Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

EFIE

Member
Μηνύματα
43
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
μαλτα,βαρκελωνη,φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι,αιγυπτο
Καλησπέρα, είμαστε Βαρκελώνη ,όλα τέλεια.. Έχουμε μια μέρα Free, θα πάμε το πρωί camp nou κ μετά σκεφτόμαστε η τιμπιδάμπο βόλτα στο κάστρο η Montjuic με τελεφερίκ . Πιο από τα δύο θα προτείνατε? Ευχαριστώ !
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
To πρωί θα είναι βροχερό,προτιμήστε να κινηθείτε σε κλειστούς χώρους,πχ camp nou.
Πριν από το μεσημέρι ο καιρός στρώνει,οπότε κινηθείτε ανάλογα.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Φίλος από Βαρκελώνη τουίταρε αυτό:

"Απεργία στα μουσεία της Βαρκελώνης 27/03 & 03/04 λόγω καταπάτησης μισθολογικών δικαιωμάτων (κυρίως μισθούς αργιών & προώθηση συμβολαίων ορισμένου χρόνου)."

Για όσους θα βρίσκονται εκείνες τις μέρες Βαρκελώνη ας έχουν το νου τους.
Ή ο panpan ας επιβεβαιώσει για σιγουριά :shock:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Κάνω λίγες ημέρες ρηλάξ και αποφεύγω να ενημερώνομαι.Δεν έχω πληροφόρηση για απεργία.
Αν ακούσω κάτι θα το πω.
 

Janean

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ετοιμαζόμαστε για Βαρκελώνη και το προγραμμα εχει ως εξής : 13-16 Απριλίου Βαρκελώνη, 16-20 Σαραγοσα. Επιστροφή 22. Μας μένουν οι μερες 20-22 που δεν εχουμε αποφασίσει. Τα ξενοδοχεια στη Βαρκελώνη ειναι πανάκριβα τελευταία στιγμη , είμαστε οικογενεια 4 άτομα με μεγάλα παιδια. Επιστρέφουμε απο Βαρκελώνη 22 πρωί. Σκεφτόμαστε την Ταραγονα που ειναι και κοντα στο αεροδρόμιο και στη Βαρκελώνη. Και εχει νορμαλ τιμες. Εχει μεινει κανεις εκει; Ειναι αξιόλογη πόλη; Εγω θέλω να νοικιάσουμε αυτοκίνητο . Πως ειναι το οδικό δίκτυο; Ο,τι πληροφορίες θα βοηθήσουν πολύ γιατι εχουμε αγχωθεί..
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Δεν ξέρω για ταραγονα, αλλά έχοντας μείνει στη χιρονα σας την πεοτεινω ανεπιφύλακτα. Πολύ ωραία, αρκετά πιο οικονομική από Βαρκελώνη και μαζεμένη.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Η Ταραγόνα είναι καλή για μια βραδιά,παραπάνω δεν αξίζει.Το οδικό δίκτυο της Ισπανίας είναι πολύ
καλό,αρκεί να μην προτιμήσεις να πας από τα χωριά για να αποφύγεις τα διόδια που είναι ακριβά.
Αν νοικιάσεις αυτοκίνητο προσοχή που παρκάρεις γιατί θα στο πάρει γερανός στο άψε-σβήσε.
 

Ntinoulat

Member
Μηνύματα
46
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω θα πρότεινα Χιρονα αλλά μολις σκέφτηκα ότι στην Ταραγόνα υπάρχει ένα τεράστιο λουνα παρκ. Δε θυμάμαι απόσταση Χιρονα- Ταραγόνα, αν είναι κοντά να μείνετε στη Χιρονα αλλά να πατε οπωσδήποτε στο λουνα παρκ στην Ταραγόνα!
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Καλημερα και απο μενα!!το οδικο δικτυο ειναι καλο αλλα εμενα μου εκανε εντυπωση τα διοδια.Αν εχεις δυο μερες τσεκαρε μηπως κανεις roadtrip ακομα και σε ανδορα.πολυ ομορφη διαδρομη μεσα απο τα Πυρηναία και σιγουρα θα βρεις και οικονομικο ξενοδοχειο.στο γυρισμο μπορεις να δεις και Χιρόνα.
 

Janean

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Τελικα κλείσαμε διαμέρισμα στην Ταραγονα μα μόλις 130 ευρω τα 2 βραδια. Ας ελπίσουμε ότι θα ειναι όμορφη πόλη. Αν τωρα κάποιος ξερει που μπορούμε να φαμε καλα και Οχι τουριστικά σε Βαρκελώνη επειδη λογικά δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα σχόλια εδω ας μου πει. Ευχαριστω!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.729
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom