Πρώτη αλλά από τον... πάτο

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Μα καλά, γείτονες είμαστε; Κι'εγώ με το Θάνο Νέο Ηράκλειο είμαστε.
Φαίνεται πως στον Μαυρίκιο έκανε πάρα πολύ ζέστη!!:bleh:
Τι έπαθες; Δεν τα έχουμε πει τόσες φορές (και σε ΠΜ) οτι είμαστε γείτονες; Για σύνελθε
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπουαχαχαχαχα πάει τόχω χάσει τελείως :lol::lol::lol:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Ο τρόπος που αντιλαμβανόμαστε την ατομική ευθύνη νομίζω ότι είναι το σημαντικότερο από όλα. Συνήθως οχυρωνόμαστε πίσω από επιχειρήματα του στυλ, μα καλά εγώ θα αλλάξω τον κόσμο ή όλοι το κάνουν, εγώ είμαι το πρόβλημα που πέταξα ένα χαρτάκι στο δρόμο.
Κρυβόμαστε πίσω από τη συλλογική ευθύνη και έτσι νοιώθουμε ότι δεν μας αναλογεί μεγάλο μέρος της.
Λάθος, για κάθε πράξη που κάνουμε, είτε καλή είτε κακή, μας αναλογεί το σύνολο της ευθύνης και όχι μέρος της.
Έτσι λοιπόν, όπως ήδη έχει γραφτεί, αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να διορθώσουμε τον εαυτό μας πρώτα από όλα. Τα άλλα σιγά σιγά θα έρθουν. Και σίγουρα πρέπει να το μεταφέρουμε - διδάξουμε - μάθουμε στα παιδιά. Όπου βέβαια, ο καλύτερος και ο πιο διδακτικός τρόπος είναι και πάλι, απλά να το κάνουμε και φυσικά να τους εξηγούμε το γιατί. Τα παιδιά είναι σφουγγάρια (τα λέω καλά κύριε καθηγητή; ).
Ο καθένας από εμάς ξεχωριστά, είναι υπεύθυνος για το 100% των προβλημάτων κάθε φορά που κάνουμε το παραμικρό, το ελάχιστο, που επιβαρύνει την κατάσταση.
Tα είπες ΟΛΑ Θάνο.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
γειτονακια!!!! εγω μενω νεα φιλαδελφεια!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.477
Μέλη
38.950
Νεότερο μέλος
vaggelis55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom