Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

Maria_T

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Από εκεί φαντάζομαι με τα πόδια είναι κοντά ε; Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Και για το πάρκο Guell,ίσως είναι χαζή η ερώτησή μου, αλλά δεν έχω καταλάβει. Αν θέλω να επισκεφτώ μόνο τη free area πρέπει να έχω κλείσει από πριν κάποιο εισιτήριο εισόδου ή αυτό γίνεται μόνο αν θέλω να δω και τα υπόλοιπα σημεία που είναι επί πληρωμή;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Από την στάση το μετρό είναι πολύ κοντά,τρία τέσσερα λεπτά.Εκεί που θα βγείς από το μετρό είναι και η λεωφόρος
Gracia που έχει την στάση για το λεωφορείο νο 24 που πάει στο πάρκο.Το πάρκο χωρίζετε σε δυο κομμάτια.Το ένα
είναι δωρεάν και το άλλο έχει εισιτήριο.Το κομμάτι που έχει εισιτήριο πρέπει να το προαγοράσεις.Αλλά και αν
δεν αγοράσεις ,από το δωρεάν τμήμα μπορείς να δεις ένα μεγάλο μέρος (απ'έξω) αυτού που έχει εισιτήριο.
 

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
το χοπ ον χοπ οφ βλεπω εχει 27 ευρω το ενα αρα 54...
μηπως αντι να το παιρνα για να γυρισω την πολη μια μερα να εμπλεκα με μετρο και τ10?
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Φυσικά και έχει τσιμπημενο
τσιμπημενο εισιτηριο. Είναι μια ακριβή σχετικά ολίγο τουριστική ,αλλα βολική και ξεκουραστη λύση να δεις γρήγορα όλη την πόλη,ιδιαίτερα αν δε μείνεις πολλές μέρες.
Με την t10 είσαι εννοείται πιο φτηνά αλλά έχεις τα κλασσικά προβληματα των MME. Δε φτάνουν παντου,πρέπει να κάνεις αλλαγές και συγχρόνως δε βλέπεις έξω (για μέτρο).
Με λίγο ψάξιμο με χάρτη μέτρο και site για τα λεωφορεια ή εφαρμογές τύπου moovit κάνεις πάλι τη δουλειά σου.
Διαλέγεις και παίρνεις ότι σε βολεύει. Αν δε βγαίνεις οικονομικά βολευεσαι με μέτρο και λεωφορεία μια χαρά.
 
Last edited:

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
οχι εχεις δικιο, δε σκεφτηκα κινηση , αλλαγες κτλ (συν γλωσσα)
το χτυπαω και βλεπω
μια μερα στους δρομους χεχε
ανυπονονω δεν περνανε οι μερες!
 

Maria_T

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Παιδιά χθες γύρισα από Βαρκελώνη. Είναι πανέμορφη! Ευχαριστώ για όλη τη βοήθεια Όποιος πάει να προετοιμαστεί για βροχή γιατί την Κυριακή έβρεχε πολύ και γενικά είχε συννεφιά όλες τις μέρες που ήμουν εκεί.Σε σχέση με το μετρό, εμάς μας βόλεψε απίστευτα η Hola BNC Card. Μετακινούμασταν συνέχεια με μετρο και αυτή η κάρτα σου παρέχει απεριόριστες δωρεάν διαδρομές για όσες μέρες επιλέξεις. Βέβαια εμείς θέλαμε και να περπατήσουμε οπότε αυτή η επιλογή ήταν η καλύτερη.Το λεωφορείο hop on hop off ίσως είναι καλή επιλογή για όσους θέλουν να δουν λίγο όλα τα αξιοθέατα.
 

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
για ποτακι πεμπτη η παρασκευη βραδυ καποιο μπαρ? οχι τζαζ και τετοια, κανονικο μπαρακι ψιλοκυριλε
η και κλαμπ? παιζουν?
 

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
να σαι καλα για ολα
διαβαζω ασχημες κριτικες για τα κλαμπ παντως
ασχημη συμπεριφορα στην πορτα κτλ
απο μπαρ παιζει κατι ενδιαφερον?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom