Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.754
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Last edited:

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Άιντεεε. Μάλλον νύσταξα! Το διορθώνω…
Μπερδεύτηκα κι εγώ. Ηταν στους πόντους της άλφα, ανεξάρτητα αν αυτοί μαζεύτηκαν με πιστωτική ή χρεωστική, έτσι; Γιατί στην κόρη μου - που έχει χρεωστική μπονους- δεν μπήκε το 20%
 
Last edited:

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.754
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ήταν στους πόντους της άλφα, ανεξάρτητα αν αυτοί μαζεύτηκαν με πιστωτική ή χρεωστική, έτσι; Γιατί στην κόρη μου - που έχει χρεωστική μπονους- δεν μπήκε το 20%
Όχι, ήταν μόνο στα μίλια. Αν δεν είχες μετατρέψει τους πόντους σε μίλια δεν παίρνεις τίποτα.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Όχι, ήταν μόνο στα μίλια. Αν δεν είχες μετατρέψει τους πόντους σε μίλια δεν παίρνεις τίποτα.
Κάτσε να το θέσω διαφορετικά. Έιχες 5000 πόντους μαζεμένους με χρεωστική και τους μετετρεψες σε μίλια. Παίρνεις το 20%;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Κάτσε να το θέσω διαφορετικά. Έιχες 5000 πόντους μαζεμένους με χρεωστική και τους μετετρεψες σε μίλια. Παίρνεις το 20%;
H προσφορά ίσχυε για πόντους που συλλέχθηκαν με κάρτες Aegean της Άλφα, είτε πιστωτικές είτε χρεωστικές, και μετατράπηκαν σε μίλια εντός του Φεβρουαρίου.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.294
Κάτσε να το θέσω διαφορετικά. Έιχες 5000 πόντους μαζεμένους με χρεωστική και τους μετετρεψες σε μίλια. Παίρνεις το 20%;
Παίρνεις το 20%;…………..μόνο απο τα μίλια που είχαν Μετατραπεί απο τους πόντους εκείνη τη χρονική περίοδο. Παράδειγμα είχες 5Κ πόντους, με πιστωτική απλή γινόντουσαν 5Κ μίλια και η Αιγαίου σου έδινε ένα επιπλέον 20% στα μίλια δηλαδή πήγαινες 6Κ. Αν είχες την πριμιουν έπαιρνες 25% περισσότερα μίλια λόγω κάρτας δηλαδή 6250 και επιπλέον το 20% απο την Αιγαίου δηλαδή 8470 αν έκανα σωστά τους υπολογισμούς ώρα που είναι.
καληνύχτα.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.294
Μπερδεύτηκα κι εγώ. Ηταν στους πόντους της άλφα, ανεξάρτητα αν αυτοί μαζεύτηκαν με πιστωτική ή χρεωστική, έτσι; Γιατί στην κόρη μου - που έχει χρεωστική μπονους- δεν μπήκε το 20%
Η χρεωστική κόβει τη μετατροπή στο μισό. Ειναι ασύμφορη, να πεις την κόρη σου να την πετάξει κα να πάρει πιστωτική. Παρόλα αυτά και στους πόντους που μετατράπηκαν με τη χρεωστική αποδόθηκε το 20% στα μίλια. Παράδειγμα 1000 πόντοι γίνανε 500 μίλια και με το 20% της Αιγαίου πήγανε 600 μίλια.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Πού μπορώ να βρώ πόσα μίλια θα μου δώσει ο ναύλος σε πτήση *Αlliance? Κάποιος είχε αναφέρει κάτι αλλά δεν μπορώ να το βρώ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.570
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom