Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Φτάνω 2 αργά, οπότε 3-4-5 είναι οι μέρες μου που πέφτει σαββατοκυριακοδεύτερο.
Edit: Λάθος διατύπωση, αρχές Μάρτη έπρεπε να γράψω :p
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης

Kefatos 1989

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση,αξίζει η επίσκεψη στο ισπανικό χωριό;με το Ολυμπιακό χωριό είναι το ίδιο πράγμα η μιλαμε για διαφορετικό;;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Είναι δυο διαφορετικά πράγματα.Στο ολυμπιακό χωριό έμεναν οι αθλητές κατά την διάρκεια της ολυμπιάδας του'92
Σήμερα απλά είναι ιδιωτικές κατοικίες.
Το ισπανικό χωριό είναι μια αρχιτεκτονική απεικόνιση περιοχών της Ισπανίας του 1929.Ένα είδος ανοιχτού μουσείου
που αρκετούς τους εντυπωσιάζει ,άλλους πάλι όχι.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση,αξίζει η επίσκεψη στο ισπανικό χωριό;με το Ολυμπιακό χωριό είναι το ίδιο πράγμα η μιλαμε για διαφορετικό;;
Το Poble Espanyol (Ισπανικό χωριό) είναι πολύ όμορφο και άκρως τουριστικό μέρος!! Παίρνεις μια ιδέα από τις αρχιτεκτονικές τάσεις που υιοθετήθηκαν σε διαφορετικά μέρη της Ισπανίας. Εάν το συνδυάσεις και με το τουριστικό σόου με χορούς Flamenco που γίνεται εκεί αργά το απόγευμα σε ένα μαγαζί (με ακριβούτσικο εισιτήριο όμως), μπορείς να μπεις χωρίς να πληρώσεις εξτρά το εισιτήριο εισόδου στο χωριό. Απλά θα πρέπει πας πιο νωρίς στο χωριό για να προλάβεις να το δεις.
Πέρασαν πολλά χρόνια από την επίσκεψή μου στην πόλη, αλλά θυμάμαι ένα άκρως εντυπωσιακό θέαμα!!

https://www.poble-espanyol.com/en/el-poble/
 

Kefatos 1989

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα σας!!! Ειμαστε ηδη μια μερα βαρκελωνη!& ειναι σουπερ!! Μια ερωτηση θελω να κανω, για να μην μας ποιασουν κοροιδα θα ηθελα να μου πειτε που θα βρω καλη παεγια;;
Ευχαριστω προκαταβολικα
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Δεν ξέρω κατά πόσο είσαι φαν της Βαλενθιάνικης παέγια,αλλά μια παέγια με φασόλια,μπιζέλια,
κοτόπουλο και σαλιγκάρια δεν θα διάλεγα.Πόσο μάλλον να πάω και 380 χιλιόμετρα μακριά να την φάω.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Δεν ξέρω κατά πόσο είσαι φαν της Βαλενθιάνικης παέγια,αλλά μια παέγια με φασόλια,μπιζέλια,
κοτόπουλο και σαλιγκάρια δεν θα διάλεγα.Πόσο μάλλον να πάω και 380 χιλιόμετρα μακριά να την φάω.

κάνεις σαν να μην ξέρεις τον @ThanasisU2 , σε όλα του............ ανατρεπτικός :bleh::bleh:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν ξέρω κατά πόσο είσαι φαν της Βαλενθιάνικης παέγια,αλλά μια παέγια με φασόλια,μπιζέλια,
κοτόπουλο και σαλιγκάρια δεν θα διάλεγα.
Μιαμ, μου άνοιξες την όρεξη πάλι. Μούρλια!

Πόσο μάλλον να πάω και 380 χιλιόμετρα μακριά να την φάω.
Για καλή παέγια ήταν η ερώτηση. Περιορισμοί βολικότητας για το μέρος δεν τέθηκαν :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.789
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom