Τουρκία Πρόταση γάμου στην Κωνσταντινούπολη

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
Οσο πας το κανεις χειρότερο ... Φαντάζομαι έχεις δει τι γούρνα ειναι εκει τριγύρω
Μα εγω απλα λεω στο φιλο να το κανει σε καποια στιγμη που δεν θα κανει μπαμ. Καπως ,με καποιο τροπο που θα την αφησει αφωνη. Μην τον παρω ομως και στο λαιμο μου και πει οχι η κοπελα απο τη χυμα κατασταση!!
 

tsikolinos

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Χαχαχα..παιδιά μη μου βάζετε τέτοιες ιδέες γιατί όντως ψαρευω..πολυ... Κ δεν το ´χω σε τίποτα να φορτωσω μαζί καλάμια,δολωματα κτλ κ να είμαι κάπως έτσι:fishing:!!! Αλλά μετα όχι ναι δεν ακούω ,θα τρώω στο κεφάλι τα βαρίδια ,τα αγκιστρια κ ότι άλλο εργαλείο βρει μπροστά της!!!
Κ οι ψαράδες έχουν απλετη υπομονή,οπότε θα περιμένω για την κατάλληλη στιγμή!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Nα κλεισει το ξενοδοχειο δεν ειπα, απλα να αποφυγει τα κλασσικα και να γινει καπως αυθορμητο, σε μια στιγμη που δεν θα ''βρωμαει'' προταση.
Και αυτο με τη γεφυρα καλο. Να ψαρεψει και να βγαλει το δαχτυλιδι. Ποσο cult!!
Ε, αν πάρουν και κανένα σάντουιτς με σκουμπρί από τους υπαίθριους δίπλα στη γέφυρα και κάνει έτσι η κοπελιά και βρει το κοτρώνι μέσα στο ψάρι, ακόμη καλύτερα, ε? :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.070
Likes
41.295
Ε, αν πάρουν και κανένα σάντουιτς με σκουμπρί από τους υπαίθριους δίπλα στη γέφυρα και κάνει έτσι η κοπελιά και βρει το κοτρώνι μέσα στο ψάρι, ακόμη καλύτερα, ε? :haha:
Αν το κάνει όμως σε σάντουιτς με kokorec θα 'χουν να το λένε και τα εγγόνια τους...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
Ε, αν πάρουν και κανένα σάντουιτς με σκουμπρί από τους υπαίθριους δίπλα στη γέφυρα και κάνει έτσι η κοπελιά και βρει το κοτρώνι μέσα στο ψάρι, ακόμη καλύτερα, ε? :haha:
Καλά αυτό είναι ακόμα καλύτερο.
Μην πω να "ψαρεψει" ψάρι και στο στόμα να έχει το μονοπετρο.
Στάθης ψάλτης φάση.
Αυτά έχουν γέλιο αλλά οι γυναίκες δεν έχουν χιούμορ.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλά αυτό είναι ακόμα καλύτερο.
Μην πω να "ψαρεψει" ψάρι και στο στόμα να έχει το μονοπετρο.
Στάθης ψάλτης φάση.
Αυτά έχουν γέλιο αλλά οι γυναίκες δεν έχουν χιούμορ.
:haha:
Kαλό! Αλλά όχι στο στόμα, να έχει φάει το ψαρι το δαχτυλίδι και να τη βάλει να καθαρίσει τη ψαριά! έτσι όπως θα το ξεκοιλιάζει θα το βρεί!! Πολύ ρομαντικό και καθόλου σιχασιάρικο! Θα μυρίζει και το δαχτυλίδι ψαρίλα, σούπερ!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
779
Αν την "περιμενει" την προταση τοτε εκπληξη θα ειναι να την κανεις στο αεροπλανο (στο πηγαινε θα ειναι νωρις κ δεν θα το περιμενει, οποτε οκ! - στο γυρνα θα ειναι αργα γιατι θα νομιζει οτι δεν εχεις σκοπο να κανεις τιποτα κ παλι δεν θα το περιμενει!). Επισης στο αεροπλανο δεν θα μπορει να το σκασει!! :)
 

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Η κατάλληλη επιλογή πόλης. Προσπαθώ να σκεφτώ που θα ήταν πιο ρομαντικά για την πρόταση, αλλά για μένα Βόσπορος είναι συνώνυμο της απόλυτης ομορφιάς!Σίγουρα θα σου πρότεινα ξενοδοχείο με θέα Βόσπορο(έχεις χρόνο για τα 3στερα μετά τον γάμο) όσο για το δαχτυλίδι, εγώ θα το εκτιμούσα περισσότερο σε βόλτα με καραβάκι το απόγευμα που δύει ο ήλιος, στο λιμανάκι στο Eyup είδα βαρκάρηδες που κάναν ιδιωτικές μεταφορές στα απέναντι λιμανάκια του Κεράτιου, και πολύ φτηνά μπορείς να μπείτε οι δυο σας να του πεις να σε κάνει μια βόλτα κ να κάνεις την πρόταση. Ή στην ίδια περιοχή είναι και το τελεφερίκ που σε ανεβάζει στο λόφο με το καφέ του Pierre Loti ,ίσως η πιο συγκλονιστική θέα της Πόλης, και εκεί απλά κ ρομαντικά πίνοντας το τσάι σας, αν δεν βρέχει και χιονίζει σαφώς. Τέλος αν επιμένεις για εστιατόριο, σίγουρα για μένα να έχει θέα, όταν κάνεις την κράτηση πες για την πρόταση για να εξασφαλίσεις καλό τραπέζι, ψάξε σε τελευταίους ορόφους ξενοδοχείων εγώ προσωπικά πήγα στο Mikla http://www.miklarestaurant.com/en στον 18ο όροφο του Marmara Pera Hotel και νομίζω πως εκεί μπορεί να σε προλάβει και να σου κάνει πρόταση γάμου πριν από εσένα! ότι και αν αποφασίσεις η αύρα της Πόλης αυτής θα σας συνοδεύει στα δύσκολα και στα εύκολα που έπονται του γάμου..
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Αν την "περιμενει" την προταση τοτε εκπληξη θα ειναι να την κανεις στο αεροπλανο (στο πηγαινε θα ειναι νωρις κ δεν θα το περιμενει, οποτε οκ! - στο γυρνα θα ειναι αργα γιατι θα νομιζει οτι δεν εχεις σκοπο να κανεις τιποτα κ παλι δεν θα το περιμενει!). Επισης στο αεροπλανο δεν θα μπορει να το σκασει!! :)
Aν περιμενει την προταση και δεν γινει σ ολο το ταξιδι τιποτα τοτε στο αεροπλανο του γυρισμου θα καθησει εφτα θεσεις μακρια του!
 

tsikolinos

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Aν περιμενει την προταση και δεν γινει σ ολο το ταξιδι τιποτα τοτε στο αεροπλανο του γυρισμου θα καθησει εφτα θεσεις μακρια του!
Χαχαχαχα ευτυχώς δεν την περιμένει, γιατί μετα οι 7 θέσεις είναι πολυ κοντινή απόσταση!!! Το κτελ θα πλησίαζε την πραγματικότητα!!
Εκτός αν παρακολουθεί το φόρουμ,έχει δει το nickname, και μου εμφανίσει κανά πονοκέφαλο για εκείνη την περίοδο...:)
Παιδιά ειλικρινά σας ευχαριστώ για τις ιδέες και τις προτάσεις σας,με έχετε βοηθήσει πάρα μα πάρα πολυ!! Από εκει που δεν ήμουν σίγουρος για το μέρος,πλεον έχω μπερδευτεί με τις επιλογές που μου δίνετε!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.541
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom