Πρόσβαση στο Travelstories από κινητό

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι δεν έχουμε τέτοιο πράγμα.

Όταν επισκέπτεσαι το φόρουμ από το κινητό σου, έτσι κι'αλλιώς η εμφάνιση είναι πιο ελαφριά, χωρίς περιττά γραφικά κλπ. Αλλά δεν αφαιρεί τις φωτογραφίες ασφαλώς, αφού αυτές έιναι κομμάτι των κειμένων.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα. Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μεγάλη αύξηση στις διαφημίσεις μέσα στο σιτε. Από το κινητό έχει γίνει δύσχρηστη η χρήση του σιτε όπως θα δεις και στην φωτογραφία μιας και οι διαφημίσεις καλύπτουν όλη την οθόνη.

Screenshot_20191002-223422_Chrome.jpg
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα το κοιτάξω τι μπορεί να γίνει. Οι διαφημίσεις είναι δυστυχώς αναγκαίο κακό για την επιβίωση του φόρουμ, το οποίο έχει πάρα πολλά έξοδα που αυξάνονται κάθε χρόνο με την αύξηση της επισκεψιμότητάς του, και τα τελευταία χρόνια τα χρήματα που βάζω από την τσέπη μου αυξάνονται συνεχώς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Νομιζω οτι με την εκταση που παιρνουν οι διαφημισεις θα μειωθει η επισκεψιμοτητα λογω της κουρασης που προκαλουν και θα ισορροπησει σε διαχειρισιμα επιπεδα το φορουμ. Ισως να ειναι για καλο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε ξέρω τι εννοείς θα ισορροπήσει σε διαχειρίσιμα επίπεδα το φόρουμ, πάντως προφανώς η μείωση της επισκεψιμότητας δε μπορεί να είναι καλό.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ειδικα αυτη η αντιαισθητικη. ακου italian wear..με απαισιο συνδυασμο χρωματων γιλεκου-σακακιου κ πουκαμισο που πλεει απο μεσα. αισχος.
:haha: Σταμάτα πια ρε ιταλολάγνε :lol::lol::lol:
 

8avos

Member
Μηνύματα
656
Likes
6.518
Καλησπέρα. Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μεγάλη αύξηση στις διαφημίσεις μέσα στο σιτε. Από το κινητό έχει γίνει δύσχρηστη η χρήση του σιτε όπως θα δεις και στην φωτογραφία μιας και οι διαφημίσεις καλύπτουν όλη την οθόνη.

View attachment 281839
Κατέβασε τον browser Opera και περιηγησου μέσα απ'αυτόν στο φόρουμ, όπως τον παλιό καλό καιρό χωρίς ενοχλητικές διαφημίσεις.

Είχε φτάσει σε σημείο να είναι καλυμμένο από διαφήμιση, το σημείο που μπαίνει ο κωδικός για να συνδεθείς στο φόρουμ, έπρεπε αναγκαστικά να μπεις πρώτα στο διαφιμησιμο σαιτ....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νομιζω οτι με την εκταση που παιρνουν οι διαφημισεις θα μειωθει η επισκεψιμοτητα λογω της κουρασης που προκαλουν και θα ισορροπησει σε διαχειρισιμα επιπεδα το φορουμ. Ισως να ειναι για καλο.
Το φόρουμ ήδη χάνει λεφτά, πληρώνει κάποιος από την τσέπη του για να κάνουμε χαβαλέ εμείς. Αν μειωθεί η επισκεψιμότητα, θα κλείσει. Είναι κι αυτό μια διαχειρισιμη κατάσταση δε λέω...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κατέβασε τον browser Opera και περιηγησου μέσα απ'αυτόν στο φόρουμ, όπως τον παλιό καλό καιρό χωρίς ενοχλητικές διαφημίσεις.
Τον "παλιό καλό καιρό" το φόρουμ μου κόστιζε ελάχιστα χρήματα, τώρα που δεν είναι κατ'εσένα ο "παλιός καλός καιρός" το φόρουμ κοστίζει πολλές χιλιάδες ευρώ το χρόνο, και το μόνο έσοδο που έχει να καλύπτει κάποια από αυτά είναι οι διαφημίσεις. Όσο λοιπόν χρησιμοποιείς τρόπους να τις αποφεύγεις, τόσο περισσότερο συμβάλεις στο να μειώνονται τα όποια έσοδα έχει.

Είχε φτάσει σε σημείο να είναι καλυμμένο από διαφήμιση, το σημείο που μπαίνει ο κωδικός για να συνδεθείς στο φόρουμ, έπρεπε αναγκαστικά να μπεις πρώτα στο διαφιμησιμο σαιτ....
Μα τι λες, πότε συνέβη αυτό; Δεν είδα ποτέ κάτι τέτοιο (θα το είχα διορθώσει αμέσως), ούτε έχω δει κανέναν να αναφέρει ποτέ αυτό το πρόβλημα.
 

8avos

Member
Μηνύματα
656
Likes
6.518
Καλημέρα!
Ο κάθε σώφρον άνθρωπος γνωρίζει τον ρόλο που παίζουν οι διαφημίσεις, καθώς και ότι οι εκάστοτε σελίδες προσπαθούν να τις προσελκύσουν.Αυτο είναι αποδεκτό βέβαια και εκεί κολλάει -τον παλιό καλό καιρό- που έγραψα.

Υπάρχει όμως και ο χρήστης απ'την άλλη, που χρησιμοποιεί το κινητό όλο και περισσότερο, το οποίο δεν έχει 15" και 17" ιντσες οθόνη, όπως το λαπ τοπ,για να εξακολουθεί να είναι το κεντρικό θέμα της επίσκεψης στην σελίδα,ορατό.

Screenshot_2019-10-03-07-14-17-691_com.android.chrome.png


Η παραπάνω είναι η εικόνα που μ βγαίνει επιτρέποντας τις διαφημίσεις να 'περιηγουμαι' στο φόρουμ.Κυριως ενοχλεί, δευτερεύον κάνει το φόρουμ δύσχρηστο σε μένα.

Δεν ξέρω όμως εάν ήταν και αυτός ο στόχος....
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.491
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom