω στο προορισμο που θα παω..μπορει γι αυτο βεβαια κ να μην εχω γινει σιλβερ ακομη🤣
Συγγνωμη, τρως τα μιλια για βαλιτσα αντι για ολοκληρο εισιτηριο?
Αχ δεν μπορω.
Θα φας τα μιλια της οικογενειας στο m&s αντι να περιμενεις να γεμισει μιλια απο promotions o λογαριαμος τους και να τα φας εσυ?
Ο γιος μου εβγαλε απο περσι ενα εισιτηριο πηγαινε ελα μονο απο promotions αφου πεταει μονο με δωρεαν στην Αιγαιου.
Λιγη υπομονη και τυχη θελει.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
1.942
Συγγνωμη, τρως τα μιλια για βαλιτσα αντι για ολοκληρο εισιτηριο?
Αχ δεν μπορω.
Θα φας τα μιλια της οικογενειας στο m&s αντι να περιμενεις να γεμισει μιλια απο promotions o λογαριαμος τους και να τα φας εσυ?
Ο γιος μου εβγαλε απο περσι ενα εισιτηριο πηγαινε ελα μονο απο promotions αφου πεταει μονο με δωρεαν στην Αιγαιου.
Λιγη υπομονη και τυχη θελει.
Τ ακουω αλλα τους δικους μου τους επεισα να κανουν το ταξιδι μετα απο 10 χρονια μουρμουρας!ποσο πιθανο ειναι να ξαναπανε;ενω εσυ τον γιο τον παιρνεις συνεχεια...ας τους ανοιξω γι αρχη λογαριασμο κ ειδωμεν..μεχρι ποτε ειναι το πανηγυρακι με τα μιλια γνωριζουμε;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Τ ακουω αλλα τους δικους μου τους επεισα να κανουν το ταξιδι μετα απο 10 χρονια μουρμουρας!ποσο πιθανο ειναι να ξαναπανε;ενω εσυ τον γιο τον παιρνεις συνεχεια...ας τους ανοιξω γι αρχη λογαριασμο κ ειδωμεν..μεχρι ποτε ειναι το πανηγυρακι με τα μιλια γνωριζουμε;
Μα ο δικος μου ειναι ο χειροτερος πελατης της Aegean. Μονο μαζευει κατω απο το στρωμα ενω δεν πληρωνει εισιτηρια.
Η ελληνικη οικογενεια χαριζει τα μιλια στα παιδια της.
Εδω φημες λενε οτι ανοιξαν χθες λογαριασμοι για νεκρους παππουδες... :p
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
Τ ακουω αλλα τους δικους μου τους επεισα να κανουν το ταξιδι μετα απο 10 χρονια μουρμουρας!ποσο πιθανο ειναι να ξαναπανε;ενω εσυ τον γιο τον παιρνεις συνεχεια...ας τους ανοιξω γι αρχη λογαριασμο κ ειδωμεν..μεχρι ποτε ειναι το πανηγυρακι με τα μιλια γνωριζουμε;
23/12.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Έχω κάνει ήδη πολλές φορές στο παρελθόν. Εύκολα. Υποτίθεται ότι έχεις ήδη το εισιτήριο (light ή flex) Πας στην αγορά βαλίτσας και σου έχει από πάνω επιλογή αγορά με ευρώ ή με μίλια. Επίσης μπορεις να πας από την εξαργύρωση μιλίων πρόσθετες υπηρεσίες
Αμε!στη διαχειριση κρατησης,οταν πας στη προσθηκη αποσκευων σου βγαζει να πληρωσεις ή να εξαργυρωσεις μιλια..
Για κάποιο περίεργο λόγο εμένα δεν μου δίνει αυτή τη δυνατότητα. Θα το ξανακοιταξω όμως
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Η αναβάθμιση σε business με κουπόνι και η αναβάθμιση σε business με μίλια έχουν τις ίδιες πιθανότητες να γίνουν δεκτές;

Έχει νόημα αν έχω κάνει αίτηση για αναβάθμιση με κουπόνι να πάρω τηλέφωνο για να γίνει με μίλια ;
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
…επίσης οι περισσότεροι έχουν πλήρη άγνοια για το πως θα ψάξουν και τι συνδυασμούς μπορούν να κάνουν. οι ευρωπαϊκοί προορισμοί όταν ξέρεις πότε να αγοράσεις είναι προτιμότερο να πληρώνεις.
Δεν βοηθάς λιγο σε αυτό….να πεις και σε εμάς που δεν ξερουμε.
 
D

Delmem38110

Guest
Τα λέω εγώ πως όλα είναι πολιτική και ταξικές διαφορές και δεν με πιστεύουν.

Έρχονται οι μπολσεβίκοι οι blue και μας παίρνουν τα κέικ στα lounges και τα award εισιτήρια μας.
Αφήστε μας να τρώμε τις μπουγάτσες μας.
90F6B837-CD19-44E5-B03B-6AD25DD7AA35.jpeg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom