Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Γεια σαας! Λοιπον, πεταμε 4 ατομα για Βαρκελωνη 8-12 Νοεμβριου. Ολοι μας λενε να μην... αλλα εμεις εκει! Θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος πως ειναι η κατασταση, τι καιρο θα εχει τοτε και τι αξιζει να κανουμε σε 4 μερες! Απο οσα διαβασα, πρεπει να κλεισουμε ιντερνετικα για σαγραδα και καμπ νου? αυτα απο τα σαιτ τους η συμφερει με καποια καρτα? Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη! Ευχαριστω:)
Τα πράγματα προς το παρόν είναι ήρεμα.Για το τι καιρό θα έχει τότε δεν ξέρω.Το καλύτερο απ'όλα είναι να έχεις
εισιτήρια βγαλμένα από το ιντερνέτ.
Έχει το φόρουμ πολλές πληροφορίες να αντλήσεις.Ρίξε μια ματιά κι εδώ είμαστε.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Για το πως ειναι η κατασταση ο καταλληλος να σου απαντησει ειναι ο panpan αλλα και παλι ειναι νωρις για να πει κανεις. Sagrada familia κλειστε ιντερνετικα οταν φτασετε. Εμεις κλεισαμε στις 11 το πρωι με "εισητηριο" στις 2 το μεσημερι. Camp nou δεν πηγα στο μουσειο αλλα σε αγωνα. Δες αν παιζουν οταν θα ειστε εκει και κλειστε online. Μοναδικο θεαμα. Επισης βγαλτε καρτα του μετρο των δεκα διαδρομων, συμφερει πολυ και παρτε την πρωτη μερα hop on hop off.

Οσον αφορα τον καιρο τον ελεγξα απο το accuweather. Πανω κατω επεσε μεσα.
Για το camp nou τα εισιτηρια τα αγορασες απο το site της ομαδας;; Και απο που τα παρελαβες;; Αν θες να μας πει λιγο τη διαδικασια!! Θα βρισκομαι εκει Μαρτιο..
 

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
@PoppyTh θελω να δω αν θα εχει αγωνα τοτε και αν βρω, να κλεισω! Σαγραδα δηλαδη να μην κλεισω απο τωρα, δεν υπαρχει λογος? Απο το σαιτ κλεινω?
@panpan Εχω ψαξει γενικα στο φορουμ ,αλλα χαθηκα, ειναι τοσα πολλα! Δεν ξερω τελικα τι αξιζει και τι οχι και τι θα προλαβω σε αυτες τις μερες! Για εκδρομη Girona ή Figueres εχω χρονο? Και η πιο βασικη ερωτηση, αγγλικα δε μιλανε καθολου? Με εχουν τρομαξει:lol:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
https://www.clorian.com/site/SagradaFamilia/
Sagrada από εδώ.
https://www.fcbarcelona.es/
Camp nou εδώ. Θα τα βγάλεις πέρα με την γλώσσα.Κουτσά στραβά θα συνεννοηθείς .
Χιρόνα πας για να δεις μια μεσαιωνική πόλη.Φιγκέρες πας μόνο για το μουσείο Νταλί.Σαν πόλη
δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.Φτιάξε ένα πρόγραμμα ανά ημέρα τι θέλεις να δεις και το συζητάμε αν είναι
εφικτό.
υγ.
Αυτές τις ημέρες έχω περιορισμένο ελεύθερο χρόνο οπότε δεν πολύ μπαίνω στο φόρουμ.
 

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
@panpan Ευχαριστω πολυ! Λοιπον να γραψω περιπου τι σκεφτομαι, να μου πειτε τι μπορω να κανω σε μια μερα και ποια ειναι κοντα μεταξυ τους ωστε να τα συνδυασω. Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batllo, Park Guell, Camp Nou, MACBA, Poble Espanyol, show στα συντριβανια, βολτα στο λοφο με το τελεφερικ... Τελος αν αξιζει να παμε miro και picasso και καμια εκδρομη αυθημερον! Αυτα! Και τελος, απο την εφαρμογη tiquets που εχει αναφερθει καπου βρισκω πολυ οικονομικα εισητηρια, ειναι αξιοπιστη?
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Για το camp nou τα εισιτηρια τα αγορασες απο το site της ομαδας;; Και απο που τα παρελαβες;; Αν θες να μας πει λιγο τη διαδικασια!! Θα βρισκομαι εκει Μαρτιο..
Οχι, απο το stubhub.gr, αρκετα ασφαλες
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
@PoppyTh θελω να δω αν θα εχει αγωνα τοτε και αν βρω, να κλεισω! Σαγραδα δηλαδη να μην κλεισω απο τωρα, δεν υπαρχει λογος? Απο το σαιτ κλεινω?
@panpan Εχω ψαξει γενικα στο φορουμ ,αλλα χαθηκα, ειναι τοσα πολλα! Δεν ξερω τελικα τι αξιζει και τι οχι και τι θα προλαβω σε αυτες τις μερες! Για εκδρομη Girona ή Figueres εχω χρονο? Και η πιο βασικη ερωτηση, αγγλικα δε μιλανε καθολου? Με εχουν τρομαξει:lol:
Απλα αν κλεισεις απο.τωρα θα σε δεσμευσει. Αν.εισαι συνεπης στα ραντεβου σου κλειστο κιολας.
Εμεις θελαμε να απολαυσουμε την πολη κι οχι να προλαβουμε οοοολα τα αξιοθεατα. (Το εκανα παλιοτερα και ηταν αγχωτικο) τη μερα που ειχαμε κανονισει για park guell εβρεχε ασταματητα κ δεν το ειδα τελικα αλλα και τι εγινε; Να περασεις υπεροχα
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Ναι,υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στις μετακινήσεις.Έχουν κλείσει σε πολλά σημεία οι δρόμοι,ειδικά στα διόδια.
Έχω ακυρώσει όλες μου τις εκδρομές για σήμερα και θα δω πως θα πάνε τα πράγματα για το απόγευμα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Ναι,υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στις μετακινήσεις.Έχουν κλείσει σε πολλά σημεία οι δρόμοι,ειδικά στα διόδια.
Έχω ακυρώσει όλες μου τις εκδρομές για σήμερα και θα δω πως θα πάνε τα πράγματα για το απόγευμα.
Κρίμα που δυσκολεύεσαι στην δουλειά σου.Τι εναλλακτικές κάνεις στους πελάτες σου;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Κρίμα που δυσκολεύεσαι στην δουλειά σου.Τι εναλλακτικές κάνεις στους πελάτες σου;
Τους επιστρέφω τα χρήματα και πήγα για κούρεμα. :haha: Οι άλλοι βρήκαν ευκαιρία για σόπινγκ. :cool:
Τα μαγαζιά είναι ανοιχτά,οι δρόμοι θα είναι κλειστοί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.913
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom