Γενικά Πρόταση διακοπών σε νησί του Αιγαίου

anemos77

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Καλημερα σε όλα τα μελη του forumn.
Μόλις πριν λίγες μέρες έμαθα οτι θα γινώ μαμά. :clap:Το καλοκαιρι παμε συνήθως αρχές Ιουλίου διακοπες όμως δεδομένων των συνθηκών θα θέλαμε να παμε σε καποιο ησυχο νησακι.Με βαση λοιπόν την εμπειρίας σας τι θα μας προτείνατε για ένα μέρος χωρις πολυ βαβούρα και χωρις πολυ περπατημα για τις παραλίες;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Συγχαρητηρια για το ευτυχες γεγονος.Νησια υπαρχουν παρα πολλα .
Και η Αλονησος ειναι ωραια και η Ναξος εχει μερη που μπορεις να απομονωθεις ...Σιφνος ,Φολεγανδρος ,Ανδρος...παρα πολλα τα νησια μας ..εξαρταται απο το ποσες ωρες επισης θα εισαι διατεθειμενη να περασεις στο καραβι.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Καλησπέρα και καλώς όρισες! Τι υπέροχα νέα, με το καλό να έρθει το αγγελούδι σας! Θα σου πρότεινα, αν δεν έχεις πάει, τη Σέριφο. Η περίοδος που θα πάτε είναι ιδανική για το νησί, δεν έχει αέρηδες. Παραλίες υπέροχες, γύρω στις 60, εύκολα προσβάσιμες με αυτοκίνητο. Από τις τοπ η παραλία Ψιλή Άμμος που έχει ψηφιστεί καλύτερη παραλία της Ευρώπης. Κόσμος λίγος, μερικές παραλίες είναι τελείως άδειες, η χώρα υπέροχη, από τις γραφικότερες των Κυκλάδων. Φαγητό καλό, νυχτερινή ζωή επίσης ήσυχη.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
καλημερα και συγχαρητηρια!!
ετσι, να ακουσουμε και κανενα ευχαριστο νεο!!!!

λοιπον, εγω θα σου προτεινα την αλλονησο..
εναλλακτικα την σιφνο..
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Συγχαρητήρια!!!:clap::clap::clap:
Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας!
Δε θέλω να φανώ ξενέρωτη, αλλά πέρσι που ήμουν κι εγώ έγκυος απαραίτητη προϋπόθεση για να διαλέξουμε τόπο διακοπών ήταν να έχει κοντά νοσοκομείο (εντολή γιατρού). Φυσικά δε χρειάστηκε αλλά ένιωθα μια ασφάλεια. Εμείς επιλέξαμε Κρήτη σε μια ήσυχη περιοχή.

Αν ο γιατρός σου είναι όμως λιγότερο υπερβολικός από το δικό μου βουρ για όποιο νησάκι θέλεις!!:lol:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
κι εγώ μια απ τα ίδια θα σου λεγα με τη nera gr.
Ο γιατρός σου δηλαδή δεν έχει κανένα πρόβλημα?
γιατί εμένα και τις δύο φορές μου χαν τονίσει ότι πρέπει
ν αποφεύγω τα νησιά.
Ευχές κι από μένα για το μωρό και καλές διακοπές όπου κι αν πάτε.:clap:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
κι εγώ μια απ τα ίδια θα σου λεγα με τη nera gr.
Ο γιατρός σου δηλαδή δεν έχει κανένα πρόβλημα?
γιατί εμένα και τις δύο φορές μου χαν τονίσει ότι πρέπει
ν αποφεύγω τα νησιά.
Ευχές κι από μένα για το μωρό και καλές διακοπές όπου κι αν πάτε.:clap:
και ετσι να ναι, παντα υπαρχει ο πορος, που ειναι και κοντα!!:clap:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Ναι έχεις δίκιο Latina ,αν συμβεί οτιδήποτε και δεν υπάρχει καράβι,πας απέναντι με βάρκα.Στα υπόλοιπα νησάκια του Αιγαίου δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
Ας ελπίσουμε ότι η φίλη μας θα ναι μια χαρά και θα παιρνάει υπέροχα.
Όλα τ άσχημα, της έχουμε αραδιάσει...:)
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Καλησπέρα.Συγχαριτήρια και με το καλό το μωράκι σου.Εγώ πέρσι τον Ιούλιο ήμουν 7 μηνών./ο γιατρός μου είπε μέχρι να μπώ στο μήνα μου αν πάω κάπου,να είναι έυκολο να γυρίσω,καλύτερα όχι νησί.Μου είχε απαγορεύδει και τα μπανια.Εγω βέβαια δεν άκουσα τπτ.Πήγα στη Σκύρο μέσα Ιουλίου και γύρισα μέσα Αυγούστου που μπήκα στο μήνα μου και έκανα και μπάνια.Βέβαια να σημειώσω οτι έμενα στο εξοχικό της πεθεράς μου και η θάλλασα ήταν στα πόδια μου.Και φυσικά ολη τη μέρα δεν σηκονόμουνα ουτε για νερό που λέει ο λόγος.Οσο για τη μεταφορά,ο πεθερός μου είχε κανονίσει με το ελικόπτερο του νησιού ο μη γένετο.
Σε περίπτωση λοιπόν που δεν ανήκεις στην παραπάνω ομάδα,θα πρότεινα να νοικιάσετε κανα σπιτάκι κανα δύωρο μακριά απο Αθήνα να έρθεις γρήγορα σε ώρα ανάγκης.Απο νησιά μόνο η Σύρος μου φαίνεται να πληρή τις προυποθέσεις για εγκυμονούσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom