Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Mιας και δεν είχε τύχει οπότε δεν είχα αναρωτηθεί και τώρα που έψαχνα για ένα ταξίδι και βολεύει αναχώρηση από Αθήνα για μια πόλη και μετά επιστροφή από γειτονική παρατήρησα ότι όπως και στο site της aegean έτσι και στην εξαργύρωση μιλιών υπάρχει tab που λέει περισσότερες επιλογές και επιλέγεις πτήση 1 και πτήση 2.
Η απορία μου τώρα είναι βγαίνει ένας κωδικός κράτησης για τα δύο δρομολόγια; Και κατ' επέκταση αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν ακυρώσω θα είναι σαν μια κράτηση 23€ ακυρωτικά ή σα να είχα βγάλει δύο ξεχωριστές πτήσεις οπότε 23€ Χ 2; ξέρει κάποιος με βεβαιότητα;
Για να μου απαντήσω και να ενημερωθείτε κι εσεις μίλησα σήμερα με την aegean και με ενημέρωσαν ότι όντως και με αυτό το τρόπο θεωρείτε ενιαία κράτηση οπότε ακυρώνετε με 23€ όλη η κράτηση όπως ενα απλό ταξίδι μετ επιστροφής.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Παιδιά μια ερώτηση. Έχω κλείσει ένα εισιτήριο με μίλια.... Και σκέφτομαι να το ακυρώσω. Γλυτώνω τίποτα? Επιστρεφονται τα μίλια?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Παιδιά μια ερώτηση. Έχω κλείσει ένα εισιτήριο με μίλια.... Και σκέφτομαι να το ακυρώσω. Γλυτώνω τίποτα? Επιστρεφονται τα μίλια?
Το μεταφέρεις δωρεάν από τη διαχείριση της κράτησης σε νέες ημερομηνίες, αν βρεις διαθεσιμότητα. Ή το ακυρώνεις με χρέωση 23€ από το τηλεφωνικό κέντρο και σου επιστρέφονται μίλια και φόροι (τα 23€ παρακρατούνται από το ποσό της επιστροφής φόρων).
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
Ιουνιο 23 αναβαθμιστηκα σε silver. Μου λειπει αλλη μια πτηση για να πιασω τα μιλια για παραμονη σε silver.

1. Οταν την κανω θα ανανεωθει αυτοματα μεχρι τον Ιουνιο του 25?

2. Με τα κουπονια τι γινεται? Μενω με οσα εχουν απομεινει για το 1ο ετος και τον Ιουνιο του 24 ανανεωνονται ολα?

3. Τελος τι γινεται με τα μιλια που χρειαζονται για gold? Αν πχ τωρα θελω αλλα 17.000 εχω χρονο να τα πιασω μεχρι τον Ιουνιο του 24 ή του 25?

Ευχαριστω
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Ιουνιο 23 αναβαθμιστηκα σε silver. Μου λειπει αλλη μια πτηση για να πιασω τα μιλια για παραμονη σε silver.

1. Οταν την κανω θα ανανεωθει αυτοματα μεχρι τον Ιουνιο του 25?

2. Με τα κουπονια τι γινεται? Μενω με οσα εχουν απομεινει για το 1ο ετος και τον Ιουνιο του 24 ανανεωνονται ολα?

3. Τελος τι γινεται με τα μιλια που χρειαζονται για gold? Αν πχ τωρα θελω αλλα 17.000 εχω χρονο να τα πιασω μεχρι τον Ιουνιο του 24 ή του 25?

Ευχαριστω
1.Ναι
2.Όσα δεν έχεις χρησιμοποιήσει θεωρούνται ληγμένα κι εμφανίζονται τα νέα με ισχύ ένα έτος
3.Οι ημερομηνίες για αναβάθμιση σε gold είναι "δυναμικές", έχουν να κάνουν με το προηγούμενο έτος ανά πάσα στιγμή, όχι με την ημερομηνία διατήρησης status silver.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Δεν καταλαβα .... πρεπει να τρεξεις για να παρεις τα μιλια ;
κερδισα 5000+1000 μιλια αλλα δεν τα βγαζει στο λογαριασμο μας
πολυ βιαζεσαι θα στα βγαλει στο μελλον
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom