Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Η Premium η πιστωτικη δινει ετσι και αλλιώς το 1+1 μαζι με αρκετα αλλα. δινεις 80€ τον χρονο αλλα αν υπολογισεις τι σου δινει πισω ειναι πολλαπλάσια.

Aegean Bonus Visa Premium – Πιστωτική Kάρτα | ALPHA BANK

Pro tip
αν βγαλεις την premium θα εχεις 2* 1+1
1 της premium και 1 της χρεωστικής
Είδα λίγο τα προνόμια, όντως καμία σχέση με την απλή χρεωστική..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Τα εισιτήρια άρχιζαν από 6Κ Θεσσαλονίκη μονάχο, Αθηνά Κωνσταντινούπολη....
Αν ανέβηκαν και 1000 μίλια δεν έγινε κάτι.
Στο δίκτυο της αιγαίου κάνει κουμάντο η ίδια και βάζει όσα μίλια νομίζει. Στο δίκτυο της συμμαχίας είναι στάνταρ. 15Κ Ευρώπη μέχρι δυο πτήσεις στην οικονομική.
Αν ξεκινάει κάποιος από προορισμό έκτος Αθηνών παίρνει την επιλογή της συμμαχίας γιατί ξοδεύει λιγότερα μίλια. Η αιγαίου προσθέτει τα μίλια των δυο πτήσεων. Αν ξεκινάει από Αθηνά παίρνει ότι είναι πιο βολικό.
Αν ξεκιναει απο Αθηνα για Μαδριτη δινει μονο 32 ευρω για φορους και πεταει για Μαδριτη με λιγα μιλια απ ευθειας.
Με την υπολοιπη word salad δεν θα ασχοληθω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Το τσέκαρα κι έχεις δίκιο... Δεν ξέρω ακόμα που να πάμε, θέλουμε κάπου την πρωτοχρονιά και 3 βράδια πχ... Πρέπει να ανοίξω άλλο τοπικ για αυτό!
Για Πρωτοχρονια θα δυσκολευτεις να βρεις για 2 ατομα πηγαινε ελα με μιλια.
Καλυτερα να φας το 1+1 εκει.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Αν ξεκιναει απο Αθηνα για Μαδριτη δινει μονο 32 ευρω για φορους και πεταει για Μαδριτη με λιγα μιλια απ ευθειας.
Με την υπολοιπη word salad δεν θα ασχοληθω.
Το τι κάνει ο καθένας με τα μίλια του και από που ξεκινάει το ταξίδι του είναι δικιά του υπόθεση. Οφείλουμε όμως να αναφέρουμε όλες τις δυνατότητες που έχει και αυτό έκανα.
Αρκετοί εδώ μέσα δεν τα χρησιμοποιούν καν για ευρωπαίους προορισμούς γιατί είναι ασύμφορα όταν βρίσεις πτήσεις με 50 εύρω. Να το αναφέρουμε και αυτό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Τα εισιτήρια με μίλια αρχίζουν από 5 χιλιάδες εσωτερικού και από 15 χιλιάδες μίλια στους ευρωπαίους προορισμούς στην οικονομική θέση, με το δίκτυο της αιγαιου.

Ας πούμε Θεσσαλονίκη Μαδρίτη μέσω Αθηνάς θα σου κοστίσει 15 χιλιάδες. Αν την πάρεις από Αθήνα πάλι 15 χιλιάδες.
11.800 μιλια, 32 ευρω απο Αθηνα.
Κριμα που στους νεους δινονται αποθαρρυντικες πληροφοριες και λαθος.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
11.800 μιλια, 32 ευρω απο Αθηνα.
Κριμα που στους νεους δινονται αποθαρρυντικες πληροφοριες και λαθος.
Αλλά δεν περίμενα να τροποποιήσεις το κείμενο μου για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.. αυτό πια... 🤣🤣🤣🤣🤣

(tatooine said:
Τα εισιτήρια με μίλια αρχίζουν από 5 χιλιάδες εσωτερικού και από 15 χιλιάδες μίλια στους ευρωπαίους προορισμούς στην οικονομική θέση, με το δίκτυο της αιγαιου.

Ας πούμε Θεσσαλονίκη Μαδρίτη μέσω Αθηνάς θα σου κοστίσει 15 χιλιάδες. Αν την πάρεις από Αθήνα πάλι 15 χιλιάδες
.)

Αφαιρείς κείμενο και βάζεις τελεία εκεί που δεν υπάρχει.

Δες τι έγραψα εγώ.

(Τα εισιτήρια με μίλια αρχίζουν από 5 χιλιάδες εσωτερικού και από 15 χιλιάδες μίλια στους ευρωπαίους προορισμούς στην οικονομική θέση, με το δίκτυο της αιγαίου και ολόκληρης της συμμαχίας, μέχρι και μια ανταπόκριση.
Ας πούμε Θεσσαλονίκη Μαδρίτη μέσω Αθηνάς θα σου κοστίσει 15 χιλιάδες. Αν την πάρεις από Αθήνα πάλι 15 χιλιάδες. Κατά καιρούς (συχνά πυκνά θα έλεγα) η αιγαίου βγάζει προμο από 6Κ για κοντινούς ευρωπαίους προορισμούς και περισσότερα για μακρινούς, δεν είναι όμως ο κάνονας.
Για άλλους προορισμούς αποκλειστικά με το δικό της δίκτυο έχει μόνιμα μειωμένα μίλια. Το κακό είναι ότι αν κάνεις δυο πτήσεις θα χρεωθείς μίλια και για τις δυο. 5Κ εσωτερικού συν 12Κ εξωτερικού για παράδειγμα, ενώ το δίκτυο της συμμαχίας συμπεριλαμβανομένης και της αιγαίου απαιτεί 15Κ.)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Ελεος με τη word salad. Απο Αθηνα για Μαδριτη δεν κοστιζει 15.000 μιλια αλλα 11.800.
Το νεο μελος το ειδε και στην Aegean, τελος.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Ελεος με τη word salad. Απο Αθηνα για Μαδριτη δεν κοστιζει 15.000 μιλια αλλα 11.800.
Το νεο μελος το ειδε και στην Aegean, τελος.
Δεν είμαι νέο μέλος εδώ,είμαι χρόνια εδώ μέσα! με την aegean δεν έχω ασχοληθεί έως τώρα απλώς.... Όλα καλά το θέμα θεωρείται λήξαν! Είδα στην aegean...:):)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom