Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.555
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
.Ναι 0 μίλια παίρνει ο άλλος φίλος.
 
Last edited by a moderator:

alex2468

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα. Μπορεί να έχει απαντηθεί στο παρελθόν αλλά παρακαλώ οποίος θέλει και μπορεί ας μου απαντήσει.
Μόλις χθες συγκέντρωσα ακριβώς 24.000 μίλια αναβάθμισης. Και θέλω να ρωτήσω μπορώ να αναβαθμιστώ σε gold? Και ρωτάω γιατί πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι όταν είχα συγκεντρώσει 12.000 έγινα silver και τότε λέει μηδενίσαν τα μίλια αναβάθμισης και από τότε πρέπει να συγκεντρώσω 24.000 μίλια. Δεν διευκρινίζεται όμως κάτι τέτοιο στην σελίδα τους. Απλώς γράφει συγκεντρώστε 24.000 μίλια συνολικά και αναβαθμίζεστε σε gold.

Τι ισχύει τελικά; Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος αυτό;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλησπέρα στην ομάδα. Μπορεί να έχει απαντηθεί στο παρελθόν αλλά παρακαλώ οποίος θέλει και μπορεί ας μου απαντήσει.
Μόλις χθες συγκέντρωσα ακριβώς 24.000 μίλια αναβάθμισης. Και θέλω να ρωτήσω μπορώ να αναβαθμιστώ σε gold? Και ρωτάω γιατί πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι όταν είχα συγκεντρώσει 12.000 έγινα silver και τότε λέει μηδενίσαν τα μίλια αναβάθμισης και από τότε πρέπει να συγκεντρώσω 24.000 μίλια. Δεν διευκρινίζεται όμως κάτι τέτοιο στην σελίδα τους. Απλώς γράφει συγκεντρώστε 24.000 μίλια συνολικά και αναβαθμίζεστε σε gold.

Τι ισχύει τελικά; Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος αυτό;
Καλως ήλθες. Ναι, σωστά στα είπαν, τα 24000 μίλια αναβαθμισης δεν λειτουργούν αθροιστικά. Όταν συμπληρώσεις μια βαθμίδα (δηλαδή τη Silver), μετά για τη Gold χρειάζονται 24000 μίλια σε 1 χρόνο.
 

alex2468

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλως ήλθες. Ναι, σωστά στα είπαν, τα 24000 μίλια αναβαθμισης δεν λειτουργούν αθροιστικά. Όταν συμπληρώσεις μια βαθμίδα (δηλαδή τη Silver), μετά για τη Gold χρειάζονται 24000 μίλια σε 1 χρόνο.
πωωωω με σκότωσες και το είχα πιστέψει 😂
Δεν πειράζει αναμονή τι να κάνουμε.

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από την κάρτα bonus και τα ταξιδια να μαζέψω πόντους πιο γρήγορα;;
Επίσης τα μίλια που μετατρέπω από τους bonus πόντους είναι μόνο εξαργύρωσης η και αναβάθμισης;;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
πωωωω με σκότωσες και το είχα πιστέψει 😂
Δεν πειράζει αναμονή τι να κάνουμε.

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από την κάρτα bonus και τα ταξιδια να μαζέψω πόντους πιο γρήγορα;;
Επίσης τα μίλια που μετατρέπω από τους bonus πόντους είναι μόνο εξαργύρωσης η και αναβάθμισης;;
Μίλια αναβάθμισης, όχι, μόνο με τα ταξίδια. Γιαυτό λέγονται αναβάθμισης :D

Οι bonus πόντοι μετατρεπονται σε μιλια εξαργύρωσης που μπορείς να εξαργυρώσεις σε εισιτήρια με Aegean ή με άλλες αεροπορικές εντός Star Alliance.

Επειδή είσαι καινούργιος στο φόρουμ, εδώ μπορείς να δεις διάφορες προτάσεις για να εξαργυρώσεις τα μίλια σου.

Aegean Airlines - Γενικά - Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις
 

alex2468

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μίλια αναβάθμισης, όχι, μόνο με τα ταξίδια. Γιαυτό λέγονται αναβάθμισης :D

Οι bonus πόντοι μετατρεπονται σε μιλια εξαργύρωσης που μπορείς να εξαργυρώσεις σε εισιτήρια με Aegean ή με άλλες αεροπορικές εντός Star Alliance.

Επειδή είσαι καινούργιος στο φόρουμ, εδώ μπορείς να δεις διάφορες προτάσεις για να εξαργυρώσεις τα μίλια σου.

Aegean Airlines - Γενικά - Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις
Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση.
 

Better than Kak

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
πωωωω με σκότωσες και το είχα πιστέψει 😂
Δεν πειράζει αναμονή τι να κάνουμε.

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από την κάρτα bonus και τα ταξιδια να μαζέψω πόντους πιο γρήγορα;;
Επίσης τα μίλια που μετατρέπω από τους bonus πόντους είναι μόνο εξαργύρωσης η και αναβάθμισης;;
Υπάρχει τρόπος να πάρεις ΚΑΙ μιλια αναβαθμισης χωρις να ταξιδεψεις. Αν προμηθευτείς τις κάρτες της Alpha Bank. Μπορείς επίσης να αγοράσεις μιλια αναβάθμισης, με μετρητα ή μετατροπή απο μίλια εξαργύρωσης σε αναβάθμισης.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.290
Υπάρχει τρόπος να πάρεις ΚΑΙ μιλια αναβαθμισης χωρις να ταξιδεψεις. Αν προμηθευτείς τις κάρτες της Alpha Bank. Μπορείς επίσης να αγοράσεις μιλια αναβάθμισης, με μετρητα ή μετατροπή απο μίλια εξαργύρωσης σε αναβάθμισης.
Μίλια αναβάθμιση δίνουν οι κάρτες μια φορά. 3,5 και 8Κ αντίστοιχα.
Αγοράζεις μαξ 3Κ μίλια αναβάθμισης έναντι 300 ευρώ.
Μετατρέπεις μαξ 60Κ μίλια εξαργύρωσης για 3Κ μίλια αναβάθμισης αποκλειστικά και μονό με την πριμιουμ.
φγφ.png
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Μίλια αναβάθμιση δίνουν οι κάρτες μια φορά. 3,5 και 8Κ αντίστοιχα.
Αγοράζεις μαξ 3Κ μίλια αναβάθμισης έναντι 300 ευρώ.
Μετατρέπεις μαξ 60Κ μίλια εξαργύρωσης για 3Κ μίλια αναβάθμισης αποκλειστικά και μονό με την πριμιουμ.
Δεν έχει σχέση.... Όμως @tatooine μου αρέσει ο τρόπος που βοηθάς!!
Κι ο @orestcrete επίσης μ' έχει βοηθήσει πολύ στην κατανόηση των μιλιών!!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ερωτηση για οποιον μπορει να γνωριζει...Θελω να κλεισω ενα εισητηριο για Αθηνα -Κολομπο (CMB) - Αθηνα.
Ενω βρισκω κανονικα το πηγαινε με Turkish, για επιστροφη δε μου βγαζει τπτ και σε καμια ημερομηνια. Μου βγαζει συνεχεια σφαλμα. Ψαχνω για τον Αυγουστο του 2024 αλλα και οποια ασχετη ημ/νια να βαλω, παλι σφαλμα βγαζει.
Σε σχετικο ερωτημα στο κεντρο μου ειπα οτι εχουν εξαντληθει ολα. Ειναι δυνατον; Εχουν εξαντληθει οι επιστροφες για ολες τις ημ/νιες; Επειδη δεν τους εχω καμια εμπιστοσυνη κ μου φαινεται κουλο, ειπα να ρωτησω εδω.
Υπαρχει περιπτωση να κατι να παιζει κ να εμφανιστουν αργοτερα;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.905
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom